Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 22.-25. juuni

Põhja päästekeskus

Tallinn

23. juunil kell 09.43 teatati häirekeskusele, et Tallinnas Paljassaare sadamas puhkes remondis oleva kaubalaeva värvimiskambris keevitustööde tagajärjel tulekahju, põlenguala oli 10 ruutmeetri ulatuses. Kustutustööd lõpetati kell 10.22. Vigastada keegi ei saanud.

23. juunil kell 22.10 sai häirekeskus teate, et Nõmme linnaosas Alexela tankla juures on tunda tugevat gaasilõhna, mis levis 10-15 meetri kaugusele. Oht likvideeriti. Inimesed kannatada ei saanud.

24.06 kell 03.08 said päästjad väljakutse Tallinna Vilde teele, kus restorani Merlot terrassil põlesid laud, toolid ja päevavari. Põleng likvideeriti kell 03.35.


Lõuna päästekeskus

Jaanipühad möödusid Lõuna päästekeskusele rahulikult. Suuremaid sündmusi seoses käest läinud lõketega ei olnud, kuid paraku reageerisid päästjad 13 korral lõketele, kus põletati keskkonnaohtlikke jäätmeid – mööblit, rehve, kaableid ja plastikut. 

Põlvamaa

22. juunil kell 14.47 teatati häirekeskusele tulekahjust Põlva vallas Metste külas. Põles väike, umbes 16 ruutmeetri suurune saun. Põleng sai alguse leiliruumist. Tulekahjus hävis sauna katus, siseseinad söestusid. Tulekahju likvideeriti kell 15.49.

23. juunil kell 17.32 teatati häirekeskusele tulekahjust Kanepi vallas Piigaste ülas. Põlema oli süttinud saun suurusega 30 ruutmeetrit. Päästjate saabumise ajaks olid kohalviibijad suitsusauna juba suuremas osas kustutanud. Päästjad kustutasid tulekahju lõplikult kell 18.28. Teadmata põhjusel alguse saanud tulekahjus hävis saun täielikult.

Tartumaa

25. juunil kell 03.43 teatati häirekeskusele tulekahjust Tartus Männimetsa teel, kus põles majaga kokku ehitatud abihoone. Kaks täiskasvanut ja kaks last väljusid majast iseseisvalt, keegi kannatada ei saanud. Maja sai tule- ja veekahjustusi, puukuur hävis tules. Tulekahju likvideeriti kell 04.36. Tulekahju tekkepõhjust teada ei ole.

Ida päästekeskus

Jaanipühadel reageerisid päästjad lõketega seotud päästesündmustele 20 korral. Enamikel juhtudest olid väljakutsed seotud liiga suurte ja järelevalveta jäetud lõketega, samuti ei olnud alati täidetud ohutusnõuded. Neljal korral selgus sündmuskohale jõudes, et lõke on siiski kontrolli all ning ohutus oli tagatud. Õnneks suuri tulekahjusid ei olnud, inimesed tulekahjudes kannatada ei saanud.

Ida-Virumaa

24. juunil kella 14.13 ajal toodi Ida-Viru maakonnas Lüganuse vallas Uljaste külas Uljaste järvest välja 42-aastane mees. Meedikud püüdsid meest elustada, kuid kahjuks ei andnud see tulemusi.

24. juunil kell 20.33 teatati häirekeskusele tulekahjust Kohtla-Järvel Ahtme linnaosas Sõpruse tänaval, kus elumaja neljandal korrusel põles korter. Arvatav tulekahju tekkepõhjus on süütamine.

24. juunil kell 22.38 said päästjad väljakutse Lüganuse valda Kiviõli linna, kus Lepa teel kukkus inimene kraavi. Selgus, et kraavi sügavus on umbes neli meetrit. Päästjad kasutasid kannatanu päästmisel nööripääste varustust. Kraavi kukkunud kannatanu oli alkoholijoobes. Päästjad tõid kannatanu kraavist välja ja andsid üle kiirabile.

Lääne-Virumaa

23. juunil kell 23.34 teatati, et Väike-Maarja vallas Pandivere külas põletati lõkkes keelatuid jäätmeid. Päästjad kustutasid lõkke ja tegid selgitustööd.

Ida-Eesti pommigrupp

22. juunil tehti kahjutuks Ida-Viru maakonnast Narva-Jõesuu linnast Auvere külast leitud 82 mm miinipildujamiin.

Lääne päästekeskus

Jaanipühad möödusid Lääne päästekeskuses rahulikult. Inimesed olid hoolsad ja pidasid kinni lõkketegemise reeglitest. Häirekeskus sai Lääne regioonist 32 maastikupõlengutega seotud väljakutset, millest enamik oli naabrite või möödujate mure seoses lõkete suuruse või asukohaga. Suurem osa kontrollitud lõketest olid korrektsed ning ka tuleohutus oli enamasti tagatud.

Läänemaa

22. juunil kell 22.38 sai häirekeskus teate Haapsalu linnas Uuemõisa alevikus asuvate laohoonete juures toimuva põlengu kohta. Päästjate saabudes põles kontorihoone ning kahe laohoone vaheline ala. Päästjad hoidsid ära tule leviku suurde laohoonesse ning kustutasid põlengu kell 01.51. Tulekahju tekkepõhjuse selgitab välja menetlus.

23. juunil kell 16.39 teatati häirekeskusele maastikupõlengust Lääne-Nigula vallas Piirsalu külas. Põles 3,5 hektarit pinnast. Kell 21.45 suudeti tulele piir panna ning kustutustöödega jätkati südaööni, kuid kuna tuli oli läinud pinnasesse ja juurte alla, oli kustutusprotsess aeganõudev ja keeruline. Hommikul teostati järelkustutust.

Pärnumaa

24. juunil kell 8.26 said päästjad väljakutse Pärnu linna Lindi külla, kus põlema oli süttinud roostik. Mere ääres põles umbes kaks hektarit kõrkjaid. Tulekahju likvideeriti kell 9.51. Tulekahju tekkepõhjust ei ole teada.

24. juunil kell 18.50 teatati häirekeskusele maastikupõlengust Pärnu linnas Mõrra tänaval, kus põlema oli süttinud jõeäärne roostik. Põleng levis 10x50 meetri suurusele maa-alale ning see kustutati kell 19.05. Oletatavalt sai põleng alguse prahipõletamisest.

24. juunil kell 20.55 said päästjad väljakutse Pärnu linna Rohu tänavale, kus kolmanda korruse korteris oli põleng. Päästjate saabudes tuli kolmanda korruse aknast musta suitsu ning tulekolle asus köögis. Päästjad tõid korterist välja mehe ning andsid ta kiirabiarstide hoole alla. Päästjad kustutasid köögipõlengu ning ventileerisid nii kolmanda kui ka neljanda korruse. Sündmus lõpetati kell 21.21.

25. juunil kell 7.51 teatati häirekeskusele tulekahjust Valgeranna külas, kus põles 200 ruutmeetrit metsaalust. Päästjad kustutasid põlengu kell 9.05.

Raplamaa

24. juunil kell 16.39 teatati häirekeskusele kulupõlengust Rapla vallas Pirgu külas. Põlema oli süttinud pool hektarit elektriliinide alust maapinnast. Päästjad kustutasid põlengu kell 16.52. Tulekahju tekkepõhjust teada ei ole.

Saaremaa

22. juunil kell 13.47 teatati häirekeskusele tulekahjust Kaubi külas. Lõkkest läks põlema 400 ruutmeetrit kulu. Kohalik rahvas oli enne päästjate saabumist tule levimisele piiri pannud. Päästjad kastsid põlenguala veega üle ning kustutasid lõkke, millest maastikupõleng alguse sai.

23. juunil kell 23.41 vajati päästjaid appi Saare maakonnas Muhu vallas Mõega külas. Suures lõkkes (5x15 meetrit) põletati vana maja lammutamisest tekkinud puitmaterjali ning tuli levis edasi heinamaale. Tulekahju kustutati kell 01.16.