Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 20.-21. mai

Põhja päästekeskus

Tallinn

20. mail kell 10.42 said päästjad väljakutse Tallinnas Sõle tänavale, kus asuva haigla keldrist tuli teataja sõnul halli suitsu. Päästjate kohale jõudes selgus, et keldris oli läbipõlenud päevavalgustuslambi trafo ja inimestele ohtu ei olnud. Päästjad tuulutasid hoone.

20. mail kell 12.12 sai häirekeskus teate, et Tallinnas Kadaka teel asuva büroohoone katusel on näha leeki. Päästjad tuvastasid, et katusel süttis praht. Päästjad evakueerisid majas viibinud inimesed ning likvideerisid tulekahju kell 12.37. Ühtlasi kontrolliti, et tuli ei oleks edasi konstruktsioonidesse läinud. Hoone esimene ja teine korrus said veekahjustusi.

21. mail kell 3.45 teatati päästjatele, et Tallinnas Kollasel tänaval asuva korteri aknast tuleb suitsu. Päästjad likvideerisid tulekahju kell 4.03. Toas põles praht, mida korteriomanik oli kasutanud ahjukütmiseks.

Harjumaa

20. mail kell 12.47 teatati häirekeskusele, et Harjumaal põleb Kernu mõisa küüni katus. Küünis ega lähedalasuvates hoonetes inimesi ei olnud. Tulekahju kustutati kell 13.24. Esialgsetel andmetel sai tulekahju alguse piksevarda mahavõtmisest.

Ida päästekeskus

Ida-Eesti pommigrupp

20. mail tehti kahjutuks Ida-Viru maakonnast Narva-Jõesuu linnast Auvere külast leitud nelikümmend erinevat lõhkekeha.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

21. mail kell 6.32 teatati, et Tartus Ujula tänaval tuleb puidust kortermaja esimese korteri korruse uksest ja aknast suitsu. Tulekahjust andsid märku ka naaberkorterite suitsuandurid. Kohale saabunud päästjad tõid põlevast kööktoast välja 60. aastates meesterahva, keda meedikutel kahjuks elustada ei õnnestunud. Hoone teiselt korruselt evakueeriti põlengusuitsu eest viis inimest, kes pärast kustutustööde lõppu majja tagasi lubati.

Päästetöö juhi meeskonnavanem Enn Lepiku sõnul oli tulekahju korteris ilmselt juba tunde vindunud, kuid õnneks sealt väljapoole ei ulatunud. „Ära põles diivan ja kogu ruum sai tugevaid tahmakahjustusi,“ ütles Lepik. „Suitsuandurit kahjuks meie laest ei leidnud.“ Päästetöö juhi esialgsel hinnangul võis tulekahju põhjustada põleva suitsuga magama jäämine.

Lääne päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmusi aset ei leidnud.