Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 16.-17. juuli

Põhja päästekeskus

Tallinn
16. juulil kell 21.34 said päästjad väljakutse Põhja-Tallinnasse, kus Sitsi tänaval asuva viiekordse elumaja teise korruse rõdul olid kaks alaealist poissi mänginud tulega, mis süütas puidust kasti. Õnneks oli tulekolle enne päästjate saabumist likvideeritud.

16. juulil kell 22.29 said päästjad väljakutse Akadeemia teele, kus viiekordse elumaja ühes korteris leidis aset toidukõrbemine. Oht likvideeriti ning korter tuulutati. Korteris elav eakas paar, kellest üks oli invaliid, said päästjatelt endale ka varasemalt puudunud suitsuanduri.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

16. juulil kell 11.24 sai Häirekeskus teate, et Ida-Viru maakonnas Kohtla-Järve linnas Ahtme linnaosas on ühe kortermaja koridoris tunda suitsulõhna. Päästjad tuvastasid, et tegu on toidukõrbemisega, kannatada keegi ei saanud.

Lääne-Virumaa

16. juulil kell 14.35 Kadrina vallas Kadapiku külas märkasid päästjad ühelt teiselt sündmuselt tagasi tulles põllul suurt järelevalveta lõket. Päästjate kohale jõudes selgus, et põleb üle 3-meetrise läbimõõduga lõke. Ka lõkketegija tuli kohale, päästjad võtsid temalt kontaktandmed ja veendusid, et peremees jääks lõkke juurde valvesse. Järelevalveta ja mittenõuetekohasest lõkkest võib alguse saada suurte kahjudega põleng!

Lõuna päästekeskus

Viljandimaa

16. juulil kella 15.07 ajal põlesid Viljandi vallas Jakobimõisa külas vana lammutusjärgus laut-küüni jäänused ja ehitises olnud prügi ning hein. Päästjad kustutasid tulekahju paari tunniga. Kustutustöödel oli tulekolletele ligipääsuks abiks lammutustöid teinud ettevõtte raksetehnika. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Valgamaa

17. juulil kella 3.54 ajal põlesid Valga vallas Tagula külas kaks traktorit. Päästjad kustutasid põlengu ligi tunniga. Üks traktor hävis tules täielikult, teine pooles ulatuses. Tulekahju tekkepõhjust ei ole veel teada.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

16. juulil kell 21.21 teatati häirekeskusele tulekahjust Türi vallas Kahala külas, kus vanas laohoones põlesid rehvid ja vanad õlitünnid. Tuli levis hoone seina vahele ja sealt välja, kust kaudu sai kahjustada hoone kõrvale pargitud traktor. Kustutustööd lõppetati kell 22.55. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

Saaremaa

16. juulil kella 12.47 ajal süttis Tehumardi külas sõidu ajal põlema sõiduauto mootoriruum. Salme vabatahtlikud päästjad kustutasid tulekahju ja aitasid auto puksiirile paigutada.