Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 10.-11. märts

Põhja päästekeskus

Tallinn

10. märtsil kell 18.57 said päästjad väljakutse Mahtra tänavale, kus korterist tuli tumedamat suitsu. Päästjate kohale jõudes selgus, et omanik oli unustanud toidu pliidile ning see oli läinud kõrbema. Päästjad kontrollisid tuleohutust ja tuulutasid korteri. 

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

10. märtsil kell 11.01 teatati, et Lüganuse vallas Aa külas on kulupõleng. Sündmuskohal selgus, et kulu põleb ulatuses 60-80 m. ning ohus on kõrval asuv elumaja. Päästjad kustutasid põlengu kell 11.14.

Lääne-Virumaa

11. märtsil kell 2.55 said päästjad väljakutse Tapa linna Paide maanteele, kus põles 1x1 m. kulu. Päästjad kustutasid põlengu kell 3.12.

Ida-eesti pommigrupp

10. märtsil tehti kahjutuks Ida-Viru maakonnast Narva-Jõesuu linnast Hundinurga külast leitud kolm 82 mm miinipildujamiini.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

10. märtsil kella 17.45 ajal põles Elva vallas Hellenurme külas ridaelamu puhastamata korstnas tahm. Päästjad tagasid hoone tuleohutuse. Elanikel ei olnud ette näidata korstnapühkija töid tõendavat akti. Samuti puudus suitsuandur. 

Viljandimaa

10. märtsil kella 23.05 ajal põles Viljandis Toome tänaval sõiduauto Mercedes-Benz salong. Päästjad pidid salongi pääsemiseks ja tulekolde kustutamiseks lõhkuma auto akna. Esialgu politseil auto omanikuga kontakti saada ei õnnestunud.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

10. märtsil kell 22.32 teatati, et Paides Telliskivi tänaval praksub eraldiseisvas saunahoones kuumenenud korsten. Selgus, et korsten oli puhastamata ning seal oli süttinud põlema tahm, millest kuumenes korsten ja ohustas süüdata saunamaja. Päästjad kontrollisid saunahoone tuleohutust ning andsid omanikule juhise kutsuda kütteseadmete hoolduseks korstnapühkija.

Pärnumaa

10. märtsil kella 19.19 põles Audru alevikus Naaritsa tee piirkonnas maastikul maasse kaevatud augus suur prügihunnik, mille päästjad kella 21.17ks kustutasid.