Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 13.-16. märts

Põhja päästekeskus

Möödunud nädalavahetusel käisid päästjad kustutamas Tallinnas ja Harjumaal 9 metsas/väljaspool hooneid põlengut. Päästeamet tuletab meelde, et kulu põletamine on keelatud! Seoses tugeva tuulega palun ärge tehke ka lõkkeid, sest nad ohustavad nii loodust kui ka inimesi ja nende kodu.

Tallinn

15. märtsil kell 19.22 teatati, et Nõmme linnaosas Pärja tänaval eramajas põleb korsten lahtise leegiga. Selgus, et korstnas toimus tahmapõlemine. Päästjad likvideerisid tulekahju kell 20.58 ning tegid selgitustööd.

Harjumaa

15. märtsil kell 22.25 said päästjad väljakutse Saue valda Kaasiku külla, kus Dea AÜs põles lahtise leegiga suvemaja. Päästjad kustutasid tulekahju kell 1.58. Inimesed kannatada ei saanud. Majas ei olnud suitsuandurit. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Ida päästekeskus

Möödunud nädalavahetusel käisid päästjad kustutamas 8 metsas ja maastikul põlengut (kõik Ida-Virumaal). Päästeamet tuletab meelde, et kulu põletamine on keelatud! Seoses tugeva tuulega palun ärge tehke ka lõkked, sest nad ohustavad nii loodust kui ka inimesi ja nende kodu.

Ida-Virumaa

14. märtsil kell 17.45 teatati tulekahjust Ida-Viru maakonnas Toila alevikus Virulase tänaval, kus põles saun (4 x 6 m). Tugeva tuule tõttu oli ohus kõrvalasuv elumaja. Kustutustööd lõpetati kell 19.04. Inimesed kannatada ei saanud, tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Lääne-Virumaa

13. märtsil kell 10.14 tuli teade, et Haljala vallas Haili külas põleb hoone lahtise leegiga. Selgus, et põlesid abihoone 20x7 ja puude varjualune 3x4. Päästjate kohale jõudes oli puude varjualune hävinud täielikult ja abihoone põles täies ulatuses lahtise leegiga. Tulekahju likvideeriti kella 13.40ks. keegi kannatada ei saanud. Tekkepõhjus on selgitamisel.

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa

15. märtsil kella 12.49 ajal põles Kanepi vallas Soodoma külas talumaja magamistuba. Elanikud, koos magamistoas olnud lapsega, väljusid ruumidest ja takistasid uste sulgemisega tule leviku. Päästjad kustutasid tulekahju kella 13.49ks. Päästetöö juhi esialgsetel andmetel põhjustas tulekahju gaasipõletiga mänginud laps.

Valgamaa

14. märtsil kella 15.52 ajal teatati, et Valgas Allika tn tuleb viiekorruselise elumaja keldrist suitsu. Pääste suitsusukeldujad sisenesid keldrisse, kus põles neli boksi. Majast evakueeriti kustutustööde ajaks 14 inimest. Tulekahju kustutati kella 19.27ks.

Viljandimaa

15. märtsil kella 13.06 ajal käisid päästjad Viljandi vallas Mustivere külas veo- ja sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus aitasid avariilisest sõiduautost välja kannatanu, kes kahjuks oli kokkupõrke tagajärjel hukkunud.

Võrumaa

14. märtsil kella 18.19 ajal põles Võrus Raudtee tänaval kahekorruseline elumaja. Juba teatamise hetkel ulatus leek katuse alt välja. Rõdu kaudu pääses majast välja inimene. Tulekahju saadi poole tunniga kontrolli alla ja kustutati kella 20.33ks. Maja teine korrus hävis tulekahjus. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

Lõuna-Eesti pommigrupp

13. märtsil tehti kahjutuks Võru maakonnast Rõuge vallast Tsirgupalu külast leitud 88 mm mürsk.

15. märtsil tehti kahjutuks Põlva maakonnast Räpina vallast Ruusa külast leitud käsigranaat.

Lääne päästekeskus

Läänemaa

14. märtsil veidi enne kella 22 teatati häirekeskusele tulekahjust Haapsalus Tamme tänaval. Teataja sõnul oli kortermaja rõdult näha tumedat suitsu. Päästjad selgitasid sündmuskohal välja, et kolmanda korruse rõdul põles palstmassnõusse korjatud suitsuotsad. Põleng kustutati. Tuletame meelde, et kortermaja rõdudel suitsetamine ei ole ohutu, veel vähem põlevate suitsuotsade viskamine plastnõusse.

14. märtsil kella 7 ajal hommikul sai häirekeskus teate liiklusõnnetusest Lääne-Nigula vallas Paliveres. Sündmuskohal selgus, et sõiduauto oli maha sõitnud tänavavalgustusposti. Liiklusõnnetuses osalenud sõidukil likvideeriti süttimisoht, puhastati sõidutee ning fikseerisid maha kukkunud juhtmed elektrikute saabumiseni.

13. märtsil eemaldasid päästjad sõiduteele kukkunud puu Lääne-Nigula vallas Ehmja külas.

13. märtsil eemaldasid päästjad sõiduteele kukkunud puu Haapsalus Haeska külas.

Pärnumaa

15. märtsil kella 15 paiku teatati häirekeskusele, et Tori vallas Piistaoja külas oli veekogu pinnal näha naftat. Kohale jõudnud valvemeeskond tuvastasid naftareostuse allika, milleks osutus vana tünn. Päästjad kõrvaldasid tünni ning paigaldasid reostustõkke poomid. Info edastati Keskkonnaametile.

Pärnumaa päästjad kutsuti nädalavahetusel eemaldama murdunud puid kaheksal korral.

Raplamaa

15. märtsil kella 20 paiku teatati häirekeskusele järelevalveta lõkkest Kehtna vallas Kalbu külas. Päästjad kustutasid lõkke.

14. märtsil kell 11.42 sai häirekeskus teate liiklusõnnetusest Rapla vallas Iira külas. Sõiduauto oli sõitnud kraavi ning maandunud katusel. Päästjad tõstsid auto tagasi ratastele ning eemaldasid sellel ka süttimisohu.

13. märtsil kell 7.32 teatati häirekeskusele liiklusõnnetusest Rapla vallas Hõreda külas. Kraavi sõitnud autol likvideeriti süttimisoht.

13. märtsil kell 6.18 teatati häirekeskusele liiklusõnnetusest Rapla vallas Raela külas. Kraavi sõitnud autol likvideeriti süttimisoht.

Saaremaa

15. märtsil kell 12.24 sai häirekeskus teate liiklusõnnetusest Saaremaa vallas Soela külas. Sündmuskohal selgus, et kannatanu on ATV all kinni. Päästjad vabastasid kannatanu sõiduki alt.

Saaremaa päästjad käisid nädalavahetusel eemaldamas murdunud puid kuuel korral.