Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 8.-9. juuli

Põhja päästekeskus

Tallinn

8. juulil kell 17.51 said päästjad väljakutse Põhja-Tallinnasse Tööstuse tänavale, kus põles kolmekorruseline mahajäetud kivihoone. Tulekahju likvideeriti kell 19.13, inimesed ega lähedal asunud hooned põlengus kannatada ei saanud.

Harjumaa

9. juulil kell 00.09 said päästjad väljakutse Kiili alevikku, kus Kaasiku tänaval põles puukuuri katus. Tulekahju lokaliseeriti kell 00.38. Inimesed ega kõrvalhooned põlengus kannatada ei saanud.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

8. juulil kella 22.38 ajal käisid päästjad Luunja vallas Savikoja külas kustutamas suurt oksahunnikut (hunniku suurus oli 2x3 meetrit).

Ida päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmusi ei olnud.

Lääne päästekeskus

Saaremaa

8. juulil kella 22.29 ajal süttis Nurme külas moosikeetmise ajal tugeva kütmise tõttu elumaja kütteseadme soojamüüri ning korstnalõõrides võttis tuld ka tahm. Päästjad summutasid põlengut pulberkustutiga ning eemaldasid korstnajalast hõõguvat sütt. Temperatuur hakkas alanema ja maja ei süttinud. Majaomanikul oli ette näidata nõuetekohane akt, mis tõendas, et küttesüsteeme on hooldanud kutseline korstjapühkija. Siiski peab kütteseadet puhastama mitte ainult aastas üks kohustuslik kord, vaid just nii tihti, et lõõrid oleks puhtad ja sellega välditud tahmapõlengute tekkimine. Intensiivsel kütmisel tahmuvad lõõrid kiiremini. Enda rahuloluks leidsid päästjad veel, et majas oli töökorras suitsuandur.