Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 10.-11. juuni

Põhja päästekeskus

Tallinn

10. juunil kell 14.56 said päästjad väljakutse Lasnamäele, kus pealtnägijate ütluste põhjal süütas teismeliste kamp põlema 100 ruutmeetri ulatuses kulu. Põleng likvideeriti.

Harjumaa

11. juunil kell 01.32 said Muuga päästekomando päästjad väljakutse Jõelähtme valda, kus maanteel olid kokku põrganud sõiduauto ja põder. Sõiduauto sai tugevalt kannatada ning suitses. Süttimisoht likvideeriti. Inimesed vigastada ei saanud.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

10. juunil kell 12.47 teatati veeõnnetusest Põltsamaa vallas Lustivere külas Mõisa tee piirkonnas. Kohaliku tervisekeskuse taga asuval ojal purret ületanud 54aastane naisterahvas komistas, kaotas tasakaalu ja kukkus käsipuu vahelt ojja, mis oli mudane ja osaliselt kinni kasvanud. Purde käsipuu oli juba enne murdunud ja katki ning sellest õnnetuse ennetamiseks kasu ei olnud. Naine kukkus ojja nii õnnetult, et ei saanud sealt enam ise välja. Kannatanu jalad olid kaldas, kehaosa sügavamas vees ning tal õnnestus pead ainult ühele mättale toetudes vee peal hoida kuni päästjad ta leidsid. Alajahtunud kannatanu viidi Jõgeva haiglasse jälgimise alla.

Kella 14.45 ajal süttis Jõgeva vallas Kärde külas autovraki lammutamise metallilõiketöödel vana õli ja mootoriruum, mille päästjad kustutasid. Õnnetuste ärahoidmiseks tuleb metallilõike- ja tuletöödel hoolikalt järgida ohutusnõudeid.

Põlvamaa

10. juunil kell 15.52 teatati, et Põlva vallas Kauksi külas on koer vanas viljahoidlas umbes kolme meetri sügavusse šahti kukkunud. Päästjad aitasid sõbraliku peni tervelt august välja ning sotsiaalmeedia abil õnnestus kohalikel elanikel ka koera omanik välja selgitada. Ilmelt oli loomake hoidlasse äikse eest peitu jooksnud. 

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

10. juunil kell 15.22 teatati, et Ida-Viru maakonnas Sillamäel Kesk tänaval keemiatööstusettevõtte NPM Silmet OÜ territooriumil on 30-liitrisel vedela lämmastiku balloonil klapp kinni jäänud ning on tekkinud plahvatusoht. Töötajad evakueeriti hoonest. Sündmuskohale saabusid erikeemia talitus, pommigrupp ja gaasifirma esindajad. Ballooni puuriti auk ning surve lasti välja. Kell 19.23 sündmus lõpetati.

Ida-Eesti pommigrupp

10. juunil tehti kahjutuks Ida-Viru maakonnast Narva-Jõesuu linnast Auvere külast leitud 29 miinipildujamiini ja kaheksa käsigranaati.

Lääne päästekeskus

Läänemaa

11. juunil kell 3.49 said päästjad teate tulekahjust Haapsalu linnas Uuemõisa alevikus. Päästjate saabudes oli leekides vana 20 x 100 meetriste mõõtmetega ühekordne tööstushoone. Hoone sees ladustati puitmaterjali ning seetõttu oli põlemiskoormus väga suur. Kell 9 hommikul varises hoone katus sisse ning päästjad seestpoolt enam tuld kustutada ei saanud. Edasi kustutatakse tuld kohale saabunud redelauto ning ekskavaatoriga, lisaks kustutatakse hoonet väljastpoolt. Tulekahju kustutustööd hetkel kestavad. Kohal on Haapsalu ja Risti päästjad ning Pärnu redelauto.

Pärnumaa

10. juunil kell 19.34 said päästjad teate tulekahjust Pärnu linnas Rohu tänaval. Kolmanda korruse korteris olid põlema süttinud pliidi ümber olnud riidetükid. Elanikke tulekahju hetkel kodus ei olnud. Päästjad likvideerisid tulekahju ning paigaldasid korterisse suitsuanduri, kust see siiani puudus.

10. juunil kell 23.35 teatati häirekeskusele tulekahjust Lääneranna vallas Lihula linnas Ristiku tänaval. Põles kolmanda korruse rõdul olnud lillepott. Elanik oli suitsuotsa kustutanud ilmselt lillepotti, mis seetõttu põlema süttis.