Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 9.-10. juuli

Põhja päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmusi ei olnud. 

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

9. juulil kell 9.54 teatati, et Elva vallas Nasja külas on Emajõe kaldaäärses vees raskes joobes vanemaealine meesterahvas. Mees oli selili vees ja hoidis taimedest kinni, et vee peal püsida. Selgelt uppumisohus ja alajahtunud mees õnnestus juhuslikult möödunud kalameestel, kes ta avastasid, kaldale tirida. Päästjad tõid kannatanu ATV kastis kiirabi juurde ja andsid turgutamiseks üle.

Valgamaa

9. juulil kell 13.43 teatati, et Tõrva vallas Reti külas on põdravarss kukkunud vanasse bentoonraketest settekaevu. Päästjate saabudes oli varsa pea vee peal, kuid loom ilmutas väsimuse tundemärke. Koormarihmade abil tõsteti põder kindlale maale ja lasti loodusesse. Maaomanikule anti juhis õnnetuste vältimiseks kaev kiiremas korras kindlalt katta, mida esialgu käepäraste vahenditega ka tehti. Omanik lubas augu pinnasega täita.

Ida päästekeskus

Lääne-Virumaa

9. juulil kell 20.09 sai häirekeskus teate, et Lääne-Viru maakonnas Tapa vallas Tamsalu linnas põleb kahekorruseline maja. Tulekahju ei olnud suur ja elanikud said hoonest iseseisvalt välja, kuid majja jäid kass ja tšintšilja. Kella 21.22-ks oli tulekahju lokaliseeritud ja päästjad hakkasid otsima tulekoldeid ning -pesasid. Esialgsetel andmetel sai põleng alguse elektrikilbi juurest. Inimesed ja kass tulekahjus viga ei saanud, kuid kahjuks nõudis põleng tšintšilja elu.

Ida-Eesti pommigrupp

9. juulil tehti kahjutuks:

  • Ida-Viru maakonnast Narva-Jõesuu linnast Auvere külast leitud 60 erinevat lõhkekeha;
  • Ida-Viru maakonnast Toila vallast Valaste joa lähedalt leitud 105 mm mürsk.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

9. juulil kella 20.47 ajal süttis Paides Roosna-Alliku alevikus Ristiku tänaval korteris pliidile unustatud toit ja sellest omakorda kubu ning penoplastist laeplaadid. Õnneks avastati põleng varakult ja elanik sai ise sellele piiri peale. Talle tehti selgitustööd.