Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 25.-26. juuni

Põhja päästekeskus

Tallinn

25. juunil kell 17.29 oli maastikupõleng Kristiine linnaosas, kus päästjad kustutasid ligi 100 ruutmeetri jagu tuld võtnud kulu.

Harjumaa

25. juunil kell 14.17 sai häirekeskus teate maastikupõlengust Kuusalus. Põlenguala oli hinnanguliselt 1,5 hektari suurune. Päästjad likvideerisid põlengu kell 22.53.


Lõuna päästekeskus

Tartumaa

25. juunil kell 9.06 teatati häirekeskusele tulekahjust Tartu linnas Vorbuse külas. Põlesid ladustatud puidujäägid ning turbapinnas. Päästjad kustutasid põlengu kell 10.46.

25. juunil kell 12.51 said päästjad väljakutse Kastre valda Igavere külla, kus põles kuus heinapalli. Tee ääres olnud heinapallide süttimise põhjus on teadmata.

Võrumaa

25. juunil kell 18.18 teatati häirekeskusele tulekahjust Võru linnas Muraka tänaval. Põlema oli süttinud saunamaja otsasein. Elanikud kustutasid põlengu kastmisvoolikuga. Päästjad avasid seinavoodrit, et pääseda kõikide tulekolleteni. Tulekahju likvideeriti kell 18.48.

Ida päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmusi ei olnud. 

Lääne päästekeskus

Järvamaa

25. juunil kell 20.29 teatati häirekeskusele, et Järva vallas Peetri alevikus on koduaknast välja lennanud kakaduu, kelle püüdmiseks paluti päästjate abi. Lind oli lennanud vahtrapuu tippu ning perenaine teda sealt enam kätte ei saanud. Koeru päästekomando päästjad ronisid mööda puutüve üles, lootuses haarata hirmunud lind kahva sisse ning aidata ta perelaste rõõmuks tagasi puuri oma vastassoost liigikaaslase juurde. Kahjuks kakaduu ei olnud päästjate plaaniga päri ning lendas ära ja seekord lind koju ei jõudnud.

Pärnumaa

25. juunil kell 9.48 süttis Tori vallas Mannare külas põlema heinakaarutiga traktor. Traktor süttis tehnilise rikke tõttu ning põles täisleegiga. Päästjad kustutasid põlengu, kuid kütusepaagist lekkiv kütus süttis taas. Päästjad jahutasid traktorit, kuni temperatuur oli piisavalt madal, et kütus enam süttida ei saanud. Tulekahju likvideeriti kell 10.10.

Raplamaa

25. juunil kell 7.29 teatati häirekeskusele tulekahjust Rapla vallas Purila külas. Põlema oli süttinud pelletitehase tehniline ruum, osaliselt katus ning kuivatusliin. Päästjad kustutasid põlengu kell 08.07. Süttimise põhjust teada ei ole.

Saaremaa

25. juunil kell 22.36 teatati häirekeskusele tulekahjust Kuressaare linnas Rootsi tänaval. Pliidil oli põlema süttinud pott. Päästjad viisid põleva poti õue ning ventileerisid ruumid.