Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 22.-25. mai

Põhja päästekeskus

Tallinn

22. mail kell 23.58 teatati häirekeskusele, et Tallinnas Suur-Patarei tänaval põleb mahajäetud puitmaja. Päästjad tuvastasid tulekolde esimese korruse toast, kust see oli edasi levinud pööningule ja katusele, majal oli varisemisoht. Kustutustööd lõpetati kell 6.18.

24. mail kell 9.08 teatas murelik inimene, et Tallinnas Toompuiesteel on pardiema koos kaheksa pojaga raudteerööbaste vahele kinni jäänud. Päästjad aitasid kõik linnud õnnelikult rööbaste vahelt välja ja viisid pojad koos emaga tiigi peale.

25. mail kell 5.16 kutsuti päästjad Tallinna Räniliiva tänavale, kus Liiva kalmistu sorteerimisplatsil põles ca 200 ruutmeetri suurune oksahunnik. Päästjad piirasid ala, et tulekahju ei leviks. Tulekahju lokaliseeriti kell 5.49.

Harjumaa

23. mail kell 9.12 said päästjad väljakutse Harjumaale Aegviidu alevisse, kus põles kahekordne elumaja, millest inimesed olid õnneks välja saanud. Päästjate kohale jõudes oli maja lausleekides. Tulekahju likvideeriti kell 11.29.

Lisaks said päästjad nädalavahetusel mitmeid väljakutseid kulupõlengutele ja hooletult tehtud lõketele. 

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa

23. mail kell 15.23 teatati häirekeskusele Põlva vallas Mustakurmu külas olnud maastikupõlengust. Päästjad tuvastasid saabudes, et inimesed põletasid hakkejääke umbes paarikümne ruutmeetri suurusel alal ning olid jätnud tule järelevalveta. Päästjad kustutasid põlengu.

Tartumaa

23. mail kell 18.16 said päästjad teate kulupõlengust Peipsiääre vallas Piibumäe külas. Teadmata põhjusel oli süttinud põlema teeäärne kulu ning põleng levis edasi metsa alla. Põles ligikaudu hektar kulu ja metsaalust. Päästjad kustutasid põlengu kululuudade ja veega kell 18.16.

24. mail kell 14.44 teatati häirekeskusele kahtlasest lõkkest Tartu linnas Kesa põigus. Otse elektriliinide alla tehtud lõkkes põletati keskkonnaohtikke jäätmeid. Päästjad tegid lõkkeomanikele selgitustööd, lõke kustutati.

Viljandimaa

25. mail kell 23.46 said päästjad teate tulekahjust Viljandi vallas Odiste külas. Päästjate saabudes põles kahekordse elumaja varikatus. Tõenäoliselt sai tulekahju alguse suitsukonidest, mis süütasid läheduses olnud prahi. Tulekahju kustutati kell 00.17.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

24. mail kell 15.36 teatati, et Narva linnas on 26. juuli tänaval asuva elumaja korteris tunda suitsulõhna. Kuna korteri uks oli lukus ja keegi ei avanud, sisenesid päästjad korterisse akna kaudu. Selgus, et korteris oli toidukõrbemine. Päästjad kustutasid põlengu. Korteris puudus suitsuandur.

25. mail kell 00.40 tuli teade, et Jõhvi linnas Tammsaare tänaval asuva elumaja korteris töötab suitsuandur ja on tunda suitsulõhna. Selgus, et korteri toas põles õliradiaator. Samuti põlesid korteris küünlad. Korteris elab eakas meesterahvas, kes päästjate hinnangul vajab abi ja ise hakkama ei saa. Korteris oli töökorras suitsuandur, mis oli paigaldatud mõni aega tagasi Jõhvi päästekomando päästjate abil. Päästjad tuulutasid ruume ja andsid juhtumist teada kohalikule omavalitsusele.

Ida-Eesti pommigrupp

22. mail tehti kahjutuks Narva-Jõesuust Mustanina külast leitud 30 erinevat lõhkekeha ja Toila vallast Vaivina külast leitud 105 mm mürsk.

24. mail tehti kahjutuks Narva-Jõesuust Auvere külast leitud 16 erinevat lõhkekeha.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

23. mail kell 11.56 said päästjad väljakutse Türi valda Laupa külla, kus lõkkest oli põlema süttinud endine laudahoone. Hoiti ära tule levik kõrvalhoonetele. Kustutustööd lõpetati kell 16.01.

Pärnumaa

22. mail kell 22.34 said päästjad väljakutse Tori valda Pulli külla. Põles saunahoone mõõtmetega 6x4 meetrit. Hoone hävis täielikult. Tulekahju likvideeriti kell 23.18, tulekahju tekkepõhjus ei ole teada.

22. mail kell 22.53 said päästjad väljakutse Pärnu linna Liiva tänavale. Naabrid teatasid, et kortermaja ühes korteris oli toit kõrbema läinud ning köök oli suitsu täis, kuid inimene ise magas. Korteri uks oli lukustatud ning seetõttu sisenesid päästjad korterisse läbi akna. Elanik oli tarbinud alkoholi ning magama jäänud, jättes panni pliidile kõrbema. Päästjad tõid elaniku korterist välja ja andsid ta kiirabiarstide hoole alla. Päästjad ventileerisid ruumid ning paigaldasid korterisse taas kord ka suitsuanduri. Varasemalt on elanik suitsuanduri laest korduvalt alla võtnud.

23. mail kell 10.23 said päästjad väljakutse Saarde valda Allikukivi külla, kus oli järelevalveta jäetud lõke. Päästjad kustutasid järelevalveta ja igasuguste turvanõueteta lõkke ning selgitasid lõkkeomanikule tule tegemisega seotud ohtusid ja reegleid.

24. mail käisid päästjad kahel korral abistamas hätta sattunud loomi. Kell 10.48 vajati päästjaid appi, et viia pardiema koos 14 pardipojaga Politseimaja hoovist jõe äärde. Pardipere ei saanud betoonaiast üles ning seetõttu vajati päästjate abi nende loodusesse tagasi viimiseks. Kell 15.42 teatati häirekeskusele, et koer on kukkunud madala veega kaevu ning ei pääse sealt enam välja. Tühjal krundil olnud pehkinud kaanega kaevust aitasid päästjad koera välja kell 15.50.

24. mail kell 21.02 said päästjad väljakutse Pärnu linnas asuva vana õlletehase hoovile, kus põles 5x5 meetri suurune lõke, milles põletati puidujäätmeid. Päästjad kustutasid lõkke.

24. mail kell 23.21 said päästjad teate maastikupõlengust Häädemeeste vallas Merekülas, kus põletati maha niidetud pilliroogu. Kokku põles hinnanguliselt 500 ruutmeetrit pilliroogu, mis oli mitme erineva koha pealt põlema süüdatud. Päästjad kustutasid tulekahju kell 01.29.

Raplamaa

23. mail kell 20.23 said päästjad väljakutse Kohila valda Lohu külla. Päästjate saabudes põles suur lõke, milles põletati mööbliesemeid ja muid keskkonnaohtlikke jäätmeid. Päästjad kustutasid lõkke.

Saaremaa

24. mail kell 20.34 teatati häirekeskusele Orissaares Ranna puiesteel vette sõitnud autost. Sõiduauto asus kaldast umbes 20 meetri kaugusel. Kahjuks autojuht uppus ning pinnaltpäästjad tõid uppunu kaldale.