Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 30. juuni kuni 1. juuli

Põhja päästekeskus

Möödunud ööpäeval said põhja piirkonna päästjad kokku 12 väljakutset, mis olid seotud puude ja suurte okste sõiduteele või elektriliinidele kukkumisega. Inimesed ühelgi juhul kannatada ei saanud ning ohtlikud olukorrad likvideeriti.

Tallinn

1. juulil kell 07.30 sai häirekeskus teate sõiduauto põlengust Mustamäel Vilde teel. Tulekahju likvideeriti.

Lõuna päästekeskus

Möödunud ööpäeval said lõuna piirkonna päästjad kokku 27 väljakutset, mis olid seotud puude ja suurte okste sõiduteele või elektriliinidele kukkumisega. Tartumaal oli väljakutseid kümme, Põlvamaal seitse, Jõgevamaal kuus ning Võru- ja Viljandimaal kaks. Inimesed ühelgi juhul kannatada ei saanud ning ohtlikud olukorrad likvideeriti.

Tartumaa

30. juunil kell 17.59 said päästjad väljakutse Elva valda Vehendi külla, kus neli inimest olid koos paadiga kaldast kolme kilomeetri kaugusele triivinud. Tuul oli väga tugev ning paadil aer purunenud. Paadil oli oht ümber minna. Päästjad tõid inimesed kaldale, keegi  selles õnnetuses vigastada ei saanud. Õnnetusse sattunutest kolmel inimesel olid päästevestid seljas, päästevest puudus ühel isikul. Päästevestid peavad iga kord veele minnes seljas olema.

1. juulil kell 1.58 teatati häirekeskusele tulekahjust Peipsiääre vallas Varnja alevikus. Lausleegiga põles kahekordne elumaja koos kokku ehitatud kõrvalhoonega. Päästjad suutsid ära hoida tule levimise läheduses asuvatele hoonetele ning kustutasid tulekahju kell 3.35. Tulekahju tekkepõhjused selgitab välja edasine menetlus.

Ida päästekeskus

Möödunud ööpäeval registreeriti Päästeameti ida regioonis 15 tugevast tuulest põhjustatud väljakutset (neist kümme Lääne- ning viis Ida-Virumaal) . Peamiselt eemaldati sõiduteele langenud puid.

Lääne päästekeskus

Möödunud ööpäeval reageerisid Päästeameti lääne regiooni päästjad seitsmele väljakutsele, mis olid seotud puude kukkumisega sõiduteele. Raplamaal reageeriti kolmel korral, Lääne-, Saare-, Järva- ja Pärnumaal ühel korral. Ohtlikud olukorrad likvideeriti. Inimesed ega vara kannatada ei saanud.