Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 6.-7. mai

Põhja päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmusi ei toimunud.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

6. mail kella 16.31 ajal leidsid patrullivad päästjad Põltsamaa vallas Pajusi külas põleva ja järelevalveta suure prügilõkke, kus põles plastikut, kilet, eterniiti ja muid ehitusjäätmeid. Lõkke süütajat esialgu leida ei õnnestunud. Info keskkonda saastava lõkke põletamise kohta edastati keskkonnainspektsioonile. Päästjad kustutasid lõkke.

Lõuna-Eesti pommigrupp

6. mail tegid päästeameti demineerijad kahjutuks Tartu maakonnast Tartu vallast Lammiku külast leitud miinipildujamiini, Jõgeva maakonnast Jõgeva vallast Raadivere külast leitud käsigranaadi ja Valgast Võru tänavalt leitud käsigranaadi.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

7. mail kell 2.16 teatati tulekahjust Lüganuse vallas Püssi linnas Kivitee tänaval. Selgus, et põleb lahtise leegiga ühekordne mahajäetud maja. Tulekahju kustutati kella 3.23ks. Tekkepõhjus on selgitamisel.

Ida-Eesti pommigrupp

6. mail tehti kahjutuks Narva-Jõesuust Auvere külast leitud 102 erinevat lõhkekeha.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

6. mail kell 21.15 teatati maastikupõlengust Türi vallas Kõrgessaare kalmistul. Põlema oli läinud suur (3x3 m) lehehunnik, mida kohapeal iseseisvalt kustutada ei suudetud. Päästjad kustutasid põlengu, mis sai tõenäoliselt alguse ca 5 meetri kaugusel tehtud heakorratööde lõkkest, kust säde lendas omakorda lehehunnikusse.

Pärnumaa

6. mail kell 16.36 vajas päästjate abi Eassalu külas kraavipõhja kaelani vette kinni jäänud põdravasikas. Tõstamaa komando päästjad tõmbasid looma veest välja ning lasid tal pisut toibuda. Põdravasikas oli terve, võttis jalad alla ning läks iseseisvalt metsa.

Saaremaa

06. mail kell 13.49 teatati häirekeskusele tulekahjust Kavandi külas. Vana talumaja tulekahjul selgus, et tuli sai tõenäoliselt alguse majast ca 20 meetri kaugusel olnud lõkkest, kust arvatavasti lendasid sädemed katusele. Tuulesuund oli just maja poole ja rookatusega maja päästa ei õnnestunud. Päästjate saabudes oli katus lausleekides ja majast jäid järgi vaid tulest ja kustutusveest kahjustatud eluruumide osa. Majas olnud vanem inimene oli majast väljas ning kannatada ei saanud. Tulekahju likvideeriti kell 14.59.