Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 17.-20. juuli

Põhja päästekeskus

17. juulil kell 20.38 sai Häirekeskus teate, et Pirital on kaks inimest sattunud jetiga merehätta. Päästjad tõid jeti kaldale ning inimesed kannatada ei saanud. Mõlemal jetiga sõitnud inimesel olid korrektselt seljas ka päästevestid.

18. juulil kell 09.59 said päästjad väljakutse Mustamäele Tallinna Lastehaiglasse, kus esialgsetel andmetel oli läbi põlenud ühe päevalambi kondensaator. Keegi õnnetuses kannatada ei saanud.

19. juulil kell 02.41 said päästjad väljakutse Anija valda Pillapalu külla, kus teataja sõnul läks purjus mees järve ujuma ning kahtlustati, et ta on hädas. Õnneks suutis mees siiski ise kaldale ujuda ning kiirabi sekkumist ta ei vajanud.

NB! 17. juulist alates patrullivad päästjad ning politsei ujumiskohtades. Sel aastal on Eestis uppunud juba 38 inimest, mis on rohkem kui eelmisel aastal kokku. Pooled veeõnnetustes hukkunud on olnud alkoholijoobes.

19. juulil kell 18.47 sai Häirekeskus teate, et Põhja- Tallinnas Karjamaa tänava mänguväljaku juures on põlema süttinud sõiduauto järelhaagis. Esialgsetel andmetel põlesid haagises vanad madratsid ja muu praht. Millest tuli alguse sai, et ole hetkel teada. Õnnetuses keegi kannatada ei saanud.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa
19. juulil kell 6.09 teatati, et Põltsamaa vallas Puiatu külas on kurg farmi virtsahoidlasse maandunud ja ei saa sealt enam ise välja. Päästjad aitasid kure virtsast päästeridva ja nööri abil välja, loputasid linnu veega puhtaks ja jätsid toibuma.

Põlvamaa
17. juulil kella 11.42 ajal põles Põlva vallas Kauksi külas maanteel kombain, mille päästjad kahe veejoaga kustutasid.

Tartumaa
17. juulil kella 11.49 ajal leidsid päästjad tulekahju teate peale Tartu vallas Maramaa külas lõkke, kus põletati ehitise jäänuseid ja vana mööblit. Keskkonda saastav lõke kustutati ja valega, et keskkonnainspektsiooni luba on põletamiseks olemas, pääseda püüdnud jäätmepõletajate lõke kustutati.

Kella 13.12 ajal süttis Elvas Tartu maanteel elumaja köögis toidu tegemisel potis õli. Päästjate saabumise ajaks oli pliit välja lülitatud ja põleng sumbus. Süüa olid 9- ja 11aastane poiss olid juhtunust ehmunud ja üks nendest ka kergeid põletushaavu saanud. Päästjad vestlesid poiste emaga ohutuse teemadel.

Kell 16.03 teatati, et Tartus Põhja pst tuleb kortermaja aknast pakus suitsu. Päästjate saabumise ajaks oli põleva korteri omanik korteris olnud 58aastase üürniku tulekahju eest välja tõmmanud ja sellega tõenäoliselt päästnud mehe elu. Päästetöötajad kustutasid elutoa süttinud sisustuse. Põlengu põhjustas ilmselt hoolimatu suitsuga magama jäämine. Korterist puudus kahjuks suitsuandur.

Kella 18.21 ajal süttisid Tartus Kastani tänaval kogemata laste sisse lülitatud pliidil puidust asjad ja riided. Põleng kustutati enne päästjaid, kes ruumid tuulutasid ja tuleohutuses veendusid. Pliidile on ohtlik panna põlevmaterjalist asju, mis seadme käivitumisel süttiks.

18. juulil hävis Põhja-Sakala vallas Kerita külas tulekahjus kilest ja puidust tehtud saun. Sauna kütteseadme paigaldamisel ei olnud arvestatud tuleohutusnõuetega.

Kella 18.32 ajal teatati kahe paadiga juhtunud liiklusõnnetusest Emajõel Kärevere silla läheduses. Õnneks ei olnud paatide vigastused sellised, et alused oleks uppunud. Päästjad abistasid paadi ligipääsetavasse kohta transpordil ja ühe kannatanu avariilise paadi konstruktsioonidest kätte saamisel. Kolm ühes paadis olnud inimest, üks mees ja kaks naist, said tõsisemalt viga.

Tulekahjus hukkus 55aastane mees
19. juulil kella 21.23 ajal põles Peipsiääre vallas Päiksi külas elumajana kasutusel olev saun, kust päästjad leidsid hukkunud 55aastase meesterahva. Põleng kustutati kella 23.05ks. Esialgsetel andmetel oli hukkunu alkoholi- ja suitsulembeliste harjumustega ning tulekahju põhjust seostatakse hooletu sellega.

Viljandimaa
19. juulil kella 20.44 ajal teatati, et Viljandis Roosi tn piirkonnas jäi jet järvel rikke tõttu seisma ja inimene ei saa enam kaldale. Päästjate abil pukseeriti rikkis jet koos hädalisega kaldale.

Võrumaa
19. juulil kella 5.22 ajal leiti Võru vallas Verijärve külas tiigist uppunud 71aastane mees. Pinnaltpääste varustuses päästjad tõid uppunu kaldale. Juhtumi üksikasju selgitab politsei.

Kella 17.29 ajal käisid päästjad Setomaa vallas Rõsna külas sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus aitasid kahte viga saanud meest avariilisest autost välja saada. Ühtlasi tagati tuleohutus.

Lõuna-Eesti pommigrupp
17. juulil tehti kahjutuks:

  • Põlva maakonnast Räpina vallast Kunksilla külast kaevetöödelt leitud viis unitaarlasu komplekti;
  • Tartu maakonnast Peipsiääre vallast Selgise külast kaevetöödelt leitud seitse mürsku;
  • Tartust Soinaste tänavalt leitud kapseldetonaator.

Lääne päästekeskus

Järvamaa
17. juulil kella 20.44 ajal põles Paides Võõbu külas puu ja veidi metsaalust, mille päästjad kustutasid.

Tulekahjus hukkus 77aastane mees
18. juulil kell 11.47 teatati, et Aravete alevikus tuleb kahekordse eramaja aknast tumedat suitsu.

Kell 11.51 esimesena kohale jõudnud Aravete päästjad avastasid, et suitsu tuleb katuse alt ja sisenesid kohe inimese otsimiseks hoonesse. Kell 12.09 leiti majast kannatanu, kes anti üle meedikutele. Vaatamata kiirabitöötajate pingutustele 77aastase mehe elu päästa ei õnnestunud.

Tulekahju kustutati kell 13.43. Põlengus hävis esimese korruse tuba, teised ruumid said tahma- ja veekahjustusi. Tulekahju levimine teisele korrusele õnnestus päästjatel ära hoida.

Päästjate sündmuskohale saabudes töötas hoones ka suitsuandur, miks tuleohver seda ei olnud kuulnud, on esialgu selgusetu.

Raplamaa
18. juulil kella 12.27 ajal põles Märjamaa Vallas Paaduotsa külas 7 hektari ulatuses koristatud viljapõllul põhk. Päästjad kustutasid põlengu kella 15.38ks.

19. juulil kell 23.57 teatati, et Märjamaa alevis Oru tn tuleb sõiduauto Audi armatuuri alt suitsu. Päästjate saabudes oli akujuhtmed eemaldatud, kuid armatuuri alt paistis leeke. Põleng kustutati veejoaga. Auto pealtnäha suuremaid kahjusid ei saanud.

Pärnumaa
17. juulil kella 20.14 ajal andis suitsuanduri häire Pärnus Liiva tänaval märku toidukõrbemisest kortermaja korteri köögis. Päästjate saabumise ajaks oli toidu valmistamise jala magama jäänud mees ärganud ja tuleoht kõrvaldatud. Päästjad manitsevad, et toidu valmistamise ajal ei tohi minna magama või kodunt lahkuda. Süttiv toit süütab ümbruse.

18. juulil kella 12.31 ajal süttis Pärnus Kalda tänava piirkonnas tankimiseks randumisel merekaatri ahtriosa. Inimesed said paadist ise välja kaile ronida ja viga keegi ei saanud. Päästjad kustutasid tulekahju, mis süttis tõenäoliselt elektrisüsteemi rikkest.

19. juulil kella 14. 30 ajal käisid päästjad Pärnus Seljametsa külas rabametsas turbapinnas, mille päästjad paari tunniga kustutasid.

Saaremaa
19. juulil kella 8.41 ajal põles Saaremaa vallas Sutu külas lausleegis suitsusaun, mis suures osas hävis. Päästjad hoidsid ära tule leviku eraldi asuvale abihoonele. Ühtlasi kustutati süttinud pinnas ja lähedal olevad puud.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

17. juulil kell 18.35 sai häirekeskus teate, et Narva-Jõesuus põleb lahtise leegiga mahajäetud laohoone mõõtmetega 15*40 meetrit. Päästjate kohale jõudes oli katus osaliselt kokku langenud ja põles telliskiviseinte vahel, mis raskendas kustutustöid. Tulekahju kustutati 18. juulil kell 13.01. Keegi põlengus viga ei saanud. 

17. juulil kell 21.10 sõitsid päästjad väljakutsele Narva-Jõesuu linna, kus kaks last olid kummipaadiga kaldast kaugele merele sõitnud. Kui päästjad jõudsid kohale ja olid valmis paati vette laskma, tuli info, et lapsed liiguvad juba kaldale ning ohtu enam ei ole. Päästjad rääkisid lapsevanematega veeohutusest.

Sel aastal on uppunud juba 39 inimest – seda on rohkem kui terve eelmise aastaga kokku. Palun tee kõik endast olenev, et sa ise ja su lähedased, ka su lapsed, oleks veekogu lähedal ettevaatlikud. Räägi oma lähedasega veeohutusest! Täpsema infot leiad siit https://veeohutus.ee/suvi

18. juulil kell 00.24 sai häirekeskus teate, et Narva-Jõesuus põleb lahtise leegiga vana ühekordne puidust kuur mõõtmetega 5*20 meetrit. Inimesi õnneks sees ei olnud ja keegi viga ei saanud. Tulekahju lokaliseeriti kell 00.56.

18. juulil kell 12.49 teatati häirekeskusele, et Jõhvis eramaja juures ning mänguväljaku lähedal põleb mahaniidetud hein umbes 30 ruutmeetrisel alal. Esialgsetel andmetel panid kulu põlema lapsed. Päästjad likvideerisid tulekahju kell 13.00.

18. juulil kell 14.00 sai häirekeskus teate, et Narva-Jõesuu linnas Perjatsi külas põleb ca 1 ha metsaalust. Kell 19.27 oli tule levik piiratud ning tulekahju päästjate kontrolli all. Kustutustööd kestsid umbes 8 tundi ja lõpetati kell 22.16.

19. juulil kell 3.05 reageerisid päästjad väljakutsele Narva linna, kus põles ühekorruseline maja ja kõrvalhoone. Kui põlevast hoonest hakkasid kostma tugevad paugud, said päästjad edasi tulekahju kustutada ainult väljaspool hoonet. Omanikud, kes tulid ka sündmuskohale, kinnitasid, et hoonetes on sees gaasiballoonid ning kütusekanistrid, mis tõenäoliselt olid paukude allikad. Tunda oli ka kütuse lõhna. Tulekahju likvideeriti kell 6.32. Kõrvalhoone hävis täielikult. Tulekahjustusi said ka kaks sõiduautot, mis seisid hoonete kõrval. 

Ida-Eesti pommigrupp

17. juulil tehti kahjutuks:

  • Ida-Viru maakonnast Alutaguse vallast Konsu külast leitud mürsk ja Toila vallast Konju külast leitud kaks reaktiivmürsku ja miinipildujamiin
  • Lääne-Viru maakonnast Vinni vallast Aasuvälja külast leitud mürsk

18. juulil tehti kahjutuks:

  • Lääne-Viru maakonnast Tapa vallast Sääse alevikust leitud mürsk