Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 5.-8. juuni

Põhja päästekeskus

Tallinn

7. juunil kell 14.51 said päästjad väljakutse Piritale Kalevi Jahtklubi sadamasse, kus sõiduauto oli vajunud kai pealt vette. Sõiduk tõsteti kaile tagasi. Inimesed kannatada ei saanud.

7. juunil kell 21.16 said päästjad väljakutse Nõmmele Vabaduse puisteele, kus põles kahekordse maja teine korrus. Tulekahju likvideeriti kell 22.17. Inimesed kannatada ei saanud.

Harjumaa

5. juunil kell 14.04 said päästjad väljakutse Viimsi valda Miiduranna küla sadamasse, kus merel oli põlema süttinud kaater. Koostöös Politsei- ja Piirivalveametiga sai põleng kustutatud. Inimesed kannatada ei saanud.

5. juunil kell 15.59 said päästjad väljakutse Paldiskisse Sadama tänavale, kus põles väike suvila. Esialgsetel andmetel sai põleng alguse ahju kütmisest. Tulekahju kustutati. Inimesed viga ei saanud.

7. juunil kell 17.45 said päästjad väljakutse Viimsisse, kus ühistranspordi bussipeatuses põles lahtise leegiga sõiduauto. Põleng kustutati kell 17.54.

8. juunil kell 01.06 said päästjad väljakutse Maardusse, kus toimus tulekahju elumaja vahetus läheduses. Esialgsetel andmetel võis tegemist olla süütamisega. Tulekahju lokaliseeriti kell 01.43. Inimesed kannatada ei saanud.

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa

6. juunil kell 1.43 teatati, et Põlvas Jaama tänaval asuva maja trepikojas on suitsulõhn. Päästjad selgitasid, et sotsiaalmaja ühisköögis oli sisselülitatud pliit, kus kõrbes sinna unustatud toit. Politsei viis majast kainenema raskes joobes mehe ja naise, kelle tegevust ohuolukorra tekitamisega seostatakse.

Tartumaa

7. juunil kella 22.52 ajal põles Elva vallas Kalme külas vana mahajäetud bensiinijaama hoone, mille päästjad kella 00.36 kustutasid.

Valgamaa

6. juunil kella 16.55 ajal süttisid Valgas Pikk tänaval ettevõtte territooriumil mahutis õlised kaltsud ja kindad. Enne päästjaid summutas tööline leeke pulberkustutiga. Päästjad kustutasid tulekahju lõplikult.

6. juunil kella 22.20 ajal leiti Tõrva vallas Soontaga külas Väike Emajõest 81-aastase mehe surnukeha. Mees oli varem kalale tulnud ja ta leiti päästevestis oma kummipaadi kõrvalt. Surma täpse põhjuse selgitab lahkamine.

Viljandimaa

5. juunil kella 11.11 ajal teatati, et Viljandis Valuoja oja juures oli mäest alla jooksnud kits vastu betoonpiiret põrganud. Päästjad kahjuks midagi teha ei saanud ja raskelt viga saanud kitse vaevade lõpetamiseks kutsuti kohale jahimees.

5. juunil kell 14.21 teatati, et Põhja-Sakala vallas Lahmuse külas põleb elumaja teine korrus. Päästjate saabudes olid leegid teise korruse akendest ja katusest väljas. Majast olid ise välja saanud kolm inimest – kaks naist ja üks mees. Tulekahju kustutati kella 16.34ks. Päästjate andmetel puudus majast tulekahju süttimise ajal töökorras suitsuandur. Õnneks märkasid elanikud põlengut ja said siiski tervelt majast välja. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

6.juunil kell 23.31 teatati, et Mulgi vallas Pöögle külas on kaugelt näha tulekahju kuma. Päästjad leidsid eest lausleegis põleva elumaja, mille katus oli osaliselt sisse kukkunud. Kustutustööde käigus leiti maja rusudest hukkunud meesterahvas. Suitsuanduri olemasolu kohta päästjatel info seni puudub. Põlengu tekkepõhjus ei ole veel selgunud.

7. juunil kell 21.35 teatati, et Viljandis Kirsi põik tänaval põleb eramaja köök. Päästjad selgitasid, et peretütar oli toidu valmistamise alguses valanud tulikuumale pannile õli, mis süttis. Õnnetuseks viskas tüdruk põlevale pannile vett, millega õli kustutada ei sobi. Siiski õnnestus tulekahju algjärgus summutada. Põlengu tagajärjel sai köögikapp ja sein kuuma- ning suitsukahjustusi. 

Võrumaa
5. juunil kella 10.22 ajal süttis Võrus Liiva tänaval püstkoja ülemine ots, mille päästjad kustutasid. Tulekahju põhjus seostub hooletusega kotta paigaldatud ahju kütmisel.

Lõuna-Eesti pommigrupp

5. juunil tehti kahjutuks:
- Valga linnast Vana-Tambre teelt leitud 105 mm mürsk;
- Tartu maakonnast Nõo vallast Keeri külast leitud kaks käsigranaati.

7. juunil tehti kahjutuks:
- Võru maakonnast Rõuge vallast Kuura külast leitud 50 mm mürsk;
- Viljandi maakonnast Viljandi vallast Mõnnaste külast leitud kuus tankitõrjegranaati.

Ida päästekeskus

Ida-Eesti pommigrupp

5. juunil tehti kahjutuks:
- Ida-Viru maakonnast Narva-Jõesuu linnast Perjatsi külast leitud kaks mürsku;
- Ida-Viru maakonnast Alutaguse vallast Kuningaküla külast leitud 150 mm mürsk

6. juunil tehti kahjutuks Kohtla-Järvel Ahtme mnt 94 juurde kilekotiga toodud seitse käisgranaati RG-40.

7. juunil tehti kahjutuks:
- Ida-Viru maakonnast Alutaguse vallast Kuningakülast leitud 27 miinipildujamiini;
- Ida-Viru maakonnast Narva-Jõesuu linnast Auvere külast leitud kuus erinevat mürsku.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

7. juunil kell 7.25 said päästjad teate, et Türi vallas Meossaare külas on ümber läinud taimekaitsevahendit täis haagis. Päästjad pumpasid aine ümber ning lahjendasid maha valgunud ainet veega selle neutraliseerimiseks. Sündmus lõpetati kell 11.27.

Pärnumaa

6. juunil kell 02.56 teatati häirekeskusele tulekahjust Pärnu linnas Tulika tänaval. Teataja sõnul tuli eramaja voodri alt suitsu. Päästjad avasid seinakonstruktsioone ning kustutasid 1 x 2 meetrisel alal olnud põlengu. Tulekahju põhjuseid teada ei ole, inimesed viga ei saanud.

Raplamaa

5. juunil kell 18.54 reageerisid päästjad Kohila valda Aespa külla, kus inimene põletas tünnis rehve, prahti ja mööbliesemeid. Lõkkest tekkis must suits, mis häiris ümberkaudseid elanikke. Päästeamet tuletab meelde, et lõkkes tohib põletada ainult kuiva puitu, oksi, immutamata puitu, kiletamata pappi ja paberit ning muud töötlemata looduslikku materjali. Mööblit, immutatud või värvitud puitu, rehve, plasti või riideid ei tohi lõkkesse visata, kuna nende põletamise korral on tegemist otsese looduse ja inimeste mürgitamisega. Lisaks tasub tutvuda tiheasustusalal lõket tehes kohaliku omavalitsuse poolt sätestatud nõuetega.

Saaremaa

6. juunil kell 2.32 teatati häirekeskusele tulekahjust Kuumi külas, kus põlema oli süttinud saunahoone. Päästjate saabudes põles saun lahtise leegiga ning järgi oli veel ainult sauna alumine osa. Omaniku sõnul võis tulekahju alguse saada suitsukonist, saun hävis tules täielikult. Päästjad likvideerisid põlengu kell 04.50.

Möödunud ööpäeval käisid päästjad neljal korral eemaldamas teele kukkunud puid. 6. juunil oli puu kukkunud teele Kuressaare linnas Tolli tänaval ja Suuresilla tänaval ning Valjala alevikus Kiriku teel ja Pihtla külas. Päästjad vabastasid teed liikluseks.

6. juunil kell 23.02 said päästjad väljakutse Karujärve kämpingualale. Kämpingumajake põles lahtise leegiga ning see hävis tules 100%. Tulekahju tekkepõhjust teada ei ole. Kustutustööd lõpetati 7. juunil kell 00.26.