Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 17.-18. märts

Põhja päästekeskus

Tallinn

17. märtsil kell 15.02 teatati tulekahjust Tallinnas K. Kärberi tänaval, kus elumaja kuuendal korrusel põles ühes korteris köök. Kustutustööde käigus välja toodud naise toimetas kiirabi tervisekontrolliks haiglasse. Päästeti ka kaks kassi ja koer. Tulekahju likvideeriti kell 15.41. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Lõuna päästekeskus

Võrumaa

17. märtsil kella 11.55 ajal leiti Setomaa vallas Napi külas tiigist uppunud 86aastane meesterahvas. Ilmselt oli mees purdel libisenud ja vette kukkunud. Kella 12.58 ajal leiti Hindsa külas tiiki uppunud 63aastane mees. Esialgsetel andmetel oli sealgi tegemist õnnetusega, kus mees oli tiigi kaldast alla libisedes vette kukkunud ja uppunud. Päästjad juhivad tähelepanu, et eakatel ning liikumisraskustega inimestel tuleb veekogude läheduses olla eriliselt ettevaatlik ning järskudest kallastest ning libedatest kohtadest eemale hoida. Kodutiikide ümbrus tuleks võimalusel kujundada ohutumaks ning paigaldada selle äärde piirded.

Lääne päästekeskus

Läänemaa

17. märtsil, kell 18.53 vajati päästjaid appi Lääne-Nigula valda Koela külla, kus korstnas oli põlema süttinud tahm. Päästjad kustutasid põlengu pulberkustutitega ning viisid läbi selgitustöö korstnate ja kütteseadmete korrektsest hooldamisest. Pererahval tuld teha enam ei lubatud kuni korstnapühkija on käinud ja küttekolded üle vaadanud.

Pärnumaa

17. märtisl, kell 12.41 said päästjad teate, et Pärnus Hommiku tänaval on tulekahju. Päästjad tuvastasid kohale saabudes, et vähesel määral oli põlenud kolmekordse maja soklisoojustus keldriakna juurest. Tulekahju oli päästjate saabumise hetkeks kustutatud ning päästjad kontrollisid maja seestpoolt üle, et kindlustada maja turvalisus ka seestpoolt. Põlengut hoones ei olnud, kuid kelder oli suitsu täis. Päästjad ventileerisid kedrikorruse. Miks soklisoojustus süttis, ei ole teada.

Saaremaa

17. märtsil kell 17.59 sai häirekeskus teate maastikutulekahjust Muhu vallas Nautse külas. Keskpingeliini traat oli maha kukkunud ning süüdanud elektriliini aluse maastiku umbes 10 meetri ulatuses. Elektrikud lülitasid välja elektri ning päästjad kustutasid põlengu kululuudadega.

Ida päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmuseid ei olnud.