Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 3-4. juuli 2024

Põhja päästekeskus

Tallinn

3. juulil kell 12.21 helistas häirekeskusesse vanem naine, kes oli kodus Kristiine linnaosas Tedre tänava kortermajas kukkunud ja ei saanud ise korteri ust avada. Päästjad sisenesid korterisse akna kaudu ja avasid kiirabi töötajatele ukse.

3. juulil kell 17.10 tuli teade Põhja-Tallinna linnaosas Niine tänaval sõitmise ajal sõidukist lekkima hakanud kütusest. Mikrobussist maha voolanud kütusereostuse katsid päästjad nelja kotitäie saepuruga. Sündmusest teavitati omavalitsust.

3. juulil kell 20.46 kuuldi suitsuanduri piiksumist Mustamäe linnaosas Sõpruse puiestee kortermajas. Päästjad sisenesid korterisse rõdu kaudu. Selgus, et andur piiksus patarei tühjenemise tõttu ja põlenguohtu ei olnud.

3. juulil kell 22.57 märgati Haabersti linnaosas Veerise tänaval lasteaiahoone juures leegiga põlevat prügikonteinerit. Süttis ka kõrval olev prügikonteiner. Päästjad kustutasid põlengu kella 23.12ks.

3. juulil kell 23.34 kutsuti päästjad Lasnamäe linnaossa Ümera tänavale, kus lifti olid kinni jäänud 5 inimest ja üks koer. Ühel liftis olnud inimesel hakkas halb. Päästjad keerasid lifti rihmaratast ja avasid 1. korrusel lifti uksed. Liftis olijatega oli kõik korras.

4. juulil kell 5.01 tunti kesklinnas Tare tänava maja hoovis gaasi lõhna. Majja tuleva gaasitoru juurest oli kuulda susinat. Päästjad tegid selgeks, et gaasi lekkis õues majja sisse tuleva gaasitoru kraani juures. Kohale kutsuti gaasitehnikud gaasitrassi sulgemiseks ning ala piirati ohutuslindiga.

Harjumaa

3. juulil kell 16.16 sõitsid päästjad Saue valda Laitse külla, kus oli toimunud autoavarii. Sõiduautolt eemaldati süttimisoht ja auto keerati ratastele.

3. juulil kell 18.16 kuuldi Kuusalu vallas Kiiu alevikus Mõisa teel kolme plahvatust ja näha oli sähvatusi. Suitsu märgati elektriliinide juures. Kohale kutsuti elektrikud, kes leidsid, et tõenäoliselt oli toonekurg tahtnud pesa teha ning oksad olid kukkunud liinide peale, mistõttu oli kaks faasi kokku läinud, see tekitas pauke ja inimesed nägid sähvatusi. Põlenguohtu ei olnud.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

3. juulil kell 12.15 käisid päästjad Sillamäe linnas Veski tänaval eemaldamas teele langenud puud. Sündmusest teavitati omavalitsust.

3. juulil kell 16.21 tuli päästjatele ATeS väljakutse Kohtla-Järve linna Järve linnaossa keemiatööstusettevõttesse. Õlitööstuse seadme hooldustööde käigus tolmukambri luugi avamisel süttis kuum auru-gaasisegu. Kella 17.38ks oli põleng lokaliseeritud. Seadmelt eemaldati isolatsioon ja alustati seadme jahutamist. Põlengu tagajärjel said kahjustada seade ja selle ümber olnud kommunikatsioonid. Kohtla-Järve, Jõhvi ja Kiviõli päästjad lõpetasid kustutustööd kell 19.08. Põlengul keegi kannatada ei saanud ja keskkonnareostust ei tekkinud.

Lääne-Virumaa

3. juulil kell 20.18 teatati häirekeskusesse, et Väike-Maarja vallas Rakke alevikus F.R.Faehlmanni tee kortermajas töötab suitsuandur ja tunda oli suitsuhaisu. Korter kontrolliti üle, kuid põlengut korteris ei olnud. Jäi selgusetuks, mis põhjusel andur tööle oli hakanud.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

3. juulil kell 17.26 käisid päästjad laiuse alevikus Kuremaa teel eemaldamas teelt murdunud ja liiklejaid takistavat puud.

3. juulil kell 23.54 teatati tulekahjust Põltsamaa vallas Esku külas. Päästjate saabudes selgus, et taluhoovis põletati 20ruutmeetrisel alal lõkkesse visatud köögitehnikat, mööblit, riidematerjali, kilet, autoistmeid ja plastikmaterjali. Keskkonda saastav lõke kustutati 4 tonni veega. Info jäätmete lõkkes põletamise kohta, mis on seadusega keelatud, edastati keskkonnaametile. Päästjad juhivad tähelepanu, et lõkkes tohib põletada ainult töötlemata puitu ja pabermaterjali.

Põlvamaa

3. juulil kella 20.53 teatati, et Põlva vallas Noritsmetsa külas põleb männipuu. Päästjad leidsid eest ümber kukkunud puu. Tulekahju kustutati veejoaga.

Tartumaa

3. juulil kella 12.29 ajal põles Tartus Kullerkupu tänaval sõiduauto esiklaasi vahel kaltsutükk. Tulekahjut märganud mees suutis algjärgus põlengu kustutada joogipudelite veega. Juhtumi asjaolusid selgitab politsei.

Kella 22.04 ajal käisid päästjad Elvas Jaani tänaval aitamas vabadusse pesakasti sisematerjali külge kinni jäänud rähni.

Võrumaa

3. juulil kell 12.06 käisid päästjad Rõuge vallas Pähni külas eemaldamas teelt murdunud kuusepuud.
Kell 23.21 käisid päästjad kustutamas Rõuge vallas Kahrila-Mustahamba külas järelevalveta põlema jäetud lõket.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

3. juulil kell 11.15 said päästjad väljakutse Imavere külla Kadastiku teel asuvasse ettevõttesse, kus teataja sõnul tõusis puiduhakke kuivatites temperatuur ja oli näha suitsu. Päästjate saabumise ajal otsest tulekahju näha ei olnud, kuid edasisel kontrollimisel tuvastati, et jahutuskambris oli esialgu teadmata põhjusel süttinud põlema ligniini pulber. Kuna tegemist on väga kerge ja vett tõrjuva materjaliga, pumbati mahutis olnud materjal kustutamise jaoks välja. Materjali temperatuur jahutati ning tulekahju likvideeriti kell 17.04.

3. juulil kell 15.28 kiirustasid päästjad Paides Võõbu külas juhtunud liiklusõnnetusele. Auto oli veisliugu sattumise tõttu sõitnud teepiirdesse. Päästjad eemaldasid autol süttimisohu, tõmbasid liiklustakistuse vähendamiseks sõiduki tee äärde ja puhastasid tee autojuppidest.

Pärnumaa

3. juulil kell 10.42 said päästjad väljakutse Lääneranna valda Lihula linna. Pärnu maanteel asuvas mahajäetud saekaatri hoones olnud saepuruhunnikust märgati tulevat suitsu. Päästjad kustutasid ca 2x2 meetri suuruse saepuruhunniku kell 11.10.