Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 21. jaanuar – 22. jaanuar

Põhja päästekeskus

Tallinn
-

Harjumaa

21. jaanuaril kell 15:58 sai Häirekeskus teate tulekahjust Maardu linnas Saha- loo teel, kus põles angaaritüüpi laohoone. Päästjad asusid kustutustöödele ning ka hoonet seestpoolt kontrollima. Keegi õnnetuses viga ei saanud. Tulekahju likvideeriti kell 18:28. Esialgse info kohaselt põles hoonesse ehitatud saun. Juhtunu täpsemad asjaolud ja põhjused selgitab välja menetlus.

Kell 21:35 sai Häirekeskus teate tulekahjust Rae vallas Urvaste külas. Päästjate saabudes põles 3x7m puidust vagunelamu, mille leegid olid kohalikud inimesed maha saanud. Hoonest oli välja toodud ka seal olnud meesterahvas, kes anti üle kiirabile ning toimetati haiglasse. Tulekahju likvideeriti kell 22:35. Juhtunu täpsemad asjaolud ja põhjused selgitab välja menetlus.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa
21. jaanuaril kell 17.11 teatati, et Põltsamaa vallas Pikknurme küla piirkonnas Tallinn-Tartu mnt süttis sõidu ajal veoauto mootoriruum. Päästjate saabudes põles kabiin lahtise leegiga. Tulekahju kustutati umbes tunniga. Päästjad hoidsid ära tule leviku poolhaagisesse, kus oli saepurulaadung. Juhi sõnul oli mootor sõidu ajal „lõhkuma“ läinud. Ta peatas auto ja suretas käiguga mootori, kuid juba olid mootoriruumist leegid välja tunginud.

Tartumaa
22. jaanuaril kell 7.34 teatati, et Tartus Puiestee tn süttis sõidu ajal Nissan Almera mootoriruum. Päästjate saabudes ulatusid leegid kapoti alt välja. Põleng kustutati ja auto lükati tee kõrval asuvasse hoovi. Põlengu põhjustas tehniline rike.

Viljandimaa
21. jaanuaril kell 8.32 teatati, et Viljandi vallas Päri külas läks kahekorruselise maja korteri vannitoas põlema boileri pistik. Tulekahjust andis märku ka suitsuanduri häiresignaal. Päästjate saabumise ajaks oli tulekahju kustunud. Kärsanud juhe lõigati edasise tuleohu kõrvaldamiseks läbi. Põlengu põhjustas ilmselt juhtmete lühis (pilt põlenud pistikust manuses, autor Lõuna päästekeskus).

Ida päästekeskus
Möödunud ööpäeval olulisi operatiivsündmuseid ei olnud.

Päästeameti ööpäeva operatiivinfo on nüüd kättesaadav ka Päästeameti kodulehelt https://www.rescue.ee/et/uudised/oopaevainfo. Koondame kodulehele kõigi päästekeskuste operatiivinfo, mille hommikuti ajakirjanikele ka meili teel saadame. Operatiivinfo jõuab kodulehele iga tööpäeva pärastlõunaks. Kui soovite lisainfot mõne päästesündmuse kohta, siis võtke palun ühendust vastava päästekeskuse kommunikatsioonijuhiga.

Lääne päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmusi aset ei leidnud.