Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 19. september – 20. september

Põhja päästekeskus

Tallinn

19. septembril kell 11:12 sai Häirekeskus teate tulekahjust Kesklinna linnaosas Juhkentali tänaval. Päästjate saabudes põles I korruselise hoone esik, suurusega 3x3 meetrit. Päästjad likvideerisid tulekahju kell 11:55. Keegi õnnetuses viga ei saanud. Juhtunu täpsemad asjaolud ja põhjused selgitab välja edasine menetlus.

Harjumaa

19. septembril kell 19:36 sai Häirekeskusteate tulekahjust Keila linnas Linnamäe teel. Päästjate saabudes toimus viljakuivatis põlemine. Kuivati pumbati viljast tühjaks ning loputati läbi. Tulekahju likvideeriti kell 21:46. Keegi õnnetuses viga ei saanud. Juhtunu täpsemad asjaolud ja põhjused selgitab välja edasine menetlus.

Põhja-Eesti pommigrupp

19. septembril tehti kahjutuks Tallinnast Paljassaare teelt leitud mürsk.

Lõuna päästekeskus
Jõgevamaa
20. septembril kell 1.42 teatati, et Mustvee vallas Nõmme külas põleb puidukuivati. Päästjate saabudes oli hoone (5x10 m) lausleekides. Suuremad leegid saadi kiirelt maha, kuid hoone lõplik kustutamine kestis kella 2.56ni. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Tartumaa
20. septembril kell 5.39 teatati, et Elva vallas Käärdi alevikus põleb elumaja. Päästjate saabumise ajaks olid inimesed majast välja saanud, hoone katus põles lahtise leegiga. Selgus, et tules on peamiselt hoone katusealune. Päästjad avasid kustutustöödeks maja katusekonstruktsioone ja kustutasid põlengu kella 7.24ks. Põlengu tekkepõhjust selgitatakse.


Viljandimaa
19. septembril kella 20.37 ajal põles Viljandis Suve tänaval eramaja korstnas tahm ja pigi. Õnneks tuli seekord korstnast välja ei levinud.

Ida päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid sündmuseid ei olnud.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

19. septembril kell 16.05 teatati häirekeskusele, et Põhja-Pärnumaa vallas Metskülas on märgatud metsas suitsu. Päästjad tuvastasid sügavale turbapinnasesse tulekolde ning kustutasid selle. Põlenguala oli ca 4 x 4 meetri suurune. Tulekustutustööd lõpetati kell 18.38.