Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 24.-27. november 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

24.11 kell 13.10 teavitati häirekeskust, et Kesklinnas Lembitu tänaval on teatajale ülemise korruse lagi pähe kukkunud. Lilleküla päästjad reageerisid koos varingupäästevõimekusega sündmuskohale, kus selgus, et osaliselt oli alla kukkunud ühe toa paks laekrohv. Seda seetõttu, kuna ülemise korruse korteris oli tehtud remonti. Õnneks keegi viga ei saanud. Päästjad toimetasid tollest toast väärtuslikud esemed minema ning soovitasid elanikul mitte sinna minna, enne kui ehitusjärelevalve on lae üle vaadanud. Päästjad teavitasid neid ning lisaks teavitati ka korteriühistut.

24.11 kell 15.54 sai häirekeskus infot, et Mustamäel Akadeemia tee viiekordse kortermaja 2. korruse korteris on tunda gaasilõhna. Kortermajas on tsentraalgaas. Nõmme päästjad olid kohal kell 15.58 ning mõõtsid teataja korteris normist kõrgema gaasi näidu. Kõrvalkorteris seevastu mõõdeti õhus väga suur gaasi kontsentratsioon. Sellest korterist toodi koheselt inimesed välja ning trepikotta tulev gaasitorustiku kraan suleti. Kontrolliti üle kõik majad korterid ning pea kõigis kolmanda, neljanda ja viienda korruse korterites andsid mõõteriistad nullist kõrgemat näitu. Maja korterid tuulutati ning olukorrast teavitati majahaldurit, kes lubas kiiremas korras tehnikud kutsuda. Kiirabi vaatas kõrge gaasi näiduga korteris olnud inimesed kohapeal üle.

26.11 kell 12.03 teatati häirekeskusele, et Kristiines Mänsaku tänaval on suur hundikoer aia vahele kinni jäänud. Nii teataja kui ka kohalikud ei julgenud ise koera abistama minna, kuna tegu polnud naabruskonna perekoeraga. Lilleküla päästjad said koera aia vahelt kätte ning teataja lubas tegelikult sõbralikku koera enda hoovis hoida omaniku leidmiseni.

Harjumaa

24.11 kell 09.42 sõitsid päästjad Saku valda Männiku külla Männiku teele, kust oli tulnud teade vastu posti sõitnud sõiduautost. Auto ei põlenud ega lekkinud, kuid autojuht oli autos kinni. Tublid kaasliiklejad eemaldasid masinalt akuklemmid süttimisohu välistamiseks. Nõmme päästjad olid kohal kell 09.53, kes kasutasid hüdraulilisi päästevahendeid juhi kätte saamiseks. Kella 09.57ks oli juht autost kätte saadud ja kiirabile üle antud. Seejärel vabastati tee liiklusele ning kella 10.15ks oli sündmus politseile üle antud.

24.11 kell 14.01 teatati häirekeskusele, et Jõelähtme vallas Loo alevikus Tallinn-Narva teel on kolm autot teelt välja sõitnud. Üks neist oli kraavi sõitnud ja katusele rullunud, teine ja kolmas sõitsid teepiiretesse. Kõik autos viibijad said omal jõul masinatest välja. Liiklus oli antud teelõigus häiritud. Lasnamäe päästjad eemaldasid autodelt akuklemmid, et välistada süttimisoht ja puhastasid tee autojuppidest. Kohale saabunud kiirabi vaatas kaks kannatanut üle. Kella 14.46ks oli sündmus politseile üle antud.

24.11 kell 15.33 said Saku vabatahtlikud päästjad kutse Saku valda Kurtna külla Keskuse teele, kus teele langenud puud olid sulgenud mõlemad sõidusuunad. Päästjad eemaldasid puud mootorsaega ning kella 16.13ks oli tee taas vaba.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

Narva-Jõesuu elumaja tulekahjus hukkus inimene.
26. november kell 17.09 teatati häirekeskusele põlevast majast Narva-Jõesuu linnas J.Poska tänaval. Päästjate kohale jõudes selgus, et kahekordne puidust kortermaja esimese korruse korterid põlesid lahtise leegiga, leegid olid aknast väljas. Kaitsevarustuses päästjad sisenesid põlevasse majja ja alustasid võimalike kannatanute otsimisega ja tulekahju kustutamisega. Päästetööde käigus tõid päästjad esimese korruse korterist välja meesterahva, kelle elu päästa ei õnnestunud. Päästetööde käigus selgus, et teistes korterites inimesi ei ole. Päästjad panid tule levikule piiri kella 23.32ks, kustutustööd lõpetati kell 3.59. Põlengu põhjus on selgitamisel. Päästesündmusel osalesid päästemeeskonnad Narva-Jõesuust, Narvast, Sillamäelt ja Jõhvist.

26. novembril kell 12.37 teati, et Lüganuse vallas Kiviõli linnas Võidu tänaval on remonditööde käigus vigastatud gaasitoru. Päästjad sulgesid trepikoja gaasikraani. Korteriühistut teavitati gaasi sulgemisest trepikojas. Kohale kutsuti gaasiteenistus.

Kell 00.34 teatati suitsu lõhnast Sillamäe linnas J.Gagarini kortermaja trepikojas. Päästjad tuvastasid ühes korteris toidukõrbemise. Ruumid tuulutati ja elanikule tehti selgitustööd, et toitu ei tohi jätta järelevalveta, minnes ise magama või kodust ära. Pikemat valmimisaega nõudvate toitude valmistamisel on hea kasutada köögikella, mis köögis toimuvat meelde tuletab ning kontrollima suunab. Süttiv toit süütab ümbruse ja sellest võib alguse saada tõsiste tagajärgedega tulekahju. Tulekahjust aitab eluga pääseda töökorras suitsuandur, mis põlengust varakult märku annab.

25. novembril kell 18.13 tuli häirekeskusesse ATS väljakutse Kohtla-Järve linna Järve linnaosa Põhja allee ühiselamusse. Ühes toas oli maha kukkunud õliradiaator, viimane oli läinud katki ning õli valgus välja. Kuumuse tõttu oli õli hakanud suitsema. Kohale tulnud päästjad lülitasid radiaatori välja, tuba tuulutati ja elaniku tervise kontrollimiseks kutsuti kohale kiirabi.

Kell 6.19 said päästjad väljakutse Narva-Jõesuu linna J.Poska tänavale, kus oli toimunud veeavarii. Kolmanda korruse korteri elanikel ei õnnestunud lõhkenud veekraani sulgeda. Päästjad sulgesid nii korteri kui ka maja veekraani.
24. novembril kell 19.37 teatati Kohtla-Järve linna Ahtme linnaosas Aru tänava kortermajas gaasi lõhnast ühes korteris. Päästjad kontrollisid korteri üle, kuid ohtu ei tuvastanud.

Lääne-Virumaa

26. novembril kell 12.35 ja 27. novembri varahommikul käisid Võsu vabatahtlikud päästjad Haljala vallas Koljaku külas eemaldamas teele langenud puid.

25. novembril kell 21.06 tuli häirekeskusesse teade Vinni vallas Inju külas põlevast saunast. Haagise peale ehitatud sauna püüdsid omanikud ka ise kustutada. Päästjad panid tule levikule piiri kella 21.35ks. Õhtul käisid Võsu vabatahtlikud päästjad Haljala vallas neljal korral eemaldamas teele langenud puid.

Kell 10.04 sõitsid päästjad Haljala valda Vatku külla, kus eemaldasid teele langenud suure puu.

Kell 8.54 käisid päästjad Kadrina vallas Karepa külas eemaldamas teele kukkunud puud.

24. novembril kell 18.07 said päästjad väljakutse Haljala valda Põdruse külla, kus oli toimunud avarii kahe sõiduauto vahel. Päästjad aitasid ühest deformeerunud sõiduautost kannatanu välja. Kokku sai avarii tagajärjel 7 inimest kannatada, kõik viidi kiirabiga haiglasse. Sündmuse kohta saab lisainfot politseilt.

Ida-Eesti pommigrupp

Eelmise nädala jooksul oli pommigrupil 6 väljakutset, mille käigus tehti kahjutuks 48 lõhkekeha.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

26. novembril kell 6.13 käisid päästjad Põltsamaa vallas Võisiku külas eemaldamas teelt murdunud puid.

Põlvamaa

24. novembril kella 17.21 ajal teatas Räpina linnas Aia tn kodus kukkunud vanem naine, et ei saa enam püsti ja naabrid ei saanud ka seekord appi tulla. Päästjad aitasid naise voodiservale püsti, tõsisemalt viga saanud ta ei olnud.

25. novembril kell 23.23 käisid päästjad Põlva vallas Eoste külas eemaldamas teelt murdunud puid.

Tartumaa

24. novembril kell 17.03 teatati, et Nõo vallas Altmäe külas juhtus avarii sõiduautoga, kus kolm inimest ja kaks koera. Päästjad kõrvaldasid süttimisohu. Üks kannatanu viidi haiglasse, ülejäänud tõsisemalt viga ei saanud.
24. novembril kella 22.11 ajal süttisid Tartus Suur-Kaare tn elumaja keldris juhtmed. Elanik kustutas põlengu pulberkustutiga enne päästjate saabumist. Kelder sai suitsukahjustusi.

25. novembril teatati häirekeskusele, et Elva vallas Mõisanurme külas kukkus puu teele ja selle vastu sõitnud liinibussi esiklaas sai kahjustad. Päästjate saabumise ajaks oli buss lahkunud, puu eemaldati teelt.

26. novembril kell 8.30 teatati, et Elva vallas Kõdukülas on elektriliinidele kukkunud puu ja liinid purunenud. Päästjatel õnnetus liinid postidelt lahti lõigata ja eemaldada, juhtunust teavitati elektrikke. 27. novembril kell 8.28 eemaldati puu teelt Elva vallas Külaaseme külas.

26. novembril kella 14.04 ajal süttis Elva vallas Kalme külas elumaja kaminakorstna ümbruses vahelagi. Päästjad avasid paar ruutmeetrit vahelage ning kustutasid põlengu. Kahjuks puudus eluruumidest kohustuslik suitsu- ja vingugaasiandur, mis öisel ajal juhtuval tuleõnnetusel võib märksa tõsisemate tagajärgedega lõppeda, sest tulekahju märgatakse öösiti tavaliselt liiga hilja, mis toob kaasa suured kahjud hoonele või isegi inimohvrid.

Kell 15.44 käisid päästjad Kõrveküla alevikus sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus kontrollisid tule- ja lekkeohutust.

Valgamaa

Alates 24. novembril hommikul kell 9.00 kuni 27. novembri hommikuni käisid päästjad 26 väljakutsel, mis olid seotud teedele ja elektriliinidesse kukkunud puudega.

Viljandimaa

Alates 24. novembril hommikul kell 9.00 kuni 27. novembri hommikuni käisid päästjad 28 väljakutsel, mis olid seotud teedele ja elektriliinidesse kukkunud puudega.

24. novembril kell 15.52 käisid päästjad Viljandi vallas Vana-Võidu külas viie sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus eemaldasid teelt avariilised sõidukid ja avariijäänused.

Võrumaa

24. novembril kell 13.04 käisid päästjad Võrus Maxima juures kahe sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus aitasid tagada liiklusohutust ning kõrvaldada avariilised sõidukid teelt.

Kell 15.33 käisid päästjad Võru vallas Kirumpää külas kahe sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus kõrvaldasid süttimisohu, eemaldasid välja voolanud vedelikud ning avariilise auto teelt. Teine sõiduk oli kraavi sattunud. Kiirabitöötajaid abistati ühe kannatanu transpordil kiirabiautosse.

Kell 15.39 teatati, et Võru vallas Lasva külas sattus traktor kraavipervel kraavi vajumise ohtu. Lasva vabatahtlikud aitasid traktori teele tagasi vintsida.

26. novembril kell 9.13 käisid päästjad Antslas Põllu tn ja 27. novembril kell 9.15 Ähijärve külas eemaldamas teedelt murdunud puid.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

27. novembril kell 00.42 teatati häirekeskusele, et Pärnus Uus-Sauga tänaval asuvas elamus on tulekahju. Lahtist põlemist esialgu näha ei olnud, kuid kamina kütmise tulemusel oli põlema süttinud kipsseina ja laekonstruktsioonide sisemus. Päästjad lõhkusid umbes 15 ruutmeetrit lae- ja seinakonstruktsioone lahti ning kustutasid tulekahju. Tulepesasid leiti ka pööningul. Esialgsel hinnangul valesti ehitatud küttesüsteemi tõttu süttinud tulekahju kustutati kell 2.26.

Raplamaa

25. novembril kell 3.33 teavitati häirekeskust, et Kohila alevis Lõuna tänaval on põlema süttinud sõiduauto. Päästjate saabumise ajaks põles sõiduk lahtise leegiga. Päästjad kustutasid põlengu, mis oli mootoriruumis algus esaanud, kella 4.11ks.