Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 1.-2. aprill

Põhja päästekeskus

Tallinn

2. aprillil kella 2.33 ajal põles Tallinnas K. Kärberi tänaval lahtise leegiga pargitud sõiduauto ja selle kõrval neli ruutmeetrit kioski seina. Päästjad kustutasid tulekahju. Inimesed viga ei saanud.

Harjumaa

1. aprillil kella 19.00 ajal põles Lääne-Harju vallas Paldiski linnas Rae tn suur prügihunnik, mille päästjad kustutasid. Kustutustöödeks kulus kolm tonni vett.

Kella 19.22 ajal põletati Rae vallas Aaviku külas lõkkes kaableid. Päästjad kustutasid keskkonda saastava lõkke ja hoiatas põletajaid. Põletajatega jäi täiendavalt vestlema politsei.

2. aprillil kell 7.40 teatati, et Saku vallas Männiku külas on karjääris näha vette sõitnud autot. Pinnaltpääste varustuses päästjad kontrollisid autot ja inimesi sealt ei leitud. Ühendust saadi auto omanikuga, kes tunnistas, et oli juhtunud õnnetus, kuid ta pääses koos koeraga ise välja ning tõsisemalt viga ei saanud. Karjääri rasketehnika abil tõmmati auto veest välja ja selle teisaldamine jäi omaniku ülesandeks.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

1. aprillil kell 15.45 leidsid naabrid Mustvee vallast Voore külas oma elukoha juures põlenud kulust 72-aastase mehe põlemistunnustega surnukeha.

Põlvamaa

1. aprillil kell 10.50 kustutasid päästjad Põlva vallas Kiidjärve külas kõrge kuluheina sisse tehtud järelevalveta lõkke. Päästjad jõudsid viimasel hetkel ära hoida tule leviku ümbrusele.

1. aprillil kell 14.16 tuli teade, et Räpina vallas Viira külas süttis elektriliinide alune kulu. Päästjate saabumise ajaks oli tuli levinud hektari suurusele alale ja lisaks kulule oli süttinud ka männimetsa noorendik. Tõenäoliselt põhjustasid tulekahju tuulise ilmaga lühisesse läinud elektriliinid.

Tartumaa

1. aprillil kella 15.45 ajal kustutasid päästjad Elva vallas Rämsi 150 ruutmeetri ulatuses süttinud kulu.

1. aprillil 20.24 kustutati väikse kulupõleng Tartu linnas Puiestee tänaval.

Viljandimaa

1. aprillil kell 17.12 kustutasid päästjad Võhma linnas Tallinna tänaval raudtee ääres 100 meetri pikkuse süttinud kuluriba.

Võrumaa

1. aprillil kell 15.58 teatati, et Võru linna Vabriku tänaval süttis viiekorruselise maja korteri köögis toidu valmistamise ajal kuumale pliidile sattunud õli. Süüa teinud 17-aastane poiss oli alguses püüdnud põlengut ise kustutada, kuid see ei õnnestunud ja ta sai koos koeraga ruumidest välja. Päästjate saabumise ajaks oli esimesel korrusel asuva korteri köök leekides ja tuli ulatus aknast välja. Korter sai ulatuslikke kuumakahjustusi. Tulekahju tagajärjel hukkus suitsus kaks kassi.

Lõuna-Eesti pommigrupp

Eile tegid demineerijad kahjutuks Viljandi maakonnas Mulgi vallas Räägu külas kaevetöödel leitud 10 mürsku ja Võru maakonnas Antsla vallast Visela külas kaevetöödel leitud kaks 105 mm mürsku.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

1.aprillil kell 14.57 teatati, et Narva-Jõesuu linnas Tõrvajõe külas on järelevalveta lõke. Päästjad avastasid, et lõkkes põleb ehituspraht ning kustutasid lõkke.

1.aprillil kell 17.26 said päästjad väljakutse Kohtla-Järve linna Outokumpu tänavale, kus kortermaja rõdul põles praht. Põleng likvideeriti.

Lääne-Virumaa

1.aprillil kell 13.37 said päästjad väljakutse Vinni valda Piira külla, kus tehti lõket. Kahjuks ohutusnõuded ei olnud täidetud. Päästjad kustutasid lõkke ja tegid selgitustööd.

2. aprillil kell 2.30 said päästjad väljakutse Vinni valda Alavere külla, kus põles kõrvalhoone, milles asus katlamaja. Kohale jõudes oli hoone lausleekides ja praktiliselt hävinenud. Päästjad kustutasid tulekahju kella 4.45ks. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Ida-Eesti pommigrupp

1. aprillil tehti kahjutuks Narva-Jõesuust Auvere külast leitud 10 käsigranaati.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

1. aprillil kell 16.31 sai häirekeskus abipalve inimeselt Pärnu linnas A.H. Tammsaare tänaval, kelle naaber tegi oma eramaja hoovis tünnis lõket ning suits levis naabermajade akendesse. Päästjad kustutasid lõkke ning tegid selgitustööd.

Raplamaa

1. aprillil kell 15.49 sai häirekeskus väljakutse Märjamaa valda Vana-Nurtu külla, kus lõkketegemisest oli põlema süttinud umbes 20 ruutmeetrit kulu. Kohalikud elanikud suutsid tulekahju iseseisvalt kustutada.