Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 3.-6. juuli

Põhja päästekeskus

Tallinn

4. juulil kell 01.00 said päästjad väljakutse Tallinna Inseneri tänavale, kus tänavavalgustusposti küljes oli süttinud ning seejärel plahvatanud prügikast, mis lendas ligi 20 meetri kaugusele. Oht likvideeriti ning inimesed õnnetuses kannatada ei saanud.

5. juulil kell 18.31 sai häirekeskus teate, et Lasnamäel on väikesest järvekesest leitud uppunud naisterahvas. Päästjad toimetasid hukkunu veest välja ning sündmuse menetlusega tegeleb edasi politsei.

5. juulil kell 21.01 said päästjad väljakutse Nõmmele, kus Värsi tänaval oli elektriliinidele kukkunud suur kuusk. Oht likvideeriti ning inimesed, hooned ega sõidukid kannatada ei saanud.

Harjumaa

3. juulil kell 17.43 sai häirekeskus teate põlengust Harjumaal Keelva külas, kus eramaja omanik oli katuse parandustööde käigus kasutanud gaasipõletit, mis katuse ka süütas. Inimesed kannatada ei saanud ning oht likvideeriti.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

3. juulil kella 11.14 ajal süttis Jõgeva vallas Kassnurme külas sigaretiga magamajäämisest diivan ja sein. Naabrite abiga kustutati põleng enne päästjate saabumist ja diivan viidi õue. Päästjad kontrollisid tuleohutust, ning selleks võeti osa seinast lahti. Hoolimatule mehele loeti tuleohutuse teemal sõnad peale. Kahjuks puudus ruumidest ka kohustuslik suitsuandur.

Viljandimaa

5. juulil kella 3.01 ajal teatati saunapõlengust Suure-Jaani linnas Ringpuiestee tänaval. Päästjate saabudes põles hoone lausleekides. Ära hoiti tule levik kõrval asuvatele puukuuriboksidele. Esialgu seostatakse põlengu põhjust äsja valminud saunaahju rikkega, mis tekkis selle esmakordsel kütmisel.

Võrumaa

4. juulil kella 21.45 ajal teatati, et Setomaa vallas Selise külas põleb suitsusaun, mis on ühe katuse all puukuuriga. Päästjate saabudes oli leek katusest väljas. Põlengus hävis katus ja söestusid seinad. Tulekahju kustutati kella 23.13ks.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

4. juulil kell 22.12 said päästjad väljakutse Ida-Viru maakonda Narva linna, kus põles umbes kuue meetri suuruse läbimõõduga lõke, mis oli metsale lähemal kui 20 meetrit ning kujutas seega suuremat ohtu. Lõkke juures oli seltskond, kes põletas prahti. Keskkonda reostav ja ohtlik lõke kustutati kell 22.43.

5. juulil kell 10.59 sai häirekeskus teate, et Ida-Viru maakonnas Kohtla-Järve linnas Ahtme linnaosas on vigastatud kajakas, kes ei saa lennata. Päästjad läksid sündmuskohale ning selgus, et linnu tiib on katki lastud. Päästjad kutsusid sündmuskohale ka politsei. Selgus, et kajakat on lastud pneumaatilisest relvast. Pärast konsulteerimist Keskkonnainspektsiooniga viisid päästjad linnu loodusesse.

5. juulil kell 16.46 toodi Ida-Viru maakonnas Alutaguse vallas Uusküla külas Peipsi järvest välja 51-aastase mehe surnukeha. Esialgsetel andmetel oli hukkunu enne ujumist alkoholi tarvitanud. Surnukeha suunati kohtuarstlikule lahangule.

Ida-Eesti pommigrupp

5. juulil tehti kahjutuks:

  • Ida-Viru maakonnast Narva-Jõesuu linnast Auvere külast leitud viis 105 mm mürsku;
  • Ida-Viru maakonnast Alutaguse vallast Permisküla lähedalt metsast leitud kaks 107 mm mürsku.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

5. juulil kell 11.52 põles Paides Mäo külas Circle K tankla parklas haagissuvila. Päästjad avasid tulekahju kustutamiseks jõuga ukse. Elanikke haagises ei olnud ja omanikku esialgu tuvastada ei õnnestunud. Esialgu seostatakse põlengu põhjust gaasiseadmete rikkega.

Pärnumaa

5. juulil kell 3.05 käisid päästjad Pärnus Uus-Sauga tänaval eemaldamas sõiduteele murdunud ja sõidusuunad sulgenud mitmeharulist pärnapuud.

Raplamaa

3. juulil kella 17.41 ajal põletati Aespa alevikus metsa läheduses tünnis kilekotte ja ehitusprahti. Päästjad kustutasid keskkonda saastava põlengu ja selgitasid elanikule, et põletada tohib ainult töötlemata puitu.

Saaremaa

3. juulil kella 14.28 ajal põles Kuressaare linnas Karja tänaval mahajäetud laohoones pikali oleva 200-liitrise vaadi sees ja ümbruses praht, mille päästjad kustutasid. Praegustel andmetel süttis põleng pürotehniliste paugutitega mängimisest, mida vaadi ja prahi sisse visati.

Kell 21.46 teatati, et Selgase külas on metskitsetall kukkunud vana talukoha juures katmata kaevu. Päästjad tõid kitse tervelt kaevust välja. Elanikule anti juhis õnnetuste ärahoidmiseks - tal tuleb viie meetri sügavune kaev kindlalt katta.