Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 27.-28. mai

Põhja päästekeskus

Tallinn

28. mail kell 05.21 sai häirekeskus teate, et Tallinnas Kopliranna tänaval põleb lahtise leegiga mahajäetud ning inimtühi puidust hoone. Tulekahju kustutati. Esialgsetel andmetel kahtlustatakse süütamist.

Möödunud ööpäeval käisid päästjad Tallinnas kustutamas ka kolme esialgsetel andmetel laste süüdatud lõket (neist kaks Lasnamäel ning üks Koplis).

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

27. mail kell 16.54 teatati häirekeskusele liiklusõnnetusest Mustvee vallas Lohusuu alevikus. Sõiduauto oli sõitnud kraavi ning maandunud katusel. Päästjad aitasid inimesed autost välja ning andsid üle kiirabile. Päästjad likvideerisid autol süttimisohu ning likvideerisid teelt reostuse, kattes sinna valgunud õli absorbentainega. Samuti puhastasid päästjad tee õnnetuse tagajärjel laiali paiskunud klaasikildudest.

Põlvamaa

28. mail kell 06.02 sai häirekeskus teate, et Räpina vallas Võõpsu alevikus on Võhandu jõest leitud 65-aastase mehe surnukeha. Tõenäoliselt paadiga koos veepõhja läinud mehe tõid pinnaltpäästjad kaldale. Sündmuse täpsemad asjaolud on selgitamisel. 

Tartumaa

27. mail kell 9.08 teatati häirekeskusele tulekahjust Peipsiääre vallas Nõva külas. Talunik vedas järelhaagisel heinarulle ning tõenäoliselt süütas traktori summutist lennanud säde rullid põlema. Põlengut märganud traktorist sõitis põllule ning kallutas koorma maha ja kutsus seejärel abi. Päästjad summutasid leegid ning teise kohaliku traktori abiga tõmmati rullid laiali, et oleks parem kokkusurutud heina kustutada. Tulekahju likvideeriti kell 9.21. 

27. mail kell 15.44 vajati päästjaid appi Kastre valda Lääniste külla, kus eluhoone oli suitsu täis valgunud. Suitsu põhjus oli pliidi alla tehtud tuli ja puudus tõmme korstnasse. Päästjad ventileerisid ruumid, inimesed kannatada ei saanud.

Ida päästekeskus

Möödunud ööpäeval käisid päästjad kustutamas kolme järelevalveta lõket (neist kaht Ida- ja üht Lääne-Virumaal).

Lääne päästekeskus

Järvamaa

27. mail kell 11.26 said päästjad väljakutse Türi valda Kärevere külla, kus oli põlema süttinud traktor. Põles juhtmestik kabiini ja mootori vahel. Päästjad likvideerisid põlengu kell 11.49.

Pärnumaa

27. mail kell 9.58 teatati häirekeskusele, et Sauga alevikus Selja teel asuvast tiigist leiti surnukeha. Teatele reageerisid politseinikud, päästeametnikud ja kiirabi. Päästjad tõid surnukeha tiigist välja. Sündmusega tegeleb edasi politsei.

Saaremaa

27. mail kell 18.56 said päästjad väljakutse Mändjala külla. Teataja sõnul oli seina sees kuulda praksumist. Päästjad tuvastasid kontrollimisel, et seina sees on põlema süttinud elektrijuhtmestik. Sündmuskohal olnud inimesed avasid osaliselt seinalaudist ning asusid tuld kustutama pulberkustutitega. Päästjad kontrollisid olukorda ning otsisid tulepesasid tulekahju täielikuks likvideerimiseks.

27. mail kell 22.27 said päästjad teate tulekahjust Suure-Rootsi külla. Päästjate saabudes põles 4x10 meetri suuruste mõõtmetega saunahoone katus lahtise leegiga. Tõenäoliselt saunakerise ehitusliku vea tõttu alanud tulekahju likvideeriti kell 23.44. Hoones puudus ka suitsuandur, mis tulekahjust oleks varajases staadiumis märku andnud.