Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 23.-24. märts

Põhja päästekeskus

Tallinn

23. märtsil kell 22.14 teatati häirekeskusele tulekahjust Pirita linnaosas Kurereha teel, kus ehitusplatsil oli lausleekides plastikust WC. Päästjad kustutasid tulekahju kell 22.27.

Harjumaa

23. märtsil kell 16.19 said päästjad väljakutse Lääne-Harju valda Rummu alevikku, kus põlema oli süttinud kulu. Teadmata põhjusel süttinud kulu põles 350 ruutmeetri suurusel alal ning päästjad kustutasid põlengu.

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa

23. märtsil kella 13.15 ajal süttis Räpina vallas Haavapää külas kulu. Prahilõke oli tehtud kõrge kuluheina keskele ning see süttis kui põletaja lõkke kõigest hetkeks järelevalveta jättis. Kiiresti leviva põlengu kustutustöödeks saadeti kohale kutselised päästjad Põlva, Räpina ja Värska päästekomandost ning vabatahtlikud Lasva komandost. Päästetöödele kaasati kaks kustutusvarustusega ATVd. Põleng kustutati kella 14.41-ks. Kokku põles ära 5 hektari suurune ala, millest osa oli metsanoorendik.

Tartumaa

23. märtsil kella 08.32 paiku juhtus Tartu linnas Ringtee tänaval kolme sõiduautoga liiklusõnnetus. Ühe kannatanu toimetas kiirabi tervisekontrolliks haiglasse. Päästjad likvideerisid süttimisohu ja katsid autodest maha voolanud vedelikud absorbentainega. 

Kell 17.52 teatati, et Elva vallas Sangla külas on auto kraavi sõitnud ja katusele rullunud. Päästjad lükkasid autot ratastele ja likvideerisid süttimisohtu. Juht tõsisemalt viga ei saanud.

23. märtsil kella 11.42 ajal käisid päästjad Elva vallas Käo külas kustutamas kulupõlengut, mis ohustas lähedal asuvat metsa. Põleng kustutati kululuudadega materdamise teel ja ATVle paigaldatud kustutussüsteemi abil. Ära põles poole hektari suurune heinamaa.

Kell 19.43 anti päästjatele teada järelevalveta lõkkest Tartu vallas Tabivere alevikus. Selgus, et kohalikud ettevõtted soovisid põletamisega prahist lahti saada. Järelevalveta lõkkesse oli visatud pappi, plastikut ja olmeprügi. Päästjad kustutasid keskkonda reostava lõkke ja selle ääres olev kulu põlema süttida ei jõudnud.

23. märtsil kell 20.21 aitasid päästjad Tartu linnas Staadioni tänaval trepikoja varikatuselt alla naisterahva, kes oli sinna kassi alla toomiseks roninud.

Võrumaa

23. märtsil kella 14.15 kustutasid päästjad Võru linnas Räpina mnt asuva poe parklas süttinud sõiduauto. Põlengu võis põhjustada sõiduki elektrisüsteemi rike.

Ida päästekeskus

Möödunud ööpäeval käisid päästjad kustutamas 8 maastikul ja väljaspool hooneid puhkenud tulekahjut (1 Lääne-Virumaal, 7 Ida-Virumaal).

Lääne päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmusi aset ei leidnud.