Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 18.-19. mai

Põhja päästekeskus

Tallinn

18. mail said päästjad kaks väljakutset Lasnamäele, kus põlesid rehvid. Kell 18.03 teatati, et Suur-Sõjamäel põleb rehvihunnik ning kell 20.39 teatati, et Tondiraba tänaval põlevad rehvid ühes prügiga.

Ida päästekeskus

Ida-Eesti pommigrupp

18. mail tehti kahjutuks Narva-Jõesuust Auvere külast leitud kolm erinevat mürsku ja 39 miinipildujamiini.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

18. mail kella 7.13 ajal teatati, et Tartu vallas Maarja-Magdaleena külas on vanem inimene ilmselt oma kodus kukkunud, ei saa enam püsti ja ei pääse seepärast tütrele ust avama. Päästjad avasid tütre loal maja ukse kangi abil ning ta pääses koos kiirabitöötajatega abivajaja juurde.

Kella 18.33 ajal käisid päästjad Elva vallas Kirepi külas kahe sõiduautoga juhtunud raskel liiklusavariil, kus aitasid ühe auto juhti avariilisest sõidukist välja saada. Selleks lõigati hüdrauliliste tööriistadega eest ära uksepost ja tagauks. Ühtlasi kõrvaldasid Rõngu vabatahtlikud süttimisohu. Hiljem eemaldati teelt purunenud detailid ja vedelikud.

Kella 19.56 ajal põles Rannu alevikus mahajäetud lauda pööningul hein. Õnneks avastati põleng algjärgus ja päästjatel õnnestus tulekahju algjärgus kustutada. Selgus, et hein oli süttinud kohalike poiste tikkudega mängimisest. Osalistega peeti tõsine vestlus tuleohutuse teemadel ning edasi tuleb neil selgitusi anda noorsoopolitseile.

Võrumaa

18. mail kell 12.37 avastas piirivalvepatrull Setomaa vallas Miikse külas suure järelevalveta jäetud hõõguva lõkkeaseme (3x3 meetrit), mis oli ümbritsetud kõrge kuluheinaga. Päästjate abil ümbrust ohustav lõke kustutati. 

19. mail kell 7.58 teatati, et Antsla vallas Kobela alevikus on kohaliku väikse järve vees joobes inimene. Kohalik elanik ja päästjad tõid noormehe veest välja, talle anti kuivad riided selga ning hoiti kiirabi tulekuni autos soojas. Tervisekontrolli järel saadeti mees sõbra juurde ennast välja magama.

Lääne päästekeskus

Läänemaa

18. mail kell 12.39 said päästjad väljakutse Haapsalu linna Väike-Ahli külla, kus põlema oli süttinud kõrvalhoone. Kivist laut mõõtmetega 8 x 5 meetrit põles lausleegiga ning katus oli päästjate kohale jõudmise ajaks sisse kukkunud. Päästjad kustutasid tulekahju, kaitstes samal ajal mõned meetrid eemal asuvat sauna süttimise eest. Kustutustööd lõpetati kell 15.20. Hoone katus ja vahelagi hävinesid täielikult. Esialgsel hinnangul süttis hoone põlema lõkkest lennanud sädemest.

Raplamaa

18. mail kell 11.42 teatati häirekeskusele tulekahjust Kehtna vallas Ingliste külas. Teadmata põhjusel oli põlema süttinud puidust kaheksa meetri pikkune kõrvalhoone. Päästjad kustutasid põlengu kell 12.38.