Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 2.-5. veebruar 2024

Põhja päästekeskus

Tallinn

2.02 kell 14.36 teavitati häirekeskust, et Pirital Supluse puiesteel nähakse neljakorruselise maja 2. korruse rõdul tulekahju. Sündmusele reageerinud Pirita päästjad said kiiresti majja ja korterisse sisse ning kustutasid rõdul väikese tulekahju vahuainega. Selgus, et rõdul oli põlema läinud väike pappkarp koos kerisekividega. Esialgne tulekahju tekkepõhjus oli suitsetamine, kuid mitte põlenud karbiga korteris. Eeldatavasti pärines säde ühelt ülemise korruse rõdult, mis kandus tuulega allapoole. Sündmusega jäi edasi tegelema politsei.

2.02 kell 18.00 sõitsid päästjad Kesklinna Tehnika tänavale, kust oli tulnud teade umbes neljakümne meetri pikkusest mootoriõli ribast sõiduteel. Lilleküla päästjad olid kohal kell 18.08 ja katsid loigu saepuruga. Reostusest teavitati ka tänavapuhastust, kes jäi õlise saepuru likvideerimisega edasi tegelema.

3.02 kell 15.36 said päästjad kutse Kesklinna Vabaduse väljaku pubisse, mille keldrikorrus oli suitsu täis. Selgus, et põlema oli läinud sealne pesumasin. Kesklinna päästjad tõttasid kohale ja leidsid, et töötajad olid tulekahju enne päästjate jõudmist kustutanud. Päästjad kontrollisid masina ja juhtmestiku üle ning edasise ohu puudumise tõttu olid kella 15.43ks sündmuselt vabad.

4.02 kell 16.55 sai häirekeskus teate, et Pirital Kurereha teel nähakse metsas musta suitsu. Lasnamäe päästjad sõitsid kohale ja nägid, et metsatukas põletati lõkkes auto rehvi. Sõiduauto rehv kustutati veejoaga.

4.02 kell 21.30 teavitati häirekeskust, et Kristiines Siidisaba tänava kortermajas on tunda kärsahaisu. Lilleküla päästjad leidsid ühest 1. korruse korterist toidukõrbemise, mis oli likvideeritud enne päästjate jõudmist. Ruumid ning trepikoda tuulutati.

Harjumaa

2.02 kell 20.32 teatati häirekeskusele, et Rae vallas Lehmja külas Tallinn-Tartu maanteel on mikrobuss traktorile tagant otsa sõitnud. Assaku päästjad olid kohal kell 20.39 ja nägid, et kaks kannatanut on raskes seisundis bussis kinni. Kohale saabus ka politsei, kes reguleeris päästetööde käigus liiklust. Käiku lasti hüdraulilised tööriistad ja kannatanud lõigati masinast välja. Kiirabi viis mõlemad kannatanud PERH-i nende tervisliku seisundi hindamiseks. Traktorijuht õnnetuses viga ei saanud. Kella 22.46 olid mõlemad masinad puksiiridele aidatud, tee puhastatud ja Tartu maantee taas avatud.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

5. veebruaril kell 7.49 sõitsid päästjad Narval linnas Kanali tänavale aiandusühistusse, kus aitasid välja läbi jää vajunud koera. Koer viidi loomade varjupaika.


4. veebruaril kell 12.09 käisid päästjad Narva linnas Tallinna maanteel kinni panemas poolenisti lahti olnud kanalisatsiooni luuki.

Kell 8.05 andis mööduja teada, et Narva-Jõesuu linnas Kalda tänava garaažide juurest tuleb suitsu. Kohale jõudnud päästjad leidsid garaažikompleksist ühe garaaži, millest suits tuli. Uks lammutati ja põleng kustutati. Põlengu põhjus on selgitamisel. 

3. veebruaril kell 16.26 said päästjad väljakutse Narva linna Tallinna maanteele, kus trepikojas tunti suitsu lõhna ja korterist kuuldi töötavat suitsuandurit. Koputuse peale keegi ust ei avanud. Päästjad sisenesid korterisse, kus oli toit pliidil kõrbemas. Oht likvideeriti, ruumid tuulutati ja kohale tulnud korteriomanikule tehti selgitustööd, et kui teed sööki, siis jää kööki.

2. veebruaril kell 20.16 teatati, et Kohtla-Järve linna Järve linnaosas Kasteheina tänava maja ees lekib parkivast sõiduautost kütust. Päästjad katsid maha voolanud kütuse absorbendiga ja kohale kutsuti auto omanik.

Kell 13.38 tuli teade Toila vallas Saka külas mõisahotelli õuel elektrikilbist tulevast suitsust ning suitsu oli ka hoones, inimesed väljusid hoonest. Päästjate saabumise ajaks oli suits liikunud mõisahoone ventilatsiooniruumi. Ruumid kontrolliti üle, lahtist põlengut ei olnud. Kohale kutsuti elektrikud.

Lääne-Virumaa

2. veebruaril kell 11.21 teatati häirekeskusesse Rakvere vallas Veltsi külas libeduse tõttu teelt välja sõitnud prügiveokist. Veok oli küliti ojas ja lekkis kütust. Sündmusest teavitati koheselt ka keskkonnaametit. Päästjad kontrollisid koha üle, tuvastasid, et kütusepaak on terve, kuid lekib hüdroõli ja vesi on kandnud reostuse ojas ligi 100 meetri kaugusele. Sündmuskohale saadeti Kohtla-Järve õlihaagis. Päästjad paigaldasid reostuse tõrjumiseks kaks poomi ning auto omanik jäi kohapeale masina ojast väljatõmbamist korraldama.

Ida-Eesti pommigrupp

Eelmisel nädalal oli demineerijatel üks väljakutse, mille käigus leiti kaks lõhkekeha.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

4. veebruaril kell 17.51 teatati häirekeskusele, et Põltsamaa vallas Võisiku külas sõitis auto vastu puud ja süttis põlema. Inimene pääses autost välja ja tulekahju püüti kuuekilose pulberkustutiga kustutada. Päästjate saabudes oli tuli siiski levinud salongi ja auto põles lahtiste leekidega. Põlengu kustutamiseks kulus kaks tonni vett. Liiklusõnnetuse asjaolusid selgitas edasi politsei.

Põlvamaa

3. veebruaril kell 21.13 põrkas Räpina vallas Ristipalo külas teed ületanud metskitsega kokku sõiduauto Suzuki. Kits lendas omakorda vastutuleva sõiduauto Subaru vastu. Loom hukkus õnnetuses, autod said väliseid vigastusi. Päästjad eemaldasid liiklusohutuse tagamiseks loomakorjuse teelt.

Tartumaa

2. veebruaril kell 21.18 põles Tartus Pepleri tänaval majade vahel plastist prügikasti sisu, mille päästjad veejoaga kustutasid.

3. veebruaril kella 3.28 ajal süttis Tartus Tuule tänaval puidust grillkoda-lehtla. Rajatis (5x5m) hävis tulekahjus, tulest sai kahjustada kõrval olev aed, kasvuhoone ja kuuri sein.

3. veebruaril kell 9.32 teatati, et Luunja vallas Põvvatu – Luunja tee 2. kilomeetril sõitis teadmata põhjusel auto kraavi ja sattus ojja. Päästjate saabumise ajaks oli juht sõidukist välja saanud ning lahkunud, tema otsimisega tegeles edasi politsei. Päästjad eemaldasid tuleohutuse tagamiseks akult juhtmed ning kontrollisid lekkeohutust.

4. veebruaril kella 16.01 ajal põles Tartus Puidu tänaval mahajäetud hoones praht.
Emajõest leiti detsembris läbi jää vajunud naine

3. veebruaril kell 15.01 leiti Luunja vallas Veibri küla piirkonnas Porijõe suudme lähedalt jõest uppunud naine. Päästjad aitasid alla voolu triiviva surnukeha kaldale toimetada. Tõenäoliselt oli tegemist eelmise aasta 13. detsembril Tartus Sõpruse silla juures läbi jää vajunud ja kadunuks jäänud 76-aastase naisega.

Valgamaa

2. veebruaril kell 12.33 teatati, et Valgas J. Kuperjanovi tänaval libises veok vastu äärekivi, selle kütusepaak sai viga ning hakkas lekkima. Päästjad kogusid kütust vanni ja ämbritesse ning valasid hiljem ümber suuremasse vaati. Kokku koguti umbes 120 liitrit kütust. 20 ruutmeetrisele alale maha voolanud reostus kaeti absorbentainega. Jäätmete teisaldamine jäi veoki omanikettevõtte korraldada. Olukorra fikseeris kohale tulnud keskkonnaameti inspektor.

Võrumaa

5. veebruaril kell 4.37 aitasid päästjad Võru vallas Villa külas kiirabitöötajatel pääseda kodus kukkunud ning abitult lebama jäänud 79aastase mehe juurde. Selleks avati uks kangi abil jõuga. Patsient viidi kiirabiautosse, uks õnnetus lukustada ja võti anti koduomanikule kaasa.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

4. veebruaril kell 01.44 teatati häirekeskusele, et Hellamaa külas põleb lausleegiga 30 ruutmeetri suurune garaaž. Päästjad asusid tuld piirama ning kaitsema läheduses asuvat elumaja süttimise eest. Garaaž hävis tulekahjus täielikult. Esialgu teadmata põhjusel alguse saanud tulekahju likvideeriti kell 03.23. Sündmusele reageerisid Kärdla, Käina ja Emmaste päästekomandod.

Pärnumaa

3. veebruaril kell 01.24 helistas häirekeskusele inimene Häädemeeste vallast Sookülast, kes oli sõitnud oma autoga otsa teele langenud puule ning jäänud sellesse esirattaid pidi kinni. Päästjad vabastasid mootorsaagi kasutades sõiduki ning sõidutee. Sõidukil märgatavaid vigastusi ei tekkinud ning sai omal jõul koju liikuda.

Raplamaa

3. veebruaril kell 13.31 teavitasid naabrid häirekeskust, et Kehtna aleviku Kooli tänava trepikojas on tunda toidu kõrbemise lõhna ning ühe korteri suitsuandur annab häiret. Päästjad avasid kõnealuse korteri ukse ning leidsid eest kuuma pliidi ja sellele kõrbema jäetud toidu. Päästjad lülitasid pliidi välja, viisid poti õue ning ventileerisid ruumid.