Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 25.-26. september

Põhja päästekeskus

Tallinn

25. septembril kell 17:40 sai Häirekeskus teate tulekahjust Nõmme linnaosas Vabaduse puiesteel. Päästjad tuvastasid saabudes, et ühes kortermaja korteris oli toimunud toidukõrbemine, mis oli likvideeritud enne päästjate saabumist. Päästjad kontrollisid korteri üle, tuulutasid selle ning tegid elanikele selgitustööd. Keegi õnnetuses viga ei saanud.

26. septembril kell 03:34 sai Häirekeskus teate tulekahjust Mustamäe linnaosas Sõpruse puiesteel. Päästjate saabudes põles kortermaja I korrusel korter. Korterisse sisenes suitsusukelduslüli, kes tõi sealt välja hukkunu. Tulekahju likvideeriti kell 04:08. Juhtunu täpsemad asjaolud ja põhjused selgitab välja edasine menetlus. Esialgsetel andmetel puudus korteris töökorras ja õigesti paigaldatud suitsuandur.
Sel aastal on Põhja regioonis kokku tulekahjudes hukkunud 3 inimest, kokku on sel aastal tules oma elu kaotanud 25 inimest.

Põhja-Eesti pommigrupp

25. septembril tehti kahjutuks Tallinnast Tuukri tänavalt leitud 152 mm mürsk.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

25. septembril kell 17.53 teatati, et Rõngu alevikus Aia tänaval on kortermaja korteris suits. Päästjad selgitasid, et siuotsema oli läinud pliidile unustatud pann. Rõngu vabatahtlikud selgitasid vanemaealisele korterielanikust naisele ohutu toiduvalmistamise põhimõtteid ja tuulutasid ruumid. Pliidile unustatud kuumenevast ja süttivast toidust võib alguse saada tõsine tulekahju. Ohu ennetamiseks on kasulik toidu valmistamise ajal kasutada taimerit, mis toidu valmistamisele aeg ajalt tähelepanu juhiks.

26. septembril kella 3.36 ajal põles Peipsiääre vallas Torukülas lahtise leegiga kuur-aiamajake, mille päästjad veerand tunniga kustutasid.

Viljandimaa

26. septembril kell 7.54 teatati, et Viljandi vallas Tohvri külas süttisid elumaja korteris elektrijuhtmed. Kohale saabunud päästjad selgitasid, et kärsanud oli juhtmestiku harutoos. Vool oli välja lülitatud ning põleng enne päästjad suuremas osas kustunud. Termokaamera abil kontrolliti edasist tuleohutust. Elanik ülesandeks jäi rikke kõrvaldamiseks elektriku kutsumine.

Lõuna-Eesti pommigrupp

25. septembril tegid demineerijad kahjutuks Valga maakonnas Valga vallas Tõlliste külas metsa hooldustöödel leitud 75 mm mürsu.

Ida päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmuseid ei olnud.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

26. septembril kell 07.25 teatati häirekeskusele tulekahjust Järva vallas Sõrandu külas. Farmi territooriumil suitses ca 10 põhurulli. Kohale toodi farmi tehnika, et tõsta heinarullid laiali. Hetkel päästetööd kestavad.

Pärnumaa

26. septembril kell 05.36 said päästjad väljakutse Häädemeeste valda Uulu külla, kus hoones sees olnud kahveltõstuk oli põlema süttinud. Masin põles lahtise leegiga ning sellest süttis osaliselt ka hoone lagi. Päästjad likvideerisid tõstuki ning lae põlengu kell 6.16. Tõstuk hävis tules sajaprotsendiliselt. Süttimise põhjust teada ei ole.