Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 10.-13. juuli

Põhja päästekeskus

Tallinn

11. juulil kell 22.57 said päästjad väljakutse Tallinna kesklinna Sauna tänavale, kus esialgsetel andmetel sai väikese kohviku gaasilambi tehnilisest rikkest alguse põleng, mis süütas lähedal olnud puidust pingid. Tulekahju lokaliseeriti kell 23.10 ning inimesed õnnetuses kannatada ei saanud.

12. juulil kell 02.38 said päästjad väljakutse Põhja-Tallinnasse, kus Laevastiku tänaval väikesel maalapikesel oli põletatud kaableid. Tuli kustutati ning inimesed viga ei saanud.

12. juulil kell 18.32 said päästjad väljakutse Põhja- Tallinnasse, kus Manufaktuuri tänaval põles hoone pööningul olnud praht. Tulekahju lokaliseeriti kell 19.20 ning inimesed viga ei saanud.

Harjumaa

11. juulil kell 12.27 sai Häirekeskus teate, et Viimsi vallas on paadiga merele läinud seltskond hädas. Päästjate saabudes oli seltskond siiski ise kaldale jõudnud ning keegi viga ei saanud. Ilmselt nad lihtsalt ehmatasid, kui suurem laine rohkem vett sisse viskas.

12. juulil kell 14.21 said päästjad väljakutse Jõelähtme valda Loo alevikkus, kus põles garaaži uks ning sõiduauto. Tulekahju lokaliseeriti kell 14.39 ning inimesed kannatada ei saanud. Sündmust menetleb edasi politsei.

12. juulil kell 18.30 said päästjad väljakutse Saku valda, kus põles ühekordne pereelamu. Üks inimene viidi kiirabi poolt haiglasse kontrolli. Tulekahju tekkepõhjus ei ole veel teada.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

10. juulil kella 11.47 ajal süttis Põltsamaal K. A. Hermanni tänaval rikke tagajärjel majja siseneva elektrikaabli isolatsioon. Päästjad kõrvaldasid tuleohu.

11. juulil alates kella 13.10st kuni 20.08ni käisid päästjad tormituulte kahjudega seoses Jõgevamaal 44 väljakutsel. Enamasti tuli eemaldada teedelt murdunud liiklusohtlikke puid. Mõni väljakutse oli seotud ka elektriliinidele langenud puude või purunenud elektriliinidega, kus tuli elektrikute tulekuni turvata ohuala või see ohulindiga piiritleda. Kahel juhtumil õnnestus puu kaablilt või liinilt päästjatel ise eemaldada ning oht kõrvaldada. Mitmel väljakutsel olid puud teel juba enne sündmuskohale jõudmist ning päästjad pidid liikuma saamiseks puid eest ära lõikama.

Kella 13.29 ajal lendas murdnud oks Mustvee vallas Raja külas sõitva sõiduauto pihta ja purustas selle klaasi.

Kella 14.43 ajal kukkus tuules murdunud puu Mustvee linnas Kooli tänaval parkivale autole. Päästjad vabastasid auto puu alt. Inimesed kummaski õnnetuses viga ei saanud.

Kell 19.59 teatati, et Jõgeva vallas Rahivere külas on maha kukkunud katkine elektriliin süüdanud pinnase ning näha on kaarleeki. Liinist lülitati elekter välja ning põleng sumbus ise.

Põlvamaa

11. juulil alates kella 10.37st kuni kella 18.24ni käisid päästjad Põlvamaal 19 väljakutsel, kus tuli kõrvaldada murdunud puudest tingitud ohte.

12. juulil kell 13.37 teatati, et Ahja alevikus Illimari tänaval on kurg pesasse nööripidi kinni jäänud. Päästjad vabastasid linnu jala nööri küljest.

Tartumaa

10. juulil kella 13.47 ajal süttis Tartus Vallikraavi tänaval korteris ahju kütmisel hooletusest selle koldesuu ette kuhjatud paberipraht. Päästjad likvideerisid põlengu paari kopsiku veega. 

11. juulil said päästjad Tartumaal murdunud puudest tulenevate kahjude ja ohtude kõrvaldamiseks alates kella 10.51st kuni 20.09ni kokku 37 väljakutset. Suures osas tuli kõrvaldada teedele kukkunud või teede kohal ohtlikult rippuvaid puid. Ühel korral oli ümber kukkunud elektripost. Selle korda tegemine jäi elektrike hooleks, kellele dispetšerite kaudu info edastati. Veel anti teada Kastre vallas Võõpste külas elektriliinidele kukkunud puust, mille kõrvaldamine jäi samuti elektrike hooleks.

Kell 16.20 käisid päästjad Tartus Räägu tänaval eemaldamas murdunud puid, mis olid kukkunud sõiduteele ja parkivale autole.

12. juulil kell 12.37 teatati, et Tartus Kalda teel tuleb korteri rõdult suitsu. Päästjad sisenesid rõdu kaudu korterisse, kus suitses töötavale gaasipliidile unustatud potis toit. Tuleoht kõrvaldati. Inimesi korteris ei olnud. 

13. juulil kella 9.10 ajal vigastas Peipsiääre vallas Naelavere külas hooletu ekskavaatorijuht noolega elektriliini, mis maha kukkus. Päästjad turvasid elektrikute tulekuni ohuala, kes voolu liinist remondi ajaks välja lülitasid.

Valgamaa

11. juulil kella 10.33st kuni 19.09ni käisid päästjad Valgamaal 12 väljakutsel, kus tuli eemaldada teedelt murdunud puid.

Viljandimaa

11. juulil kella 14.49st kuni 19.41ni käisid päästjad Viljandimaal 17 väljakutsel, kus enamasti tuli eemaldada teedelt murdunud puid või tagada elektriliinidele kukkunud puude ümbruses ohutus. Kolmel korral oli väljasõit seotud purunenud elektriliinidega. Nendega seotud probleemide lahendamine jäi lõplikult elektrikute hooleks.

Kella 17.10 ajal seiskas murdunud puu rongiliikluse Viljandi valla Kookla külas. Kohalik abivalmis elanik lõikas oma saega puu tükkideks ja aitas sellega rongi enne päästjate kohale jõudmist liikuma.

Võrumaa

13. juulil kella 7.59 ajal süttis Võru vallas Võrumõisa külas sõiduauto kapotialune. Inimesed summutasid leegid ise enne päästjaid, kes põlengu lõplikult likvideerisid.

Ida päästekeskus

Ajavahemikul 11.07 kell 12.30 kuni 13.07 südaööni käisid päästjad tormituulte kahjudega seoses Ida- ja Lääne-Viirumaal rohkem kui 80 väljakutsel. Enamasti tuli eemaldada teedelt murdunud liiklusohtlikke puid. Mõni väljakutse oli seotud ka elektriliinidele langenud puude või purunenud elektriliinidega, kus tuli elektrikute tulekuni turvata ohuala või see ohulindiga piiritleda. Mitmel väljakutsel takistasid sündmuskohale jõudmist teele kukkunud puud ning päästjad pidid liikuma saamiseks puid eest ära lõikama.

Ida-Virumaa

11. juulil kell 1.14 sai Häirekeskus teate, et Ida-Viru maakonnas Narva linnas 9-korruselises majas on tunda suitsu lõhna. Päästjate kohale jõudes ärkasid suitsu täis korteri elanikud ja tegid ukse lahti. Tegemist oli toidukõrbemisega. Päästjad tuulutasid korteri ja lahkusid.

12. juulil kell 15.53 said päästjad väljakutse Ida-Viru maakonda Narva linna, kus joobes juht oli sõitnud paadiga vastu kaid ning paat jäi 2-3 meetri kaugusel kalda äärde kanalisse kinni. Päästjad tõmbasid paadi koos juhiga kaldale.

Ida-Eesti pommigrupp

10.-12. juulil tehti kahjutuks:
- Ida-Viru maakonnast Narva-Jõesuu linnast Hundinurga külast leitud 23 erinevat lõhkekeha;
- Ida-Viru maakonnast Narva-Jõesuu linnast Sinimäe alevikust leitud 155 mm mürsk;
- Ida-Viru maakonnast Narva-Jõesuu linnast Mustanina külast leitud 17 erinevat lõhkekeha.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

11. juulil kella 8.37st kuni kella 22.57ni käisid päästjad Järvamaal 77 väljakutsel, kus tuli tegeleda tormituules murdunud puudest ja purunenud elektriliinidest tulenevate ohtude kõrvaldamisega.

11. juulil kell 17.46 teatati, et Koeru alevikus Ida tänaval asuvas hoolde- ja päevakeskuses jäid liftid seisma ning inimesed on üle tunni kinni. Päästjad avasid kangi abil uksed ning kaks naist ja mees pääsesid vabadusse.

Läänemaa

11. juulil kella 9.43st kuni kella 15.58ni käisid päästjad Läänemaal 23 väljakutsel, kus tuli tegeleda murdunud puudest tingitud liiklusohtude kõrvaldamisega.

Pärnumaa

11. juulil kella 9.10st kuni kella 20.34ni käisid päästjad Pärnumaal 160 väljakutsel, kus tuli tegeleda murdunud puudest ja purunenud elektriliinidest tulenevate ohtude kõrvaldamisega.

11. juulil kell 12.29 teatati, et Pärnus Pikk tänaval varises kokku ärimaja eeskoda. Päästjad tõstsid varisenud osa teelt ära ja teise kohta ümber. Kannatanuid ei leitud. Ohtlik ala piirati ohumärgistuse lindiga.

Kella 12.34 ajal teatati, et Valgerannas jäi kaks inimest murdunud puude alla. Päästjad aitasid kannatanud puude alt kätte saada ning nad anti kiirabi hoole alla, kes nad haiglasse toimetas.

13. juulil kella 5.03 ajal süttis Pärnus Riia mnt elektriposti ja maja vaheline elektrikaabel, mis maha kukkus. Päästjad piiritlesid ohuala ja kontrollisid maja tuleohutust. Rikke kõrvaldamine jäi elektrikute ülesandeks.

Raplamaa

11. juulil kella 10.59st kuni kella 22.24ni käisid päästjad Raplamaal 83 väljakutsel, kus tuli tegeleda murdunud puudest ja purunenud elektriliinidest tulenevate ohtude kõrvaldamisega.

11. juulil kell 16.45 teatati tulekahjust Kaerapere alevikus Sinilille tänaval. Päästjad selgitasid, et tuulemurd oli kukkunud alajaama peale ning lõhkunud kõrgepingeliini. Osa liinidest oli kukkunud metsaveotraktori peale, mis süttis. Sellest omakorda süttis ka pinnas. Liinidest voolu välja lülitamine võttis aega, mille tõttu viibisid ka kustutustööd. Tulekahju likvideeriti kella 17.26ks.

Saaremaa

10. juulil kell 11.28 teatati, et Kuressaares Kivi tänaval sõitis furgoonauto maha sidekaabli ning tõmbas sellega pikali ka posti, mis kukkus furgoonile. Päästjad vabastasid auto ja tee liinidest ning postist. Autojuht jäi ootama sidefirma esindajat.

11. juulil kella 9.00st kuni kella 19.04ni käisid päästjad 31 väljakutsel, kus tuli tegeleda tormituules murdunud puudest ja purunenud elektriliinidest tulenevate ohtude kõrvaldamisega.

Kell 10.57 teatati murdunud ja teele kukkunud puust Kuressaares Komandandi tänaval. Kohal selgus, et puu alla oli jäänud ka inimene, kes omal jõul välja oli pääsenud. Kiirabi kontrollis kannatanu tervist kohapeal.

12. juulil kella 22.30 ajal põles Tagavere külas biopuhasti ruumides ventilaator. Päästjate saabumise ajaks oli põleng juba ise sumbunud.

Hiiumaa

10. juulil kella 18.37 ajal süttis Männamäe külas põllul heinapress ja sellest ka poolel hektaril heinavaale ning paar heinarulli. Pressi kustutas omanik pulberkustutiga, põllu põlengu likvideerisid päästjad.

11. juuli päeval käisid päästjad Saaremaal viiel korral eemaldamas teedelt murdunud puid.