Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 28.-29. mai

Põhja päästekeskus

Tallinn

28. mail kell 20.06 sai häirekeskus teate, et Viimsi vallas Pringi külas on paat, kahe inimesega pardal, jäänud kaldakivide vahele kinni. Paat koos inimestega toodi kaldale.

28. mail kell 20.43 sai häirekeskus teate, et Viimsi vallas Soosepa rabas põleb väikesel maalapil turvas. Tulekahju kustutati kell 21.17.

Harjumaa

29. mail kell 04.33 sai häirekeskus teate, et Rae vallas Lehmja külas tuleb laohoonest suitsu. Põhjuseks oli lüliti ja anduri lühis. Ohtlik olukord likvideeriti.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

28. mail kell 10.40 teatati häirekeskusele, et Tartu linnas Teguri tänaval on ohtlikku olukorda sattunud pardipere. Linnud olid kahe maantee vahel ning ei pääsenud üle tee. Päästjad sulgesid hetkeks liikluse Turu tänaval ning aitasid pesakonna üle tänava Emajõe suunas. Linnud suundusid turvaliselt jõeäärsele rohealale.

29. mail kell 4.38 teatati häirekeskusele tulekahjust Peipsiääre vallas Kallaste linnas Kiriku tänaval. Lausleegiga põlesid garaaž ja kõrvalhoone ning tuli levis ka kõrvalasuva elumaja katust mööda teisele korrusele. Tule levimise esimesele korrusele suutsid päästjad ära hoida. Tules hävisid kõrvalhooned, eluhoone teine korrus ning ka 100 ruumi küttepuid. Eluhoone esimene korrus sai veekahjustusi. Inimesed õnnetuses kannatada ei saanud. Tulekahju lokaliseeriti kell 7.59, hetkel käivad järelkustutustööd. Tulekahju tekkepõhjused selgitab välja edasine menetlus.

Võrumaa

28. mail kell 20.12 said päästjad teate kahest järelevalveta jäetud lõkkest Võru vallas Kose alevikus Kirepi-Härma tee läheduses. Lõketes põlesid vanad kännud ning nende ümber kuiv hein. Päästjad kustutasid kännud ning kastsid märjaks ka lõkete ümber oleva maapinna, et piirata tulelevikut.

Ida päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmusi ei olnud.

Lääne päästekeskus

Läänemaa

28. mail kell 12.55 teatati häirekeskusele maismaasõiduki tulekahjust Haapsalu linnas Mägari külas. Põlema oli süttinud hakkepuitu vedanud veoki põhja all asunud tööriistakast. Päästjad kustutasid kasti, kuid see hävis tules. Auto ise jäi terveks, haagise rehv sai tulekahjustusi.

28. mail kell 17.47 said päästjad teate maastikupõlengust Lääne-Nigula vallas Kaasiku külas. Keset metsa tehtud lõkkest oli süttinud põlema 1,2 hektarit metsaalust pinnast ja okaspuumetsa. Inimesi läheduses ei olnud.

Raplamaa

28. mail kell 11.27 said päästjad väljakutse Märjamaa valda Nõmmeotsa külla, kus oli põlema süttinud kulu. Keegi oli põletanud metsa all paberit, mille tõttu süttis metsaalune pinnas umbes paarikümne ruutmeetri suurusel alal. Päästjad kustutasid tulekahju kell 11.56.