Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 13.-14. aprill

Põhja päästekeskus

Tallinn

14. aprillil kella 7.33 ajal süttis Kesklinna linnaosas Gonsiori tn kortermaja teise korruse korteris hooletust suitsetamisest voodi. Põleng kustutati enne selle laiemat levikut.

Harjumaa

13. aprillil kella 19.10 ajal teatati, et Kiili vallas Mõisakülas põleb turbapinnas. Põleng oli süttinud varem põlenud kulust ja vindunud turbas juba päevi. Päästjatel kulus turbapinnase kustutamiseks 20 tonni vett.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

13. aprillil teatati, et Kambja vallas Virulase külas on metsas paks hall suits. Päästjad selgitasid, et metsas põletati oksi. Tuleohutusnõudeid eiravalt tehtud lõke kustutati.

Võrumaa

13. aprillil kell 10.46 teatati, et Võru vallas Kasaritsa külas on puidutööstuses suitsulõhn. Päästjate saabumise ajaks oli selgunud, et põles tööstushoone räästaalune katuse tugitala, mille töötaja oli pulberkustutiga ise kustutanud. Esialgsetel andmetel võis tala süttida katlamaja korstnast välja lennanud sädemest.

Lõuna-Eesti pommigrupp

13. aprillil tegid päästeameti demineerijad kahjutuks Valga maakonnast Otepää vallast Mäekülast leitud käsigranaadi.

11. aprillil tehti kahjutuks Valga maakonnast Valga vallast Tõlliste külast leitud 120 mm miinipildujamiin, Valga maakonnast Valga vallast Sooru külast leitud 82 mm miinipildujamiin ning Tõrva vallast Jõgeveste külast leitud mürsk.

10. aprillil tehti kahjutuks Viljandi maakonnast Mulgi vallast Abja-Paluojast Tiigi tänavalt leitud 37 mm mürsk, Valga maakonnast Otepää vallast Mäekülast leitud käsigranaat F1, 20 mm mürsk ja lennukipomm ning Lutike külast leitud unitaarlasu komplekt ning Tartu maakonnast Luunja vallast Pilka külast leitud 20 mm mürsk ja sütik.

9. aprillil tegid demineerijad kahjutuks Tartu maakonnas Luunja vallas Savikoja külas metsast leitud lennukipommi.

Ida päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmusi aset ei leidnud. 

Lääne päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmusi aset ei leidnud.