Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 7.-8. juuli

Põhja päästekeskus

Tallinn

7. juulil kell 23.57 said päästjad väljakutse Mustamäe kaubanduskeskusesse, kus lahtise leegiga põles teisel korrusel asuva restorani prügikast. Kuna lähedal asus ka kino, kus viibisid külastajad, evakueeriti inimesed hoonest. Päästjad kustutasid tulekahju kell 00.06 ning tuulutasid ruumid. Põlengu tekkepõhjus ei ole veel teada.

Harjumaa

8. juulil kell 00.43 said päästjad väljakutse Harjumaale Sauele, kus Koidu külas põles lahtise leegiga saunamaja. Tulekahju likvideeriti kell 02.00, inimesed ega kõrvalhooned põlengus kannatada ei saanud. Tekkepõhjus ei ole hetkel veel teada.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

7. juulil kell 23.07 teatati, et Mustvee vallas Levala külas põleb elumaja ja selle katuse eterniit juba praksub. Päästjate saabudes ulatusid leegid katusest välja. Inimesed olid ise hoonest välja saanud, kuid põlengus hukkusid sinna jäänud koer ja kaks kassi. Tulekahju kustutati kella 1.47ks. Põlengus hävis katus ja osaliselt ka vahelaed. Majaomanik sai esialgu varju naabri juures. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Tartumaa

7. juulil kell 9.05 teatati, et Nõo vallas Vissi külas pistis kassipoeg pea läbi gaasiballooni konstruktsioonis oleva augu ja jäi sellesse kinni. Päästjad painutasid augu tangide abil suuremaks ja paanikasse kalduv kassike saadi tervelt kätte.

Ida päästekeskus

Lääne-Virumaa

7. juulil kell 12.34 sai häirekeskus teate, et Lääne-Viru maakonnas Viru-Nigula vallas Kivikülas põleb puidust kõrvalhoone ja süttinud on ka kõrval olevad puud. Kui päästjad kohale jõudsid, selgus, et püsti oli veel ainult üks hoone sein. Kõik muu oli paraku langenud tuleroaks. Õnneks pärssis tuulesuund tulekahju laiemat levikut ja leegid elumajale ei kandunud. Teised hooned asusid põlenud majast 25 meetri kaugusel ning seetõttu kujutas tulekahju ka suuremat ohtu. Tulekahju sai kustutatud kell 13.57, inimesed õnnetuses viga ei saanud. Tulekahju tekkepõhjused on selgitamisel.

Ida-Eesti pommigrupp

7. juulil tehti kahjutuks Ida-Viru maakonnast Narva-Jõesuu linnast Mustanina külast leitud 93 miinipildujamiini ja 22 mürsku.

Lääne päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmusi ei olnud.