Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 14.-15. juuli

Põhja päästekeskus

13. juulil sai Häirekeskus teate, et Lasnamäel Mustakivi teel põleb alajaam. Põleng likvideeriti kell 09.37

13. juulil said päästjad kokku kolm väljakutset (2 Tallinnas ja 1 Harjumaal), mis olid seotud toidukõrbemisega. Kõikidel juhtudel oli alust arvata, et sööki valmistanud kodanikud olid tarbinud ka alkoholi.

Ida päästekeskus

Ida-Eesti pommigrupp

13. juulil tehti kahjutuks Ida-Viru maakonnast Narva-Jõesuu linnast Auvere külast leitud käsigranaat, kuus miinipildujamiini ja kolm sütikut.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

14. juulil kell 4.23 teatati, et Peipsiääre vallas Pala külas on kortermajas suits. Kohale saabunud päästjad leidsid naabrinaise juhatusel põleva korteri ja said ka info, kus seal võib olla inimene. Kohe liiguti tuppa, kus põles diivan ning sealt leiti ka teadvusetu mees. Kannatanu toodi välja ja anti meedikute hoole alla, kes ta elule turgutasid. Põleng kustutati, diivan toodi välja ja ruumid tuulutati. Tulekahju oli süttinud voodis suitsuga uinumisest. Korterist leiti märke ohtrast alkoholi tarvitamisest.
Päästetöödel ja inimese elu päästmisel olid suureks abiks Pala vabatahtlikud päästjad, kes olid kohal lausa kuuekesi.

Valgamaa

13. juulil kella 11.43 ajal põles Tsirguliina alevikus Sauna tänaval puidutööstuse katlamaja hakkepuidukuivati ja -ladu. Päästjate saabudes oli hoone leekides ja suurem osa katusest sisse kukkunud. Tuli oli levinud ka katlamajaosa katusealusesse. Tulekahju kustutati kella 16.22ks. Päästa õnnestus katlamaja sisustus ja tehnika. Põlengu tekkepõhjust selgitatakse.

14. juulil kella 00.55 ajal põles Valgas Roosi tn mahajäetud hoones praht ja hoone uks ning tuulekast.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

13. juulil kella 15.46 ajal süttis Häädemeeste alevikus Tööstuse tn järelevalveta jäetud lõkkest 100 ruutmeetrit võsaalust, mille päästjad kustutasid.

14. juulil kella 1.10 ajal süttis Häädemeeste vallas Treimani külas põlema saun, mis praktiliselt hävis tules. Sauna jäänused kustutati kella 2.59ks. Tulekahju tekkepõhjust selgitatakse.

Saaremaa

13. juulil kell 22.42 teatati, et Kuressaares Kaare tänaval tuleb tühjalt seisvast majast suitsu. Päästjad leidsid hoonest lõkke, mis kustutati. Inimesi hoones ei olnud.