Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 28. jaanuar – 29. jaanuar

Põhja päästekeskus

Tallinn

28. jaanuaril kell 10.52 teatati Häirekeskusele tulekahjust Tallinnas Vesse tänaval, kus põles mööblitööstusega tegelevale firmale renditud laoruumi pööning ja katus (5x12 m). Suur osa mööblist hävis. Hoiti ära tule levik kõrval asuvale madratsilaole. Arvatavalt sai tulekahju alguse kütteseadmest. Kustutustööd lõpetati kell 14.25.

Harjumaa

28. jaanuaril kell 11.28 teatati Häirekeskusele, et Maardus Fosforiidi tänaval purunes kaevetööde käigus gaasitorustik ning selle tagajärjel tekkis gaasileke. Päästjad piirasid ala, tänav suleti liikluseks ja Eesti Gaasi avariigrupp sulges torustiku kraanid. Kõrval asuvast büroohoonest evakueeriti kõrge gaasi kontsentratsiooni tõttu inimesed, hoone tuulutati. Vigastada keegi ei saanud.

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa
28. jaanuaril kella 22.58 ajal põles Kanepi vallas Peetrimõisa külas sõiduauto Audi 80 mootoriruum. Päästjad kustutasid tulekahju. Inimesed õnnetuses kannatada ei saanud.

Tartumaa
28. jaanuaril kella 10.10 ajal teatati, et Luunja alevikus Pargi tänaval ulatub elumaja korstnast välja leek. Päästjad selgitasid, et katla korstnas põles tahm. Tuli katla all kustutati ja põleng sumbus. Päästjad eemaldasid tuleohutuse tagamiseks kuumenenud korstnajala ümbrusest süttida võivad asjad. Kahjuks leiti, et elanikel polnud ette näidata korstnapühkija töid tõendavat akti ja samuti puudus ruumidest kohustuslik suitsuandur. Päästjad hoiatavad, et ohutuse tagamiseks tuleb kütteseadmeid järjepidevalt puhastada ja hooldada, et oleks välditud hoonele tuleohtu põhjustavad ja kütteseadet kahjustavad tahmapõlengud. Kohustuslik on kütteseadmeid puhastada vähemalt kord aastas. Eramajas peab selle töö vähemalt kord viie aasta jooksul ära tegema kutseline korstnapühkija. Oma töö tõenduseks väljastab korstnapühkija akti. Kui vahepealsel ajal korstnapühkijat ei kutsuta, tuleb hooldustöö ise ära teha.

Võrumaa
28. jaanuaril kella 21.34 ajal põlesid Setomaa vallas Obinitsa külas kortermaja keldris puud ja keldri lagi. Päästjad kustutasid tulekahju ja kaugemale see ei levinud. Tulekahju täpsem tekkepõhjus on selgitamisel. Päästetöö juhi esialgsel hinnangul on võis tulekahju põhjustada katlasüsteemi rike.

Ida päästekeskus

28. jaanuaril kell 13.17 teatati häirekeskusele tulekahjust Kohtla-Järvel Ravi tänaval, kus oli põlema süttinud polikliiniku ehitusjärgus olev varikatus. Hoone teisele korrusele levinud suitsu tõttu evakueeriti inimesed esimesele korrusele. Kustutustööd lõpetati kell 14.00. Arvatav põlengu põhjus oli hooletus tuletöödel. Inimesed vigastada ei saanud.

Lääne päästekeskus

Raplamaa
28. jaanuaril kella 12.01 ajal põles Kohila vallas Pihali külas nelja korteriga maja korstnas tahm. Päästjad eemaldasid koldest tukid ning põleng sumbus. Selgus, et viimati oli korstent puhastatud 2017. aastal. Kohe kutsuti hooldustööde tegemiseks kohale korstnapühkija. Päästjad hoiatavad, et ohutuse tagamiseks tuleb kütteseadmeid puhastada ja hooldada järjepidevalt, et oleks välditud hoonele tuleohtu põhjustavad ja kütteseadet kahjustavad tahmapõlengud. Kohustuslik on kütteseadmeid puhastada vähemalt kord aastas. Kortermajas peab selle töö igal aastal ära tegema kutseline korstnapühkija. Tehtud tööde tõenduseks väljastab korstnapühkija akti.

Saaremaa
28. jaanuaril kella 10.24 ajal käisid Mustjala vabatahtlikud Vanakubja külas eemaldamas teelt murdunud ja sõidurajad sulgenud puud.