Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 8.-9. juuni

Põhja päästekeskus

Tallinn

8. juunil kell 16.58 said päästjad väljakutse Nõmmele Vabaduse puiesteele, kus põles kahekordne elumaja. Kohapeal selgus, et suits tuli teisel korrusel asuva sauna seinast. Põleng kustutati kell 17.45.

8. juunil kell 21.58 said päästjad väljakutse Nõmmele Värsi tänavale, kus elumaja korteris töötas suitsuandur ning aknast oli näha, et tuba oli paksu tossu täis. Kohapeal selgus, et tegemist oli toidukõrbemisega. Korteris elav inimene tuli ise välja ning põleng kustutati.

8. juunil kell 22.37 said päästjad väljakutse Tallinnasse Järve parkmetsa, kus põles telk ning selle ümber olnud väike maalapp. Inimesed tulekahjus kannatada ei saanud. Põleng likvideeriti.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

8. juunil kell 17.28 teatati, et Tartu vallas Valgma külas lõi äike vanasse seest õõnsasse tammepuusse ja süütas selle. Päästjad kustutasid põleva puu, mille sisemusse pääsemiseks tuli lõigata tüvesse auk.

Kell 21.17 teatati, et Tartus Herne tänaval kahjustas äikselöök elektrikilpe, mis suitsevad. Päästjad selgitasid, et tulekahju pole, kuid kahjustada said kahe maja elektrisüsteemid ning mõnede elanike elektriseadmed, mille hulgas televiisor. 

Kella 21.44 ajal teatati, et Tartus Kristalli tänaval lõi äikse tänavavalgustuse posti ja valgustus ei tööta enam. Päästjate saabudes oli valgusti kenasti tööle hakanud ja ohtu ümbritsevale ei leitud.

Valgamaa

Eile kella 19.46 ajal käisid päästjad Tõrva vallas Holdre külas, kella 19.48 ja kella 20.12 ajal Tõrva vallas Ala külas, kella 20.58 ajal Otepää vallas Sihva külas ja hommikul kella 5.47 ajal Tõrva vallas Pori külas eemaldamas äiksetormi tuultes murdunud ja teele langenud puid.

Viljandimaa

Eile kella 19.55 ja 20.15 ajal käisid päästjad Mulgi vallas Ainja külas, kella 20.55 ajal Viljandi vallas Anikatsi külas, kella 21.20 ajal Viljandi vallas Tinnikuru külas ja kella 22.02 ajal Põrga külas ning kella 22.15 ajal Mulgi vallas Tuhalaane külas eemaldamas teedelt äiksetormi tuultes murdunud puid.

8. juunil kella 20.12 ajal käisid päästjad Põhja-Sakala vallas Võhma linnas Tallinna tn kustutamas mahajäetud majas põlevat diivanit.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

8. juunil kell 14.20 said päästjad väljakutse Kohtla-Järve linna Ridaküla tänavale, kus kortermaja korteris toimus toidukõrbemine. Päästjad tuulutasid ruume ja andsid vanema naisterahva kiirabi meedikute üle tervise kontrollimiseks. Korteris oli töökorras suitsuandur, mis rakendus tööle.

8. juunil kell 18.47 teatati tulekahjust Narvas Kreenholmi tänaval, kus kortermaja viiendal korrusel põles lahtise leegiga kahetoaline korter. 5-ndalt korruselt evakueeriti inimesed, korteris elav 46-aastane meesterahvas jäi suitsuga magama, see põhjustas tulekahju. Mees kannatada ei saanud. Kiirabi toimetas Narva haiglasse kontrolli tema 41-aastase elukaaslase. Korterist leiti surnud kass. Tulekahju likvideeriti kell 19.15. Kogu korter sai tõsiseid vee-, suitsu- ja kuumakahjustusi. Korteris puudus suitsuandur!

8. juunil kell 21.08 teatati, et Narva linnas Põhja tänaval põleb lahtise leegiga saun. Sündmuskohal selgus, et inimesed on väljas ning keegi kannatada ei saanud. Päästjad kustutasid tulekahju kella 21.44ks. Lisaks saunale põles ka väli WC. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Lääne-Virumaa

8. juunil kell 21.22 said päästjad väljakutse Vinni valda Salutaguse külla, kus äikesest süttis välja ehitatud õhutusava lauda katusel ning tuli levis pööningule ja edasi lauta. Päästjad kustutasid tulekahju kella 23.20ks, hoone katus hävis tules.

Ida-Eesti pommigrupp

8. juunil tehti kahjutuks Narva-Jõesuust Auvere külast leitud 49 erinevat mürsku ja kolm käsigranaati F1.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

9. juunil kell 6.30 teatati häirekeskusele tulekahjust Paide linnas Ojakülas. Põlema oli süttinud väike suveköök ning selle kõrval asunud puuriit. Päästjad likvideerisid teadmata põhjustel süttinud põlengu kell 7.38. Suveköök ja puuriit hävisid tules.

Pärnumaa

8. juunil kell 11.53 said päästjad väljakutse Tori valda Tammiste külla, kus maanteel oli süttinud põlema veoauto. Sõiduki tulekahju sai alguse peale jäänud piduri tõttu, kui süttis piduritrummel. Sõidukijuht reageeris kiiresti ning summutas suuremad leegid ise käsikustutiga. Päästjad kustutasid põlengu lõplikult.