Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 5.-6. veebruar 2024

Põhja päästekeskus

Tallinn

5.02 kell 16.42 sõitsid päästjad Haaberstisse Õismäe teele, kust tuli teade õlireostusest. Nõmme päästjad olid kohal kell 16.58 ja leidsid, et tegu on lume alt välja sulanud vanema õliloiguga. Umbes ühe ruutmeetrine loik kaeti absorbentainega.

Harjumaa

5.02 kell 12.19 teavitati häirekeskust, et Rae vallas Rae külas Graniidi teel on kaevetööde käigus lõhutud gaasitrass. Sündmusele reageerisid Assaku päästjad, kes olid kohal kell 12.26. Päästjad piirasid lindiga lekkekoha ümbruse ning teavitasid sündmusest gaasifirma tehnikuid. Gaasifirma esindaja jõudis kohale umbes pool tundi hiljem, kes keeras gaasi kinni ja kella 12.59ks oli sündmus päästjate jaoks lõppenud. Keegi kannatada ei saanud.

5.02 kell 22.14 teatati häirekeskusele, et Lääne-Harju vallas Karjaküla alevikus Keila teel tehakse aias järelevalveta lõket. Sündmusele reageerisid Keila päästjad, kes nägid kohapeal, et lõkke tegijad on läinud majja sisse. Päästjad selgitasid inimestele, et lõket ei tohi jätta järelevalveta, pärast mida jäid inimesed lõkke kustumist valvama.

6.02 kell 01.04 said päästjad väljakutse Anija valda Aegviidu alevisse Pohla tänava elumajja, kust tuli teade töötavast vingugaasiandurist. Majas viibinutel paluti päästjate jõudmiseni majast väljuda. Aravete päästjad olid kohal kell 01.28, kes selgitasid välja, et vingugaas oli tekkinud liiga varakult suletud siibri tõttu. Elanikega oli kõik korras, ruumid tuulutati ning inimesi instrueeriti siibrit sulgema alles siis, kui söed enam ei hõõgu ja on lõplikult tumenenud.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

5. veebruaril kell 19.18 helistati häirekeskusesse, et Kohtla-Järve linna Järve linnaosas Ehitajate tänaval on tuba vingu täis. Teataja sõnul köeti ahju ja kaminat, kõne järel helistaja lahkus hoonest. Päästjad kontrollisid maja üle, tuleohtu ei olnud ning toad tuulutati. Omanikul paluti kohale kutsuda gaasiteenistus.


Lääne-Virumaa

Suuremaid päästesündmuseid ei olnud.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

5. veebruaril kella 19.31 ajal põles Tartus Aleksandri tänaval hoovis lahtise leegiga sõiduauto Hyndai. Päästjad kustutasid tulekahju, kohale tuli auto omanik. Tules hävis mootoriruum, salong sai kuuma- ja suitsukahjustusi. Kuumakahju sai ka kõrvale pargitud Volkswagen Passat.

6. veebruaril kella 3.03 ajal põles Tartus Mõisavahe Konsumi juures parklas lahtise leegiga sõiduauto, mille päästjad kustutasid.

Viljandimaa

5. veebruaril kell 11.15 avastas Viljandi Väike tänava elanik, et tema korter on suitsu täis. Selgus, et süttinud olid ahju koldesuu ette pandud küttepuud. Ilmselt oli ahju segamisel puude sekka sattunud säde. Tulekahju kustutati käsikustutite abil, korterielanikust vanemale naisele andis esmaabi kiirabi. Kahjuks ei leidnud päästjad ruumidest kohustuslikku töökorras suitsu- ega vingugaasiandurit, mille puudumine oleks võinud lõppeda ränkade tagajärgedega.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

5. veebruar kell 10.34 teatati häirekeskusele kahe autoga liiklusõnnetusest Põhja-Pärnumaa vallas Ertsma külas. Päästjad eemaldasid ühel sõidukil süttimisohu ning kiirabi toimetas ühe isiku tervisekontrolliks haiglasse.

Raplamaa

5. veebruaril kell 18.16 ajal põrkasid Kohila vallas Urge külas juhtunud liiklusõnnetusel kokku kaks sõiduautot. Päästjad puhastasid tee liiklusõnnetuse tagajärgedest ning vabastasid ristmiku taas liikluseks.

Saaremaa

5. veebruaril kell 17.33 said päästjad väljakutse Võhma külla, kus pliit oli hakanud küttes vingu sisse ajama. Päästjad tuvastasid väga tahmase korstna, mida korstnapühkija juba pikemat aega hooldamas ei olnud käinud. Tulekahju ei olnud, kuid edasine kütmine keelati, kuni korstnapühkija on küttekolded üle vaadanud ja hooldanud. Elamises puudusid nii suitsu- kui vingugaasiandur.