Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 6.-7. aprill

Põhja päästekeskus

Tallinn

6. aprillil kell 15.22 teatati häirekeskusele maastikupõlengust Lasnamäe linnaosas Tondiraba tänaval. Leegiga põlev kulu levis 1000 ruutmeetrile ning päästjad kustutasid põlengu kell 15.35. Süttimise põhjust teada ei ole.

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa

6. aprillil kella 20.06 ajal põlesid Põlva vallas Miiaste külas raiesmikul kännud ja oksarisu, mille päästjad kustutasid.

Lõuna-Eesti pommigrupp

6. aprillil tegid Päästeameti demineerijad kahjutuks Valga maakonnast Tõrva vallast Puide külast leitud 122 mm mürsu ja Kulli küla lähedalt metsatöödel leitud kaks 81 mm miinipildujamiini ning Jõgeva maakonnast Mustvee vallast Halliku külast leitud käsigranaadi RGD 33.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

Möödunud ööpäeval käisid päästjad kustutamas 5 põlengut väljaspool hooneid. Enamus oli seotud kulupõlengutega.

Ida-Eesti pommigrupp

6. aprillil tehti kahjutuks Ida-Viru maakonnast Narva-Jõesuu linnast Auvere külast leitud 15 erinevat lõhkekeha.

Lääne päästekeskus

Läänemaa

6. aprillil kell 14.27 käisid päästjad eemaldamas ohtlikult teele kukkunud puud Lääne-Nigula vallas Jõesse külas.

Pärnumaa

6. aprillil kell 13.31 vajati päästjaid likvideerima õlireostust Pärnu linnas Aia tänaval. Auto käigukast oli purunenud ning õli välja jooksnud. Inimene ise oli katnud õlilaigu liivaga ning päästjad katsid veel lisaks ka absorbentainega.

Saaremaa

6. aprillil kell 15.59 teatati häirekeskusele maastikutulekahjust Saaremaa vallas Läbara külas. Traktori sädemest süttis põlema heinamaa ning tuli levis 3,2 hektari suurusele maa-alale. Tulekahju likvideeriti kell 16.59.