Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 17.-20. aprill

Põhja päästekeskus

Möödunud ööpäeval reageerisid päästjad Tallinnas ja Harjumaal 17 korral erinevatele mittenõuetekohaselt tehtud lõketele ja kulupõlengutele. Kõik kulupõlengud said alguse lõketest, mis inimestel käest ära olid läinud. 

18. aprillil kell 6.19 teatati häirekeskusele tulekahjust Pirita linnaosas Kase tänaval. Kahekordse puumaja küttekolde ümbruses oli tekkinud põlemine ning hoone teine korrus oli suitsu täis. Päästjad suunasid hoonest välja ühe inimese ning kassi ja tegelesid korstnaümbruse kustutamisega. Tulekahju likvideeriti kell 7.35.

18. aprillil kell 13.28 leidsid päästjad Raasiku vallas Igavere külas patrulli tehes põleva kuuri. Küttepuid täis olnud puukuur põles ära ning päästjad likvideerisid põlengu kell 15.57.

18. aprillil kell 22.19 teatati häirekeskusele tulekahjust Loksa linnas Rohuaia tänaval. Viiekordse maja keldris toimus põleng ning suits levis mööda ventilatsioonišahti korteritesse. Päästjad evakueerisid elanikud. Keegi viga ei saanud. Tõenäoliselt elektrisüsteemidest alguse saanud tulekahju likvideeriti kell 00.32.

19. aprillil kell 00.19 teatati häirekeskusele tulekahjust Jõelähtme vallas metsa teel, kus põlema oli süttinud elumaja terrass, maja üks külg ning katus. Tõenäoliselt majale liiga lähedal grillimisest süttinud tulekahju lokaliseeriti kell 02.17. Terve hoone sai tugevaid vee- ja suitsukahjustusi ning hoone katus hävis.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

Möödunud nädalavahetusel käisid päästjad kustutamas 8 kulupõlengut.

Lääne-Virumaa

17. aprillil kell 12.40 teatati tulekahjust Rakveres Vilde tänaval asuvas Rimi kaupluses, kus põles katusealune. Inimesed olid hoonest iseseisvalt väljunud. Kustutustööd lõpetati kell 17.02. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Ida-Eesti pommigrupp

Ida-Eesti pommigrupil oli nädalavahetusel 6 väljakutset.

17. aprillil tehti kahjutuks Ida-Viru maakonnast Narva-Jõesuu linnast Auvere küla lähedalt metsast leitud üksteist miinipildujamiini ja neli käsigranaati.

18. aprillil tehti kahjutuks Ida-Viru maakonnast Narva-Jõesuu linnast Auvere küla lähedalt metsast leitud 30 erinevat mürsku ja 8 miinipildujamiini.

19. aprillil tehti kahjutuks Ida-Viru maakonnast Narva-Jõesuu linnast Hundinurga küla lähedalt metsast leitud kaks reaktiivmürsku ning Toila vallast Voka küla lähedalt metsast leitud neli mürsku.

Kokku eelmisel nädalal leiti ja hävitati tähelepanelike inimeste abil 87 lõhkekeha.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

18. aprillil kella 17.49 ajal teatati, et Mustvee linnas Tartu tänava piirkonnas on kits vanasse lahtisesse kaevu kukkunud. Päästjad tõstsid kitse kahe meetri sügavuselt vähese veega kaevust välja ning vabastasid looma. Kaevuauk kaeti käepäraste vahenditega. 

19. aprillil kella 10.46 ajal põletati Palamuse alevikus Kalmistu tn lõkkes kilet. Lõkkepõletajale selgitati, et lõkkes jäätmete põletamine on seadusevastane. Põletaja soostus keskkonda saastava lõkke paari ämbri veega ise kustutama.

Kella 21.22 ajal põletati Põltsamaa linnas Metsa tn lõkkes riideid, plastmassi ja muud prügi. Lõkkepõletajale selgitati ohutusnõudeid ja seda, et jäätmete kõrvaldamine lõkkes põletamisega on keelatud. Keskkonda ja ümbrust ohustav lõke kustutati.

Põlvamaa

19. aprillil kell 7.38 teatati, et Räpina vallas Pääsna külas on maja suitsu täis. Päästjad selgitasid, et kärssama oli läinud mikrolaineahju unustatud toit. Päästjad kõrvaldasid tuleohu.

Tartumaa

17. aprillil kella 20.18 ajal leidsid päästjad Tartu vallast Sojamaa külast tuleohutusnõudeid eiravalt tuulise ilmaga tehtud lõkke. Lõkkesuits ja sädemed lendasid lähedal asuva maja poole. Lisaks põletati lõkkes mürgist suitsu tekitavat plastikut. Ohtlik lõke kustutati. Alkoholijoobes lõkkepõletajale püüti ohutus- ja keskkonnanõudeid selgitada, kuid mees muutus agressiivseks ning ta toimetati politsei poolt kainenema.

18. aprillil kella 13.12 ajal põlesid Tartu vallas Tila külas kaupluse ehitusplatsil asuvas prügikonteineris ehitusjäätmed ja pappkastid. Päästjad kustutasid põlengu kümmekonna minutiga.

19. aprillil kella 00.29 ajal andis Tartus Tähe tänavala asuvas korteris vinguanduri häire märku ohtliku gaasi imbumisest ruumidesse. Päästjad selgitasid, et nähtamatu ja lõhnatu, kuid ülimürgine vingugaas oli ruumidesse imbunud põlevate sütega ahjust. Kiirabi kontrollis üheaastase lapse tervist. Tänu andurile keegi tõsisemalt viga ei saanud. 

19. aprillil kella 11.51 ajal kustutasid päästjad Tartus Narva mnt korteris põleva diivanilaua. Ruumidest toodi välja naine, kes tõsisemalt viga ei saanud. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

Kella 17.58 ajal põles Elvas Videviku tänaval eramaja teisel korrusel riidekapp, mille päästjad käsikustutitega kustutasid.

Viljandimaa

18. aprillil kella 11.40 ajal süttis Mulgi vallas Anija külas tõenäoliselt äravisatud suitsukonist kraavikaldal kulu, mille põlengu avastaja ise kustutas.

19. aprillil kell 14.32 pudenes Viljandi vallas Järvekülas traktori haagise luugi kinnituse rikke tõttu teele 200 meetrisele lõigule sõnnikut, mis tee libedaks muutis. Päästjad loputasid tee liiklusõnnetuste ärahoidmiseks veega puhtaks.

Võrumaa

18. aprillil kell 3.58 teatati, et Võrus Kivimurru tänaval on ettevõtte tootmishoones näha leeke. Pääste suitsusukeldujad sisenesid suurde toomishoonesse, kust leidsid põleva soojenduskapi. Tulekahju kustutati kella 5.57ks. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel

Lääne päästekeskus

Järvamaa

17. aprillil kell 15.08 teatati päästjatele risti üle tee kukkunud puust Paide linnas Oeti külas. Päästjad eemaldasid puu teelt.

Läänemaa

17. aprillil kell 15.22 teatati teele kukkunud puust Haapsalu linnas Haeska külas. Päästjad eemaldasid ohtliku puu teelt.

19. aprillil vajati päästjate abi Haapsalu linnas Kiltsi teel, kus vares oli puu otsas abitult tamiili külge kinni jäänud ja ei suutnud enam iseseisvalt lahti saada. Päästjad püstitasid redeli ning päästsid varese lahti, kes päästjaid tänades minema lendas. Lisaks varese päästmisele, selgitasid päästjad kogunevatele inimestele, et vajalik on järgida 2 + 2 reeglit. Inimesed olid mõistlikud ning jälgisid päästeoperatsiooni õigete pikivahedega.

Pärnumaa

18. aprillil kell 21.21 sai häirekesksus teate suurest ohtlikust lõkkest Pärnu linnas Ahaste külas. Päästjate saabudes oli suurem seltskond inimesi teinud 4 x 5m läbimõõduga lõkke, millesse oli lisaks muule prügile visatud kolm traktorirehvi ning kust oli läinud põlema ka umbes 15 ruutmeetrit ümbritsevat kulu. Päästjad selgitasid isikutele olukorra tõsidust ning kustutasid lõkke.

19. aprillil kell 8.34 käisid päästjad kustutamas Tori vallas Eametsas asunud järelevalveta jäetud lõket.

19. aprillil kell 15.49 sattusid päästjad lõkkepatrulle tehes peale käest ära läinud lõkkele, millest tekkis ca 40 ruutmeetri suurune kulupõleng. Põleng kustutati.

19. aprillil kell 20.02 teatati päästjatele, et Lääneranna vallas Parivere külas põleb kulu. Põles 20 x 40 m kulu ja võsaalust pinnast, mille päästjad kustutasid.

Raplamaa

18. aprillil kell 02.00 teatati häirekeskusele põlevast autost Märjamaa vallas Kõrvetaguse külas. Teadmata põhjusel süttinud ja nüüd lahtise leegiga põlenud auto kustutasid päästjad kell 03.26

Saaremaa

17. aprillil sõitis Saaremaa vallas Pulli külas auto teelt välja purustades kiviaia ning puu. Juht ei saanud autost välja, kuna autost väljapääs oli aia ja puuga blokeeritud. Päästjad aitasid juhi autost välja ning likvideerisid süttimisohu.