Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 10.-13. mai 2024

Põhja päästekeskus

Tallinn

10.05 kell 14.41 said päästjad kutse Piritale Kloostrimetsa teele, kus Mercedes-Benz veoauto oli tagant otsa sõitnud Renault Clio sõiduautole. Eesmises sõidukis viibinud kolm inimest said omal jõul välja ja kiirabi vaatas nad kohapeal üle. Päästjad eemaldasid Cliolt akuklemmid ja kontrollisid üle ka veoki. Sündmusega jäi edasi tegelema politsei.

10.05 kell 15.37 teavitati häirekeskust, et Pirital Varsaallika tänava elumajas on elaniku tervis järsult halvenenud pärast ahju kütmist. Sündmusel oli esimesena kohal kiirabi, kelle kaasaskantav vingugaasiandur ruumides häiret andis. Inimene toodi ruumidest välja ja vaadati üle kohapeal. Päästjad tuulutasid ruumid. Tõenäoliselt oli vingu sisse ajamise põhjuseks liiga vara suletud siiber. Korsten oli samuti pigine ning elanikul soovitati kutsuda korstnapühkija.

10.05 kell 18.34 teatati häirekeskusele, et Nõmmel Lühikesel tänaval põletab inimene elumaja hoovis lõkke mööblit. Lõke oli lähedal majale. Lisaks lõkke ohtlikkusele häiris lõkkest tulev suits ka naabreid. Nõmme päästjad kustutasid põlengu veejoaga ja sündmusega jäi edasi tegelema MUPO patrull.

11.05 kell 01.13 sõitsid päästjad Mustamäele Akadeemia teele, kus viiekorruselise maja 1. korruse korteris töötas suitsuandur. Naabrite koputustele ust ei avatud ning olukorda tulid kontrollima Nõmme päästjad. Korterisse saadi kiiresti sisse ning eest leiti toidukõrbemine. Päästjad likvideerisid põlengu, tuulutasid ruumid ja trepikoja ülerõhuventilaatoriga ja kiirabi viis korteris olnud isiku haiglasse tema tervisliku seisundi hindamiseks.

11.05 kell 07.13 sai häirekeskus teate põlengust Lasnamäel Suur-Sõjamäe tänava tööstushoones. Põlema oli läinud paberipress, mille põlemise töötajad oskuslikult tulekustutitega maha surusid. Päästjad jõudes olid leegid maha saadud ja päästjate tööks jäi paberivirna loputamine. Pärast kustutamist jäädi pressi valvama, et välistada edasine süttimisoht. Kui oli selge, et tulekahju ohtu enam polnud, olid päästjad sündmuselt priid. Võimalik, et tulekahju sai alguse paberipressi sattunud aerosooli purgist, milles olnud gaasid purustamisel süttisid ja paberi süütasid.

11.05 kell 09.47 teavitati häirekeskust, et Haaberstis Räitsaka tänaval näeb teataja kõrvalhoone katuse alt musta paksu suitsu. Väljakutsele reageerisid Lilleküla päästjad, kelle suitsusukelduslüli sisenes aiamajja tulekoldeid likvideerima. Kella 10.05ks seati tulekahju levikule piir ning põleng likvideeriti mõnikümmend minutit hiljem. Keegi kannatada ei saanud ja tulekahju tekkepõhjus selgub menetluse käigus.

11.05 kell 15.10 sõitsid päästjad Haaberstisse Kristeni tänavale, kus põles ühekordne kivimaja. Majas viibinud isikud olid hakanud kustutitega leeke ohjama, ent oli selge, et nende jõud tulest üle ei käinud. Väljakutsele reageerisid Lilleküla, Kesklinna ning Nõmme kutselised ja Muraste ja Tabasalu vabatahtlikud päästjad, kellest esimesed olid kohal kell 15.20. Inimesi päästjate jõudes enam majas sees polnud ja katusest olid leegid väljas. Kustutamist alustati väljast, sest maja keskosa katus oli juba sisse vajunud. Pärast leekide maha surumist algas katusekonstruktsioonide avamine tulepesade leidmiseks. Tulekahju likvideeriti kella 16.58ks. Keegi kannatada ei saanud ja tulekahju tekkepõhjuse selgitab välja edasine menetlus.

12.05 kell 18.58 teatati häirekeskusele, et Lasnamäel Vesse tänaval on süttinud sõiduauto. Masin oli toodud autoremonditöökotta, mille töötaja oli läinud sellega testsõitu tegema. Vahetult pärast sõidu alustamist oli sõiduk süttinud ja autojuht proovis seda ka kustutada, kuid tulutult. Lasnamäe päästjad kustutasid masina kella 19.30ks.

Harjumaa

11.05 kell 12.39 sõitsid Lasnamäe päästjad Jõelähtme valda Maardu külla Maardu Raba tee äärde, kus teataja oli näinud valget suitsu metsast. Kohale jõudnud päästjad nägid, et tegu on maastikupõlenguga ja kustutasid põlengu UTV, kululuudade ja veega kella 13.43ks. Kokku põles umbes 2000 ruutmeetrit loodust.

12.05 kell 03.22 laekus häirekeskusele teade liiklusõnnetusest Kuusalu vallas Kupu külas Tallinn-Narva teel. Sõiduauto Mercedes-Benz oli kokku põrganud teele jooksnud põdraga. Autos olnud isikud kannatada ei saanud. Päästjad teavitasid kohalikke jahimehi, tõmbasid põdra korjuse tee äärde ning puhastasid sõidutee. Auto omanik jäi oma masina teisaldamisega edasi tegelema.

12.05 kell 13.33 teavitati häirekeskust, et Lääne-Harju vallas Paldiski linnas Lääne tänaval põleb kulu. Paldiski päästjad kustutasid umbes 300 ruutmeetrise maastikupõlengu vee ja kululuudadega.

12.05 kell 20.33 said päästjad infot, et Lääne-Harju vallas Klooga alevikus Raudtee tänaval on metsas näha mitut tulekollet. Väljakutsele sõitsid Keila ja Paldiski kutselised koos Hüüru ja Lohusalu vabatahtlikega. Kustutamisel kasutati ka ATV-d ning tulekahju kustutati kella 21.20ks. Kokku põles ligi 800 ruutmeetrit metsa.

12.05 kell 22.37 teatati häirekeskusele, et Jõelähtme vallas Loo alevikus Toome teel on viiekordses kortermajas tunda suitsu lõhna. Kortermaja naabrid leidsid, et suits pärineb ühest 3. korruse korterist, mille uksele koputades ust ei avatud. Olukorda saabusid kontrollima Lasnamäe päästjad, kes avasid korteri ukse jõuga. Korter oli suitsu täis ja sinna sisenes suitsusukelduspaar. Toas polnud kedagi. Küll aga leiti sisse lülitatud pliidilt põlema läinud toidukarp. Pliit ja köögimööbel said tulekahjustusi ning korter omakorda sai suitsukahjustusi. Tulekahju kustutati ja ruumid tuulutati. Korteris puudus suitsuandur.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

13. mail kell 4.45 tuli teade, et Lüganuse alevikus Papli tänaval kortermajas annab vingugaasiandur häiret. Päästjad kontrollisid maja üle. Vingugaasi kontsentratsioon ei olnud kõrge. Trepikoda ja korter tuulutati ja katla kasutamine keelati.

12. mail kell 15.43 tuli päästjatele väljakutse Lüganuse valda Veneoja külla, kus oli toimunud liiklusõnnetus. Päästjad aitasid autost kannatanu välja ja andsid üle kiirabi töötajatele. Kannatanu viidi haiglasse. Sõidukil süttimisohtu ei olnud.

11. mail kell 16.32 sõitsid päästjad Kohtla-Järve linna Oru linnaosa, kus teate järgi põles kulu ja levis palju heledat suitsu. Päästjatel tuli kustutada ligi ühel hektaril põlenud kulu ja prügi.

Kell 15.23 said päästjad väljakutse Kohtla-Järve linna Järve linnaossa Niidu tänavale, kus tuli kustutada mahajäetud garaažis põlenud prügi. Põleng likvideeriti kella 19.58ks.

10. mail kell 13.48 teatati Sillamäe linnas Hariduse tänaval põlevast garaažist. Päästjatel tuli kustutada garaaži uste ees põlev veerenn. Nimelt oli väike poiss kodus valanud tänavakivide vahel olevasse veerenni bensiini ja selle põlema pannud. Päästjad kustutasid põlengu. Kuumakahjustusi sai garaaži uks. Poisi isa lubas ise teha lapsele selgitustööd.

Lääne-Virumaa

12. mail 22.16 tuli häirekeskusesse teade järjest tugevnevast juhtmete kärsalõhnast Väike-Maarja alevikus Lõuna tänava kortermajas. Elanikel paluti korterist lahkuda. Päästjad tegid selgeks, et põrandakütte andur oli läinud lühisesse. Põlenguohu vältimiseks võeti kaitse välja ja omanik tegeleb probleemiga järgmisel päeval ise edasi.

Kell 21.20 kutsuti päästjad Tapa valda Tamsalu linna, kus sõiduauto karteri põhi oli viga saanud ja autost lekkis õli. Lekkinud õli katsid päästjad absorbendiga ja korjasid reostuse kokku.

Kell 16.23 teatati võsapõlengust Väike-Maarja vallas Kiltsi alevikus Liiduri tänaval. Teataja sõnul levis tuli maja ja metsa suunas ning põleng sai alguse kulupõlengust. Päästjatel tuli kustutada raielangil ligi 1 hektarile levinud maastikupõleng. Kustutustööd lõppesid kell 18.08. Sündmuskohal olid Väike-Maarja, Rakvere ja Koeru kutselised ning Simuna vabatahtlikud päästjad.

Kell 15.00 sõitsid päästjad Rakvere valda Sõmeru alevikku, kus tanklas seisval autol purunes kütusevoolik ja lekkis kütust. Päästjad katsid maha voolanud kütuse absorbendiga.

11. mail kell 20.06 sõitsid päästjad Väike-Maarja valda Pandivere külla, kus põles lahtise leegiga väike mahajäetud maja. Teataja sõnul jooksid maja juures ära lapsed. Päästjate saabumise ajaks oli katuselt leek väljas. Põleng lokaliseeriti kell 20.23 ja likvideeriti kella 21.57ks. Hävines hoone puitosa. Päästesündmust kajastas Väike-Maarja komando oma sotsiaalmeedias. Sama hoones käisid päästjad järelkustutust tegemas 12. mail kell 16.40.

Kell 14.58 teatati kulupõlengust Rakvere vallas Veltsi külas ning põleng ohustas läheduses kuuri. Päästjad panid tule levikule piiri kella 15.17ks. Kokku tuli kustutada 200 ruutmeetril põlenud kulu.

10. mail kell 13.37 tuli päästjatele väljakutse Kadrina alevikku Jaama tänavale, kus puukuuri läheduses põlesid hunnikus vanad madratsid ja voodid. Esimesena kohale jõudnud Kadrina vabatahtlikud alustasid põlengu kustutamist. Päästesündmus lõppes kell 14.55. Rakvere komando päästjad viisid majas läbi kodunõustamised.

Ida-Eesti pommigrupp

Eelmisel nädalal oli demineerijatel 19 väljakutset. Kahjutuks tehti 435 lõhkekeha, 31 sütikut ja 270 padrunit.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

10. mail kella 17.34 ajal suitses Lohusuu alevikus Jõe tn teenuskeskuse kilbiruumis internetiruuteri adapter. Päästjad kontrollisid tuleohutust, suurmaks põleng ei paisunud. Rikke põhjuse selgitamiseks kutsuti tehnik.

13. mail kell 00.30 teatati, et Jõgeva vallas Sadukülas põleb laut, kus 400 looma. Selgus, et laudas oli 200 ruutmeetrisel alal süttinud allapanuks mõelduid põhk. Enne päästjaid olid töötajad tulekahju seitsme pulberkustutiga summutanud. Enamus põlevat põhku veeti laudast välja ja kustutati, milleks kulus seitse tonni vett. Tegemist oli lahtise laudaga ja loomad viga ei saanud.

Põlvamaa

Korteripõlengust päästeti naine
11. mail kell 20.51 teatati korteritulekahjust Räpina vallas Viluste külas Pärna tänaval. Pääste suitsusukeldujad leidsid korteri põrandalt naise, kes välja aidati ning kiirabitöötajatele üle anti. Kannatanu toimetati täiendavaks kontrolliks haiglasse. Korteris põles voodi, mis oli tõenäoliselt süttinud hooletust suitsetamisest. Voodi visati hoonest välja ja kustutati. Kahjuks puudus ruumidest töökorras suitsuandur.

Tartumaa

Ühiselamus tekitas järelevalveta jäetud mikrolaineahi tuleohu
11. mail kella 8.54 ajal süttis Tartus Narva mnt ühiselamus mikrolaineahjude vahele pandud pappkarp. Töötav mikrolaineahi oli jäetud omapäi, kuid õnneks andis põlengust märku automaatne tulekahjusignalisatsioon. Päästjate saabumise ajaks oli seade elektrivõrgust välja võetud ja põleng sumbunud. Päästjad kontrollisid ümbruse tuleohutust, nende kurvastuseks oli toas märke hoolimatusest tuleohutuse vastu, seal oli palju prahti ning põlevmaterjali.

Kell 11.38 käisid päästjad Kastre vallas Sudaste külas eemaldamas teelt murdunud puud, mis selleks tarbeks tükkideks saeti.

Kell 11.51 teatati, et Puhja alevikus Reku teel on rebasekutsikad kukkunud vanadest rehvidest tehtud kaevu. Päästjad tõstsid rebased kaevust välja ja lasid vabadusse.

Kell 14.40 teatati, et Rõngu alevikus Tehase tn on puu elektriliinidele kukkunud. Päästjatel õnnestus puu liinidelt eemaldada. Kell 15.13 teatati elektriliinidele kukkunud puust Nõo vallas Unipiha külas. Puu õnnetus liinidelt eemaldada, elektrikute tulekuni turvati ohuala.

Kella 19.15 ajal põles Tartus Tehase tänaval tootmisettevõtte hoone juures prügihunnik, mille päästjad kustutasid. Ilmselt oli prügi süttinud hunniku juurde visatud kuumast tuhast.

12. mail kella 14.20 ajal põles Tartus Kastre vallas Tuigo kalmistu juures palkidega vooderdatud prügihoidlas prügi., mille päästjad kustutasid.

Kella 22.00 ajal teatati, et Tartus Tähtvere külas põleb ehitusjäätmete hunnik. Enne põlengu süttimist oli teataja märganud prügihunniku juurest lahkuvat autot. Põlema olid pärast seda süttinud hunnikusse visatud euroalused, penoplast ja lauajupid. Päästjad kustutasid keskkonda saastava lõkke veejoaga.

Kortermaja elektrikilbi põlengus sattusid ohtu inimelud
13. mail kell 2.35 teatati, et Tartus Riia tänaval on kolmekorruselise kortermaja koridoris suits ning elekter läks ära. Selgus, et sissepääsu kõrval majas on leekides elektrikilp. Plastikust elektrikilp sulas ja kukkus sissepääsu ette, kust päästjad seda sisse pääsemiseks kõrvale nihutama pidid. Tuli levis mööda elektrikaableid ka teise korruse koridori ja korterisse. Tule levikut takistati esialgu pulber- ja süsihappekustutitega. Hoone tagakülje avavuste juurde paigaldati suitsu eemaldamiseks ülerõhuventilaator. Trepikoda oli suitsu täis ning inimeste evakuatsioon hoonest tõsiselt takistatud. Majast evakueeriti redeliga katuseakna kaudu mees ja kaks kassi ning veel eri akende kaudu kolm majaelanikust naist, uste kaudu said maja esimeselt korruselt välja kaks naist. Päästekapuutsi abil evakueeriti hoonest veel üks mees ja üks naine. Kiirabi viis haiglasse neli kannatanut, teised neli said abi kohapeal. Pärast majast elektri välja lülitamist kustutati tulekahju veega. Põlengukolletele ligipääsuks tuli avada teise korruse korteri põrandat. Tulekahjus hävis elektrikilp, kogu trepikoda ja osa korteristest said kuuma- ja tahmakahjustusi. Päästetööd lõpetati kell 4.43.Tulekahju täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

Valgamaa

13. mail kella 3.30 ajal põlesid Helme alevikus Karja tn kaks sõiduautot, mille päästjad kustutasid. Sõidukite omanikud kutsusid põlengu põhjuste selgitamiseks kohale politsei.

Viljandimaa

12. mail kell 21.28 käisid päästjad Mulgi vallas Sarja külas paarisajaruutmeetrist kulupõlengut.

Võrumaa

11. mail kella 19.23 ajal süttis Võru vallas Tsolgo külas suitsusauna kerise kohal vahelagi, mille kohal viibinud inimesed ise kustutasid. Kahjustada sai paar ruutmeetrit lage.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

12. mail kell 9.32 vajati päästjaid taas appi metskitsedele, kes TALLINN-TARTU-VÕRU-LUHAMAA tee 69 km olid jäänud sõidutee ja kõrge aiapiirde vahele. Kohale saabunud päästjad aitasid kaks metskitse üle piirde tagasi metsa.

12. mail kell 14.39 teatati häirekeskusele tulekahjust Türi vallas Lõõla külas. Hetkel teadmata põhjusel põlema süttinud hoone katus oli päästjate saabumise ajaks lausleekides. Päästjatel maja kahjuks päästa ei õnnestunud. Põleng likvideeriti kell 19.34, täna tegelevad päästjad järelkustutusega. Tulekahju tekkepõhjused selgitavad välja tulekahjude menetlejad. Sündmusest kirjutab Türi komando oma Instagrami kontol.

Läänemaa

10. mail kell 20.44 teavitati häirekeskust maastikutulekahjust Haapsalus Raudtee tänaval. Arvatavasti lõkkest lennanud sädemest alanud kulupõleng levis suure tuule tõttu väga kiiresti edasi ning päästjate saabumise ajaks oli tuli enda alla haaranud juba 150 ruutmeetrit maapinda. Tulekahju likvideeriti kell 20.57.

11. mail kell 13.35 ajal eemaldasid Palivere vabatahtlikud päästjad Lääne-Nigula vallas Vidruka külas teele kukkunud suure tammepuu. Puu oli sulgenud mõlemad sõidusuunad liikluseks. Päästjad vabastasid tee taas ohutuks liiklemiseks.

11. mail kell 13.42 kiirustasid päästjad Lääne-Nigula valda Allikmaa külla, kus tõenäoliselt ATVst lennanud sädemest süttis põlema põld. Elanikud ise olid suutnud suures osas tulest kontrolli alla saada ning Palivere vabatahtlikud päästjad kastsid ca 200 ruutmeetri suuruse ala ohutuse tagamiseks veega üle.

11. mail kell 15.21 reageerisid päästjad taas maastikupõlengule. Plekist tünni sisse tehtud lõkkest lennanud sädemest süttis ümbritsev kulu. Kuigi lõkketegemise ohutusnõuded olid kõik täidetud, ei hoidnud see ära kuiva ümbruse süttimist. Inimesed ise asusid koheselt kustutustöödele nii pulberkustutite kui aiavoolikutega. Päästjad likvideerisid põlengu lõplikult kell 15.38.

11. mail kell 19.02 teatati häirekeskusele, et Lääne-Nigula vallas Jalukse külas põleb suitsusaun. Tõenäoliselt saunaahju kütmisest alguse saanud põleng levis kiiresti ehituse konstruktsioonidesse ning 3x5 m mõõtmetega sauna katus hävis tules täielikult. Ülejäänud hoone sai tule- ja suitsukahjustusi. Päästjad likvideerisid põlengu kell 19.56.

Pärnumaa

10. mail kell 23.51 reageerisid päästjad olukorrale, kus Tihemetsa alevikus Valga maanteel oli suur konteinerveok sõitnud katki tänavavalgustuse kaabli ning pingestatud liin oli konteineri taga kinni. Päästjate juhendamisel vabastati veoauto voolu alt ning teavitati elektrikke. Inimesed õnnetuses viga ei saanud.

11. mail kell 13.01 paluti päästjaid appi Pärnus Vanapargi tänavale, kus suure tuule tõttu oli plekist katus kinnitustest lahti tulnud ning ohustas mööduvaid inimesi. Päästjad püstitasid redeli ning kinnitasid pleki ajutiselt kruvidega, kuni omaniku saabumise ja ohu täieliku likvideerimiseni.

12.mail kell 20.37 reageerisid päästjad Saarde vallas Ristikülas aset leidnud maastikupõlengule. Lennus olnud droon kukkus alla ning tekitas umbes 50 ruutmeetri suuruse põlengu, mille Kilingi -Nõmme päästjad ATVga kustutasid. Tulekahju kustutati kell 22.03

12. mail kell 22.20 vajati päästjaid appi Pärnus Haraka tänaval, kus liha suitsetamise käigus süttis põlema suitsuahi. Päästjate saabumise ajaks oli tõenäoliselt ülekütmise tulemusel süttinud suitsuahi lausleekides ning ohutas kõrval asuvat kuuri. Päästjad kustutasid tulekahju kell 00.47 ning kuur suudeti süttimise eest päästa.

Saaremaa

11. mail kell 19.32 teavitati häirekeskust, et Kihelkonna alevikus Mustjala maantee kandist tuleb paksu suitsu ning pole teada, mis on juhtunud. Päästjad tuvastasid põlemise asukoha ja seal põlevad vanad plastikust aknaraamid. Lõkke tegemisest olid põlema süttinud kõrval asunud ehitusjäätmed. Tulekahju kustutati kell 19.51.

11. mail õhtul kell 20.12 teavitati häirekeskust tulekahjust Suur - Rahula külas. Põlema oli süttinud saunamaja ning selles viibinud inimene saanud põletushaavu. Päästjate saabumisel umbes 3x6 meetriste mõõtmetega saunamaja eesruumis põles diivan ja muu põlevmaterjal. Päästjad kustutasid põlengu kell 21.00. Täpset tulekahju tekkepõhjust teada ei ole.