Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 19.-20. mai

Põhja päästekeskus

Harjumaa

19. mail kell 18.02 said päästjad väljakutse Harjumaale Harku valda, kus Türisalu pangalt oli alla kukkunud mees. Päästjad tõmbasid mehe surnukeha üles. Juhtumi täpsemaid asjaolusid selgitab politsei.

Ida päästekeskus

Ida-Eesti pommigrupp

19. mail tehti kahjutuks Ida-Viru maakonnast Narva-Jõesuu linnast Auvere küla lähedalt metsast leitud 18 erinevat mürsku ja üks käsigranaat.

Lõuna päästekeskus

Valgamaa

19. mail kell 18.49 teatati, et Valga vallas Kaagjärve külas põleb eramu kelder. Päästjate saabudes selgus, et keldris oli süttinud kaabirull, mille elanik ise välja oli toonud ja kustutanud. Kaablirull oli süttinud sellele pandud kustumata grillsüsist. Pererahvas tunnistas oma eksimust ja jäi edasist tuleohutust valvama.

20. mail kell 7.06 teatati, et Valgas A. Neulandi tänaval asuva Konsumi juures vajus laadimisel kaubaalus tööd teinud autojuhi peale. Mees sai enne päästjate saabumist aluse alt välja. Päästjad aitasid kannatanu kiirabiautosse transportida.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

19. mail kell 13.04 teatati häirekeskusele vingu täis valgunud korterist Häädemeeste vallas Nepste külas. Ahju kütnud naisterahvas ei osanud öelda, mis põhjusel on tuba vingu täis. Päästjad tuvastasid kontrollimisel, et ahju soojamüüri vastu oli unustatud kinnas, mis nüüd seal suitses. Päästjad ventileerisid ruumid ja tegid ka elanikule selgitustööd tuleohutusest.

Raplamaa

19. mai hommikul kell 9.47 said päästjad teate põlema süttinud autost Rapla linnas Tallinna maanteel. Kohapeal olnud inimesed asusid iseseisvalt autot kustutama ning päästjate saabudes oli auto praktiliselt kustutatud. Päästjad kontrollisid veel olukorra üle. Süttimise põhjust teada ei ole.

19. mail kell 13.47 teatati häirekeskusele, et Rapla vallas Alu alevikus Pargi tänava korteris on tööle hakanud tulekahjusignalisatsioon. Olukorda kontrollima läinud päästjad tuvastasid korteris toidukõrbemise ning likvideerisid selle. Tänu korteris olnud suitsuandurile õnnestus ära hoida suuremate tagajärgedega tulekahju.