Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 1.-2. veebruar 2024

Põhja päästekeskus

Tallinn

1.02 kell 17.54 teavitati häirekeskust, et Lasnamäel Asunduse tänava kortermaja trepikojas on tunda kärsahaisu. Kesklinna päästjad olid kohal kell 18.00, kes tuvastasid, et viiekorruselise kortermaja 2. korruse korteris oli toit kõrbema läinud. Päästjad tuulutasid korteri ning trepikoja.

Lasnamäel Punase tänava korteri tulekahjus hukkus meesterahvas.
2. veebruaril kell 07.58 sai häirekeskus teate, et Lasnamäel Punase tänava viiekordsest kortermajast tuleb leeke ja musta suitsu. Kohale jõudnud päästjad sisenesid põlevasse korterisse jõuga ja leidsid korterist hukkunud meesterahva.
Esimesena olid kohal Lasnamäe päästjad kell 08.03, kes nägid 3. korruse korteri aknast tulemas suitsu. Päästjad sisenesid trepikotta. Kuna tugevale koputamisele ust ei avatud, siis siseneti korterisse jõuga. Korterisse pääsemist raskendas tugev turvauks ning samuti polnud ustel numbreid, kuigi see on kohustuslik juba 2021. aasta märtsist. Korterisse sisenes suitsusukelduslüli põlengut kustutama, kuid paraku leiti korterist hukkunud keskealine meesterahvas. Tulekahju lokaliseeriti kella 08.22ks ning likvideeriti kella 08.51ks. Lisaks Lasnamäe päästjatele olid kohal ka Kesklinna päästemeeskond ning Lilleküla redelauto.
Päästetööde juhi sõnul puudus korteris korrektselt paigaldatud suitsuandur. Tulekahju tekkepõhjuse selgitab välja edasine menetlus.

Harjumaa

1.02 kell 13.20 sõitsid päästjad Rae valda Soodevahe külla Tallinna ringteele, kust oli tulnud teade ulatuslikust reostusest sõiduteel. Teele oli lekkinud mingisugune libe aine, millest üle sõites teataja peaaegu auto üle kontrolli kaotas. Kohale sõitsid Lasnamäe päästjad, kes olid kohal kell 13.41. Teele oli lekkinud umbes 500 meetrit õlle töötlemise jääke. Päästjad asusid veejoaga reostust likvideerima ja kohale saabunud politsei reguleeris teelõigul liiklust. Päästjad lõpetasid reostuse likvideerimisega kell 15.31.

1.02 kell 20.48 teatati häirekeskusele, et Viimsi vallas Lubja külas Kaare tee tööstushoones on üks masin põlema süttinud. Reageeriti suurte jõududega, kellest esimesena olid kohal Pirita päästjad kell 20.56. Õnneks suuri jõude vaja siiski ei läinud. Ühel puurpingil oli süttinud puidutolm, mis kustutati töötajate poolt enne päästjate jõudmist. Päästjad kontrollisid üle viimased kuumad kohad termokaameraga ning kontrolliti üle ka hoone ventilatsioonisüsteem. Edasist ohtu polnud ning päästjad oli sündmuselt vabad kell 21.18.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

1. veebruaril kell 14.41 teatati põlengust pagaritöökojas Jõhvi linnas Rakvere põik tänavas. Põlema oli läinud ventilatsioonisüsteemi soojusvaheti juhtmestik. Päästjate saabumise ajaks olid töötajad põlengu pulberkustuti abil kustutanud. Termokaamera abil kontrolliti põlenguala üle, ohtu enam ei olnud. Omanik lubas kohale kutsuda elektrikud.

Lääne-Virumaa

1. veebruaril kell 20.04 käisid Kadrina vabatahtlikud päästjad Kadrina vallas Neeruti külas eemaldamas teele kukkunud suurt puud.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

1. veebruaril kell 18.19 teatati põdra ja sõiduautoga juhtunud liiklusavariist Mustvee vallas Kääpa külas Jõhvi – Tartu mnt 95. kilomeetril. Pärast õnnetust sõitis teele jäänud põdrast üle veel teinegi auto. Esimeses kokkupõrkes sai viga juht ja kaassõitja, kelle kiirabi haiglasse toimetas. Tagaistmel olnud laste tervist kontrollis kiirabi kohapeal, kuid neid haiglasse viia polnud vaja. Teises kokkupõrkes inimkannatanuid ei olnud. Päästjad abistasid avariijärgse ohutuse tagamisel ja hiljem rohkem viga saanud auto treilerile teisaldamisel. Hukkunud põdra äraviimiseks tulid kohale jahimehed.

Kella 18.37 ajal teatati, et Palamuse alevikus Uuel tänaval süttis korteri köögis pannil õli. Korterielanikust mees kustutas põlengu veega, kuid sai selle käigus kätele põletusi. Päästjad kontrollisid tuleohutust, kannatanule andsid abi kiirabitöötajad.

Tartumaa

1. veebruaril kell 11.29 käisid päästjad Tartus Sõpruse ja Turu silla vahelises piirkonnas kutsumas jäält ära enda elu ohtu seadnud kalameest. Jääl asuvast püügikohast meetri kaugusel oli näha lahtist vett. Mees soostus pärast selgitusi vabatahtlikult jäält lahkuma.

Lääne päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmusi aset ei leidnud.