Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 17.-18. juuni

Põhja päästekeskus

17. juunil kell 17.30 sai Häirekeskus teate, et Harku vallas ning mitmel pool lähipiirkondades on tunda tugevat gaasi lõhna. Päästjad ning politsei uurisid asja mitme tunni vältel, kuid ohuallikat ega ohtu inimestele ei tuvastatud.

18. juunil kell 07.03 said päästjad väljakutse Harku valda Murastesse, kus piksenool oli tabanud elumaja. Kohapeal selgus, et põlenud olid maja seina sees olevad juhtmed. Oht likvideeriti ning inimesed kannatada ei saanud.

18. juunil kell 07.08 said päästjad väljakutse Haaberstisse, kus Mureli tänaval asuva kahekordse elumaja keldrist tuli tossu. Selgus, et ka seda kohta oli tabanud hommikune piksenool. Oht likvideeriti ning inimesed kannatada ei saanud.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

17. juunil kell 21.37 teatati, et Tartus Lääne tänaval puuris töömees remonditööde käigus gaasitorusse augu. Päästjate saabumise ajaks oli auk puupunniga suletud. Gaas keerati kinni ja rikke parandamiseks kutsuti kohale gaasiavarii spetsialistid.

Viljandimaa

18. juunil kell 00.10 teatati, et Viljandis Veere tänava piirkonnas läks joobes mees Paala järve ujuma. 47aastane mees väsis paarikümne meetri kaugusel kaldast ja vajus vee alla. Tõenäolises uppumiskohas oli vee sügavus kuni 10 meetrit ja pinnaltpääste varustuses päästjatel kahjuks kadunut leida ei õnnestunud. Viljandis Paala järve uppunud mehe leidsid politsei kaasatud sukeldumisklubi Maremark tuukrid ligi tunnise otsimise järel. Uppunu toodi kaldale.

18. juunil kella 6.57 ajal süttis Põhja-Sakala vallas Jaska külas põlema prügihunnik. Hunnik kaevati tulekolletele ligipääsuks kopa abil lahti ning tulekahju kustutati kella 7.36ks.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

17. juunil kell 14.29 said päästjad teate maastikupõlengust Häädemeeste vallas Papisilla külas. Inimene oli teinud lõket, millest süttis põlema ümbritsev kulu. Põles umbes 500 m2 pinnast. Päästjad likvideerisid põlengu kell 14.46.

18. juunil kell 7.34 teatati häirekeskusele tulekahjust Lääneranna vallas Seira külas. Teataja sõnul põles ühekordne talumaja mõõtmetega 15 x 25 m, mis on kasutusel suvilana. Päästjate saabudes oli katusealune tuld täis ning päästjad asusid seda kustutama nii seest kui väljast. Kell 9.35 suutsid päästjad maha saada suuremad leegid. Hetkel käivad järelkustutustööd ning tulepesade otsimine.

Raplamaa

18. juunil kell 7.08 teatati häirekeskusele tulekahjust Märjamaa vallas Sipa külas. Pikselöögist oli põlema süttinud ühekordse väikese maja katusealune ja sein. Päästjad kustutasid põlengu ning avasid katusekonstruktsioone tulekollete likvideerimiseks. Tulekahju likvideeriti kell 8.08.

Ida päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmuseid ei olnud.​​​​​​​