Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 15.-16. juuli

Põhja päästekeskus

Tallinn

14. juulil kell 16.11 sai Häirekeskus teate põlengu kohta Lasnamäe linnaosas Läänemere teel, kus põles kortermaja kuuendal korrusel asuv rõdu. Päästjad kustutasid tulekahju ning inimesed selles kannatada ei saanud.

14. juulil kell 17.56 said päästjad taas väljakutse Lasnamäele, kus Pallasti tänaval oli üks hooletu ning nähtavate joobetunnustega korteriperemees püüdnud plastmassist kannuga elektripliidil vett keeta, mistõttu kann sulas ning tekitas palju tossu. Päästjate saabudes oli peremees suurema ohu juba siiski ise eemaldada suutnud, kuid edasiste õnnetuste vältimiseks paigaldati talle korterisse varasemalt puudunud suitsuandur.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

14.07 kell 18.28 sai häirekeskus teate, et Ida-Viru maakonnas Narva linnas tuleb kortermaja ühest aknast suitsu. Päästjate kohale saabudes suitsu enam näha ei olnud, kuid lõhna oli tunda. Korteriomanik avas ukse ning selgus, et suitsu oli tekitanud pliidil ülekeenud moos. Päästjad tuulutasid ruumid ja lahkusid. Korteris puudus suitsuandur.

14. 07 kell 19.31 said päästjad väljakutse Ida-Viru maakonda Narva-Jõesuu linna Soldina külasse, kus põles lahtise leegiga abihoone mõõduga 5*15 m2. Tulekahju kustutati kell 21.46. Inimesed viga ei saanud.

15.08 kell 00.06 sai häirekeskus teate, et Ida-Viru maakonnas Kohtla-Järve linnas Ahtme linnaosas tuleb kortermaja esimese korruse aknast suitsu. Selgus, et pliidil oli põlema süttinud õli, mida elanik püüdis veega kustutada, kuid selle tagajärjel tekkis plahvatus ning tuli paiskus laiali ja süütas kardina. Korteriomanik suutis põlengu oma jõuga kustutada, päästjad tuulutasid korteri. Õnnetuses keegi vigastada ei saanud. 

Ida-Eesti pommigrupp

14.07 leiti Ida-Virumaal Mustanina küla vahetus läheduses asuvast metsast saksa päritolu teise maailmasõja aegne reaktiivmiin, mis sisaldas endas 50 kg lõhkeainet. Lõhkekeha ohutustasid Päästeameti Ida-Eesti pommigrupi ja Kaitseväe 1. jalaväebrigaadi demineerimiskeskuse demineerijad mitmetunnise keerulise ja erinevat eritehnikat vajava operatsiooni käigus.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

14. juulil kella 12.48 ajal põles Kambja vallas Soinaste külas metsa lähedal lõke. Päästjad kustutasid metsa ohustava lõkke ja selgitasid põletajatele tuleohutusnõudeid. Kehtival tuleohtlikul ajal peab lõke jääma metsast vähemalt 20 meetri kaugusele. Metsaalal võib lõket teha ainult selleks spetsiaalselt ettevalmistatud lõkkekohtades.

15. juulil kell 5.47 teatati, et Ülenurme alevikus Tartu maanteel on keset sõiduteed surnud metskits ja ohustab liiklust. Tõrvandi vabatahtlikud tõstsid kitsekorjuse kraavi ning sellest teavitati keskkonnainspektsiooni infotelefoni 1313 kaudu kohalikke jahimehi.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

14. juulil kella 22.02 ajal põles Türil Paide tänaval mahajäetud majas lõke, mille päästjad kustutasid. Inimesi majast ei leitud.

Pärnumaa

14. juulil kell 20.45 teatati, et Pärnus Suur-Jõe tn tuleb ettevõtte hoone ventilatsioonist suitsu. Selgus, et süttinud oli plastmassipress. Põleng kustutati kiiresti ning kaugemale tuli ei levinud. Esialgsetel andmetel põhjustas tulekahju masina rike.