Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 6.-7. juuli

Põhja päästekeskus

Möödunud ööpäeval said päästjad kokku 10 väljakutset (neist viis Tallinnas ja viis Harjumaal), mis olid seotud tugeva tuule tõttu teedele kukkunud puude ja suuremate okstega. Ohtlikud olukorrad likvideeriti ning inimesed õnnetustes kannatada ei saanud.

Lõuna päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmusi ei olnud.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

6. juulil kell 22.50 sai häirekeskus teate, et Ida-Viru maakonnas Alutaguse vallas Sahargu külas põleb talumaja. Teised hooned asusid põlenud talust mõne meetri kaugusel ning seetõttu kujutas tulekahju ka suuremat ohtu. Kuna põlengupaigas oli alla kukkunud ka elektriliin, kutsuti lisaks päästjatele appi elektrikud. Tulekahju lokaliseeriti öösel kell 1.20. Maja katus hävis täielikult, hoone esimene korrus sai tulekahjustusi. Inimesed õnnetuses viga ei saanud.

Lääne päästekeskus

Läänemaa

6. juulil kella 22.45 ajal süttisid Haapsalu linnas Ehte tänaval joobes mehe hooletust suitsetamisest väljas oleval pesurestil kuivavad käterätid. Tulekahju avastanud tubli majaelanik kustutas põlengu kustutiga juba enne päästjate saabumist. Päästjad kontrollisid kõrval asuva elamu tuleohutust ja tuulutasid ruumid. Ühe suitsu sisse hinganud kannatanu viis kiirabi haiglasse.

Raplamaa

Eile keskpäevast tänase hommikuni käisid päästjad seitsmel korral kõrvaldamas tormituulte kahjude tagajärgi. Valdavalt eemaldati teedelt murdunud ja liiklust ohustavaid puid.

6. juulil kell 19.25 teatati, et Raplas Mahlamäe tänaval on pardipojad betoonist äärtega sügavas tiigis, kust nad enam ise välja ei saa. Päästjad kogusid pardikesed võrgu abil kokku ja viisid lähedal asuvale laugete kallastega veekogule, kus rohkemgi parte liikvel. Pardiema jälgis päästetegevusi distantsilt ja aimata võis ka pardiisa lähedalolekut.

Hiiumaa

Eile päeval käisid päästjad Jausa ja Õngu külas eemaldamas teelt murdunud ja liiklust ohustavaid puid.