Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 15.-18. mai

Põhja päästekeskus

Tallinn

15. mail kell 14.08 said päästjad väljakutse Tallinnas Suur-Karja tänavale, kus neljanda korruse korterist tuleb suitsu. Selgus, et korteriomanik põletas aknalaual prahti. Korteris puudus suitsuandur, mille päästjad korterisse paigaldasid.

16. mail kell 14.44 said päästjad väljakutse Tallinnas Õismäe teel asuvasse kortermajja, kus teate kohaselt on trepikoda suitsu täis ning esimese korteri köögiakna klaas oli kuumusega purunenud. Päästjate kohale jõudes tuli köögiaknast musta tossu. Korterisse sisenedes selgus, et põles köögimööbel ning isetehtud lagi, kuumuse- ja veekahjustusi sai ka esik. Inimesi korteris ei olnud, küll aga hukkus korteris viibinud kass. Ka selles korteris puudus suitsuandur. Kustutustööd lõpetati kell 15.31.

16. mail kell 15.51 teatati häirekeskusele, et Tallinnas Raie tänaval tuleb puitmaja räästa alt suitsu. Päästjad tuvastasid, et põles kahekordse elamu teise korruse ja pööninguvahelise lae konstruktsioonid. Tulekahju sai arvatavasti alguse korstnapõlengu tagajärjel. Tegemist oli ehituslike vigadega.

Harjumaa

15. mail kell 22.28 said päästjad väljakutse Harjumaale Vasalemma alevikku, kus põles kuuris asuv kivist kelder. Päästjad kustutasid tule ja ventileerisid keldri. Tulekahju sai alguse elektrijuhtmetest.

18. mail kell 3.04 said päästjad väljakutse Harjumaale Kiili alevikku, kus põles aiamaja suure leegiga. Päästjad asusid aiamaja kustutama ning samal ajal kaitsesid ka maja läheduses asuvat palkmaja, mille suunas tuul tuld kandis. Kustutustööd lõpetati kell 4.30.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

17. mail kell 18.06 said päästjad väljakutse Kohtla-Järve linna Sompa Aedvilja tänavale, kus põles aiamaja. Tulekahju likvideeriti kell 19.08, maja hävis, keegi kannatada ei saanud. Oletatav tekepõhjus on süütamine.

Lääne-Virumaa

16. mail kell 16.08 said päästjad väljakutse Tapa linna Pikk tänavale, kus põles puukuur. Päästjad kustutasid tulekahju kell 17.44. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel, inimesed kannatada ei saanud.

17. mail kell 2.11 teatati, et Tapa linnas Ivaste tänaval põleb maja. Sündmuskohale saabudes selgus, et põleb leegiga 1-kordne mahajäetud maja. Päästjad kustutasid tulekahju kella 4.45ks. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Ida-Eesti pommigrupp

15. mail tehti kahjutuks Narva-Jõesuust Perjatsi külast leitud lennukipomm.

16. mail tehti kahjutuks Lääne-Viru maakonnast Tapa vallast Sauvälja külast leitud käsigranaat RG 42, Ida-Viru maakonnast Alutaguse vallast Iisaku alevikust leitud 82 mm miinipildujamiin ning Narva-Jõesuust Auvere küla lähedalt metsast leitud viis mürsku ja kolm miinipildujamiini.

17. mail tehti kahjutuks Narva-Jõesuust Auvere külast leitud 30 erinevat lõhkekeha.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

16. mail kella 12.34 ajal põles Põltsamaa vallas Sulustvere külas kahekorruselise kortermaja katusealuses saepuru ja veidi konstruktsioone, mille päästjad kustutasid. Kustutustööde tagajärjel sai kaks ülemise korruse korterit veekahjustusi. Ühe keerulisse olukorda jäänud vanemaealise elaniku aitamiseks tuli kohale valla sotsiaaltöötaja, kuid mees ei soovinud kodust esialgu lahkuda. Talle pidid järgmisel päeval appi tulema lähedased. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel. Hiljem käisid päästjad saepurusse järelejäänud tulekoldeid termokaameraga otsimas ja kustutamas.

Põlvamaa

15. mail kella 11.00 ajal põles Põlvas Pärnaõie tänaval puidutööstuses saepurupunkri ülaosa. Päästjad kustutasid põlengu ja valvasid punkri tühjendamise ajal tuleohutust.

Tartumaa

15. mail kell 10.17 teatati, et Peipsiääre vallas Vara vallas on kortermajas kuulda suitsuanduri häiresignaali. Päästjad selgitasid, et ühes korteris oli vanemaealine elanik pannud keema kohvikannu, kuid ise välja läinud. Vesi kees kannust ära ning tekkinud kuumast aurust käivitus suitsuandur. Naine oli ise koju jõudnud ning naaber aitas tal anduri vaigistada. Päästjad kontrollisid tuleohutust ning andsid vanadaami tütrele nõu, kuidas ema kodus paremini tuleohutust tagada.

Kella 12.34 ajal süttis Kambja vallas Kullaga külas sõidu ajal väikebuss Mercedes Vito kapotialune. Juht püüdis pulberkustutiga leeke summutada, kuid kustutada põlengut tal ei õnnestunud. Seejärel eemaldas mees järelhaagise ning võttis kabiinist välja osa asju. Päästjad kustutasid lausleegis põleva sõiduki paarikümne minutiga. Sõiduk hävines tules, vraki äravedu jäi omaniku ülesandeks.

16. mail kella 16.49 ajal süttis Tartus Kastani tänavale pargitud sõiduauto salong. Põleng kustutati enne päästjate saabumist, kes edasise tuleohu kõrvaldamiseks akult juhtmed eemaldasid.

16. mail kell 17.47 teatati häirekeskusele, et Nõo vallas Voika külas põleb garaaž ja saun ning tugeva tuule tõttu lennanud sädemest ja põlengu kuumusest on süttinud ka laudahoone ning kuur. Päästjate saabumise ajaks olid kõrvalhoonete katused sisse kukkunud ja lisaks süttinud kolm hoovile pargitud sõiduautot ning elumaja katusealune. Päästjad kaitsesid esmalt eluhoonet ja piirasid tule leviku selles. Põlenud kõrvalhoonete ja sõidukite rusud kustutati lõplikult kella 22.44ks. Tules hävis kaks sõiduautot, üks auto lükati hoovist välja ja sai kuumusekahjustusi. Kustutustööde käigus lõhkes üks kuuest laudahoones hoitud propaani balloonist. Eluhoonel avati kustutamiseks katust ning siseruumid said tugevaid vee- ja tahmakahjustusi. Tule kiiret levikut elumaja pööningul soodustas katuse ehitus, kus eterniidi all oli vana laastukatus. Hävis üle poole katusest. Tulekahju tekkepõhjus ei ole selgunud.

18. mail kella 2.35 ajal tekkisid Tartus Salutähe tänaval tõenäoliselt maja vundamendi soojustamiseks tehtud kaevetööde tagajärjel seina sisse praod. Praod tekkisid vundamendi osade nihkumisel. Päästjad andsid juhised hoonet enne ekspertide kontrolli elamiseks mitte kasutada ja esialgu said elanikud peavarju naabrite juures.

Valgamaa

17. mail kell 8.20 teatati, et Otepää vallas Makita külas on taluhoovi ilmunud äsja sündinud põdravarss. Päästjad otsisid varsa ema, kuid esialgu teda leida ei õnnestunud. Keskkonnaspetsialistide juhiste järgi viidi loom metsa alla, puhastati teda rohuga ja jäeti ema ootama. Kohalikud elanikud lubasid varsa või tema ema nägemisel sellest märku anda.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

16. mai keskpäeval käisid päästjad eemaldamas suure tuule tõttu Mänspe ja Loja külas teele kukkunud puid.

Järvamaa

16. mail sõitsid päästjad eemaldama suure tuule tõttu teele kukkunud puud Paide linnas Viisu külas. Päästjate saabumise ajaks oli keegi saaginud puu oma jõududega ära ning päästjatel jäi üle tee koristada. Lisaks eemaldasid päästjad teele kukkunud suure kuuse Türi vallas Piiumetsa külas.

17. mail kell 10.12 teatati häirekeskusele tahmapõlengust Paide linnas Aasa tänaval. Kahekordse kortermaja korstnas oli põlema süttinud pigi ja tahm, mis lõi korstnasse mõrad. Päästjad kustutasid põlengu pulberkustutitega ning keelasid inimestel kütta enne korstnapühkija luba. 

Läänemaa

16. mail eemaldasid päästjad suure tuule tõttu teele kukkunud puu Haapsalu linnas Vätse külas. Lääne-Nigula vallas Kuijõe külas eemaldati kaks teele kukkunud puud.

Pärnumaa

15.mail kell 14.32 teatati häirekeskusele tahmapõlengust Põhja-Pärnumaa vallas Enge külas. Kahekordse kivimaja korstnas oli tekkinud tahmapõleng, mille päästjad likvideerisid pulberkustutitega. 

16. mail kell 13.34 eemaldasid päästjad kaldu vajunud puu Häädemeeste vallas Metskülas. Puu oli vajunud ohtlikult teele, mistõttu ohustas sealset liiklust. Päästjad eemaldasid puu.

17. mail teatati häirekeskusele, et Saarde vallas Väljakülas on inimene süüdanud talu maadel tuulise ilmaga põlema 12 heinapalli. Kohaliku traktori abil laotasid päästjad heinapallid laiali ning kustutasid tulekolded. 

Raplamaa

16. mail kell 13.51 vajati päästjaid appi likvideerima liiklusõnnetuse tagajärgi Märjamaa vallas Nõmmeotsa külas. Kahe sõiduauto kokkupõrke järel eemaldasid päästjad auto teelt ning koristasid tee.

Kell 16.58 sõitsid päästjad eemaldama teele kukkunud puud Märjamaa vallas Sõtke külas.