Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 15.-16. mai 2024

Põhja päästekeskus

Tallinn

16.05 kell 02.12 sõitsid päästjad Kristiinesse Mehaanika tänava kontorihoone juurde, kust oli tulnud teade töötavast suitsuandurist ja suitsust kontorihoones. Esimesena olid kohal Lilleküla päästjad kell 02.17, kes sisenesid hoonesse suitsu allikat otsima. Kolle leiti ühest 4. korruse kööginurgast, kus teadmata põhjusel oli põlema läinud prügikast kraanikausi all. Sellest tingituna mattus terve korrus suitsu sisse. Õnneliku juhusena sulatas põlengu kuumus katki kraanikausi aluse veetoru, mis pani põlengule eos piiri. Küll aga sai hoone 3. ja 4. korrus seetõttu mõningaid veekahjustusi. Päästjad tuulutasid ruumid. Keegi kannatada ei saanud.

16.05 kell 04.51 said päästjad kutse Lasnamäele Suur-Sõjamäe tänava jäätmejaama, kus turvafirma töötajad olid kaamerapildist näinud põlengut territooriumil asuvas prügihunnikus. Esimesena kohale jõudnud Lasnamäe päästjad nägid, et põleb suure leegiga umbes viiekümne ruutmeetrine prügikuhi. Päästjad lasid viivitamatult käiku joatorud, et hoida ära tulekahju levik kõrvalhoonele. See ka õnnestus ning kella 05.50ks pandi tulekahjule levikule piir. Kustutustööd lõppesid kella 06.39ks. Keegi viga ei saanud.

Harjumaa

15.05 kell 15.56 teavitati häirekeskust, et Jõelähtme vallas Loo alevikus Liivakandi tee ääres põleb kulu. Muuga päästjad kustutasid 300 ruutmeetrit põlevat kulu ja metsaalust kella 16.28ks.

15.05 kell 22.07 laekus päästjatele teade, et Keilas Allika tänava kortermaja 1. korrusel on puhkenud tulekahju. Neljakorruselise maja 1. korruse üks korter ja trepikoda olid seega mattunud suitsu sisse. Esimesena olid kohal Keila päästjad kell 22.12, kes lokaliseerisid kiiresti põlengu ning alustasid seinakonstruktsioonide avamist tulepesade leidmiseks. Koostöös Paldiski päästjate ja politseiga kontrolliti üle ka teised majad korterid. Kella 22.54ks oli sündmus lõppenud ning inimesed lubati tagasi oma korteritesse. Tulekahju sai alguse kokkamise käigus süttinud rasvast, mis omakorda süütas kubu ja muu köögimööbli. Esimesed leegid surus maha heatahtlik naaber, kes ühtlasi tõi korterist välja vanemaealise elaniku. Päästjad tuulutasid ruumid ja kiirabi vaatas korteris olnud isiku kohapeal üle.

15.05 kell 23.21 teatati häirekeskusele, et Anija vallas Kehra külas Kose-Jägala tee ääres on mööduv teataja märganud leekides elumaja. Olukorda saabusid kontrollima Kehra päästjad, kes nägid, et lahtise leegiga põleb elumaja mõõtudega 6 x 10 meetrit. Päästjad sisenesid suitsusukeldusvarustuses maja 1. korrusele, et leida võimalikke kannatanuid ning tulekoldeid kustutada. Õnneks kedagi majas sees polnud. Põleva maja vahetus läheduses oli teine hoone, mida asuti süttimise välistamiseks jahutama. Tulekahjule seati piir kell 00.28 ja kustutati lõplikult kella 02.05ks. Keegi kannatada ei saanud ja tulekahju tekkepõhjuse selgitab välja edasine menetlus. Kohapeal toimetasid Kehra, Kose, Lasnamäe ja Muuga kutselised ning Aruküla vabatahtlikud päästjad.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

15. mail kell 23.56 andsid patrullpolitseinikud teada suurest lõkkest Toila vallas Järve külas. Päästjad kustutasid järelevalveta põleva oksahunniku.

15. mai kell 21.08 sõitsid päästjad Alutaguse valda Mäetaguse alevikku, kus teate järgi põles garaažide juures mahajäetud hoone. Teataja märkas hoone juurest poisse ära jooksmas. Päästjate saabumise ajal põles hoone lahtise leegiga. Põleng likvideeriti kella 21.28ks.

15. mai kell 19.04 teatati naabermaja saunamaja põlengust Toila alevikus Pikal tänaval. Põles voodrilaud ja naabrid alustasid põlengu kustutamisega. Päästjad likvideerisid põlengu lõplikult. Põleng sai alguse maja seina ääres olnud prügikastist.

15. mai kell 13.15 said päästja väljakutse turbapõlengule Alutaguse vallas Konsu külas Sirgala karjäärialal. Kell 14.35 leidsid päästjad üles koha, kus põleng toimus. Põles ligi 200 ruutmeetrit turvast. Põlengualast vaid 30 meetri kaugusel oli veevõtukoht, kust saadi kustutustöödeks vesi. Maastikupõleng likvideeriti kella 16.58ks. Kustutustöid tegid Sillamäe ja Jõhvi päästjad. Põleng võis alguse saada mootorsõidukiga sõitmisel tekkinud sädemest.

Lääne-Virumaa

15. mail kell 22.36 tuli päästjatele teade liiklusõnnetusest Kadrina vallas Loobu külas. Kannatada saanud juht viidi haiglasse. Päästjad stabiliseerisid katusel oleva sõiduauto ja vabastasid tee. Sündmusega tegeles edasi politsei.

Lõuna päästekeskus

Valgamaa

15. mail kell 12.06 andis automaatne tulekahjusignalisatsioon märku tulekahjuohust Valgas Sepa tänaval asuva ettevõtte hoones. Päästjad selgitasid, et põlenud oli elektrilise veesoojendusspiraali veekraan. Tuleohutus tagatud, tuulutati ruumid.

Lääne päästekeskus

Läänemaa

15. mail kell 10.10 paluti päästjad appi Haapsalu linna Jõõdre külla, kus teataja sõnul oli kortermaja koridoris tunda suitsuvingu. Päästjad asusid otsima suitsu allikat ning leidsid selle ühest korterist, kus pliidi alla oli tehtud tuli ning see sisse hakanud ajama. Päästjad panid tööle ülerõhuventilaatori tubade tuulutamiseks ning jagasid pererahvale õpetussõnu õigete kütmisvõtete kohta.

Pärnumaa

15. mail kell 11.10 kiirustasid päästjad Häädemeeste vallas Arumetsa külas juhtunud liiklusõnnetusele. Kaks sõidukit oli kokku põrganud, mistõttu päästjatel tuli puhastada tee liiklusõnnetuse tagajärgedest ning likvideerida sõidukitel süttimisoht. Inimesed õnnetuses kannatada ei saanud.