Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 14.-15. mai

Põhja päästekeskus

Tallinn

14. mail kell 9.02 said päästjad väljakutse Haabersti linnaossa, kus terviserajal oli nähtud kahte karu. Loomasid nähti Vabaõhumuuseumi ja Rannamõisa tee vahelisel alal. Piirkonna inimestel paluti püsida kodudes ning tuua tuppa ka koduloomad. Päästeamet koostöös politsei, loomaarsti ja jahimeestega algatas õhtul kell 19 operatsiooni karude uinutamiseks. Pimeda saabudes päästeoperatsioon peatati ning töödega jätkati 15. mai hommikul kell 3.30, mil droonide kui ka koerte abil otsiti eile õhtul nähtud kaht noort karu Vabaõhumuuseumi ning Rannamõisa tee vaheliselt alalt. Karusid hommikul sellest piirkonnast enam ei leitud, mis annab alust arvata, et nad on seal edasi liikunud. Palume kõikidel Haabersti inimestel olla tähelepanelikud ning anda viivitamatult hädaabinumbrile 112 teada, kui karusid märgatakse. Teatada tuleb täpne asukoht, kus karu nähti, mis kell ning mis suunas ta edasi liikus, samuti kas nähti üht või mitut looma. Otsingud jätkuvad koheselt uue info saamisel. Piirkonnas elavatel inimestel palutakse jälgida, et maja ümbruses ei oleks toidujäätmeid ning et loomadele ei üritataks toitu pakkuda. Võimalusel tasuks püsida siseruumides ja liikuda võimalikult vähe jalgsi.

Eile, 14. mail, toimus Tallinnas ka kaks sõiduki tulekahju. Kell 10.45 said päästjad väljakutse Kihnu tänavale, kus sõiduauto põles lahtise leegiga ja hävis tulekahjus täielikult, ning kell 14.45 tuli väljakutse Retke teele, kus sõiduauto salong oli suitsu täis. Selgus, et autos oli elektrilühis.

15. mail kell 00.06 said päästjad väljakutse Tallinnas Pallasti tänaval asuvasse korterelamusse, mille esimesel korrusel asuvast korterist tuli heledat suitsu. Päästjad sisenesid korterisse akna kaudu ja nägid pliidi kohal leeke, tegemist oli toidukõrbemisega. Päästjad kustutasid leegid, tuulutasid korteri ning kontrollisid ka kõrgemal asuvaid kortereid. Korter sai suitsukahjustusi. Korteris oli suitsuandur olemas, aga see ei rakendunud tööle. Korteris viibinud inimene magas toidukõrbemise ajal sügavalt, mistõttu vaatas kiirabi ta ka üle. 

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

15. mail kell 2.57 sai Häirekeskus teate, et Ida-Viru maakonnas Alutaguse vallas Iisaku alevikus põleb saun lahtise leegiga. Sellest 2-3 meetri kaugusel asus ka elumaja. Kell 3.23 tulekahju lokaliseeriti, kustutustööd lõppesid kell 4.04. Keegi viga ei saanud.

Lääne-Virumaa

14. mail kell 9.55 sai Häirekeskus teate, et Lääne-Viru maakonnas Rakvere vallas Kohala-Eeskülas Karjaväravas on näha paksu suitsu. Kui päästjad kohale jõudsid, selgus, et sündmuskohal põletati prahti, oksi, puitu ja saepuru. Lõkke läbimõõt oli 5 m. Põleng lokaliseeriti kell 10.27.

14. mail kell 10.01 teatati Häirekeskusele, et Lääne-Viru maakonnas Rakvere linnas Pikal tänaval on eramajas tunda suitsulõhna. Kohapeal selgus, et tegemist oli toidukõrbemisega. Majas puudus suitsuandur. Päästjad viisid läbi kodunõustamise ja paigaldasid majja suitsuanduri.

Ida-Eesti pommigrupp

14. mail kell 10.45 sai Häirekeskus teate, et Ida-Virumaal Narva-Jõesuu linnas Puhkova külas tuli kaevaööde käigus välja pomm. Sündmuskohal selgus, et tegemist on II maailmasõja ajast pärineva 250 kg vene lennukipommiga, mis sisaldab 114 kg lõhkeainet TNT. Lennukipomm hävitati 14.05 hilisõhtul KV Sirgala harjutusväljal. Sündmuse lahendamine operatiivstaadiumis kestis järjestikku üle 11 tunni. Ida-Eesti pommigrupi jaoks oli tegemist tehniliselt äärmiselt keeruka operatsiooniga.

Lõuna päästekeskus

Päästeameti demineerimiskeskuse Lõuna-Eesti pommigrupp

14. mail tegid demineerijad kahjutuks Valga maakonnast Tõrva vallast Piiri külast leitud 82 mm miini ja Jõgeveste külast leitud 150 mm mürsu ning Valga vallast Ringiste külast leitud 122 mm mürsu.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

14. mail kell 16.08 said päästjad väljakutse Türi valda Arkma külla, kus teataja sõnul oli põlema süttinud maja. Kohale saabunud päästjad tuvastasid hoone eterniitkatuse all 2 x 2 meetri suuruse laastkatuse põlengu. Tulekahju sai alguse lõkkest lennanud sädemest. Elanikud suutsid suurema tulekahju ise ära kustutada ning päästjatel jäi üle veel hõõguv katus lõplikult kustutada.