Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 26. veebruar – 27. veebruar

Põhja päästekeskus
Tallinn

26. veebruaril kell 19:40 sai Häirekeskus teate tulekahjust Lasnamäe linnaosas K. Kärberi tänaval. Kohale jõudnud päästjad tuvastasid kortermaja ühes korteris tulekahju. Päästjad asusid tulekahju kustutama ning kõrgemate korruste kortereid kontrollimist. Tulekahju likvideeriti kell 20:03, seejärel tuulutati trepikoda. Keegi õnnetuses kannatada ei saanud. Juhtunu täpsemad asjaolud ja põhjused selgitab välja alustatud menetlus.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa
26. veebruaril kell 14.40 teatati, et Tartus Teguri tänaval põleb tühjalt seisev vana raudtee manööverdamisseadme hoone. Päästjad leidsid ruumidest põleva diivani ja prahi, mis kustutati. Inimesi hoones ei olnud.

Valgamaa
26. veebruaril kella 8.41 ajal põlesid Tõrva vallas Vanamõisa külas vanas mahajäetud laudahoones lõkked. Päästjad kustutasid leitud kolm lõket ja allapanu materjaliks olnud põhu. Lõkete süütajat esialgu selgitada ei õnnestunud. Juhtunust teavitati politseid.

26. veebruaril kella 21.42 ajal süttis Otepää vallas Vidrike külas Sokka turismitalu eraldiseisva suitsusauna vahesein. Päästjad jahutasid hõõguvat vaheseina ja lage. Tulekahju kaugemale ei levinud. Põleng süttis tõenäoliselt ülekütmisest.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

27. veebruaril kell 7.40 teatati häirekeskusele, et Kohtla-Järve linnas Pisuhänna tänaval kortermaja korteri vannitoas läks tööle vingugaasiandur ja on tunda gaasilõhna. Kohale saabunud päästjad avastasid vannitoas gaasiboileri vingugaasilekke, panid gaasi kinni ning tuulutasid ruume. Samuti keelasid päästjad kasutada gaasiboilerit. Korteriomanik kutsus kohale gaasiavarii spetsialistid, päästjad kontrollisid teisi kortereid (vingugaasi ei avastanud, vinguandureid ei olnud) ning andsid info edasi ka korteriühistu esimehele.

Lääne päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid päästesündmusi ei registreeritud.