Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 6.-7. veebruar 2024

Põhja päästekeskus

Tallinn

6.02 kell 19.52 sõitsid päästjad Kesklinna Vana-Tartu maanteele, kust oli tulnud teade kahe auto kokkupõrkest. Autojuhid jäid terveks, kuid masinatest lekkis vedelikke. Kesklinna päästjad eemaldasid sõidukitelt akuklemmid süttimisohu välistamiseks ning katsid õlireostuse saepuruga.

Harjumaa

6.02 kell 12.54 teavitati häirekeskust, et Harku vallas Tabasalu alevikus Keskpäeva tee ringristmikul on sõiduautost mootoriõli välja lekkinud. Lilleküla päästjad katsid umbes kümne ruutmeetrise õliloigu saepuruga ja teavitasid tänavapuhastust.

6.02 kell 16.41 teatati häirekeskusele, et Viimsi vallas Randvere külas Karukämbla teel on kits autolt löögi saanud ja lebab keset sõiduteed. Pirita päästjad tõstsid kitse korjuse tee äärde ja teavitasid kohalikke jahimehi, kes tegelesid kitsega edasi.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

7. veebruaril kell 2.43 andis Narva linnas V.Gerassimovi tänava kortermajas eakas naine teada, et suitsuandur piiksub ja ei lase tal magada. Suitsu ja vingu toas ei olnud ja naine ei ulatunud ise andurini. Päästjad võtsid anduri alla ja naise poeg lubas tulla järgmisel päeval suitsuanduri tühjaks saanud patareid vahetama. Päästjad tuletavad meelde, et suitsuanduri töökorras olekut tuleb kontrollida testnupule vajutades vähemalt kord kuus. Aegunud või rikkis andur tuleb kindlasti välja vahetada. Õnnetusest suudab märku anda üksnes töökorras andur.


6. veebruaril kell 19.18 helistati häirekeskusesse, et Sillamäe linna Ranna tänava vanast pommivarjendist tuleb suitsu. Päästjad kustutasid varjendis lõkke, kus põletati prügi.

Kell 13.56 sõitsid päästjad Jõhvi linnas Rohuaia põik tänavale, kus kustutasid metallist prügikonteineris põlenud prügi.

Kell 12.00 tuli päästjatel sõita Sillamäe linnas Tallinna maantee äärde, kus nähti tõusmas musta suitsu. Lõkkes põletati prahti ja ka porolooni, mis tekitas palju suitsu. Päästjad tegid selgitustööd, et lõkkes tohib põletada vaid puhast (immutamata) puitu, pappi ja paberit. Mööblit, immutatud või värvitud puitu, rehve, kaableid, plastikut, riideid ja ehitusjäätmeid ei tohi lõkkesse visata, kuna nende põletamise korral on tegemist otsese looduse ja inimeste mürgitamisega

Kell 11.04 sõitsid päästjad Kohtla-Järve linna Järve linnaossa Olevi tänavale, kus ühes korteris hakkas tööle vingugaasiandur. Päästjad kontrollisid korteri üle. Selgus, et gaasiboileri töötamise ajal ei tõmmanud korsten vingugaasi sisse. Probleemi lahendamiseks võeti ühendust korteriühistu juhiga.

Lääne-Virumaa

Suuremaid päästesündmuseid ei olnud.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

1. veebruaril kella 18.37 ajal teatati, et Palamuse alevikus Uuel tänaval süttis korteri köögis pannil õli. Inspektorite järgnenud uurimisel selgus, et korterielanikust mees kustutas põlengut pannile märja rätiku panemisega, mitte veega kustutades, nagu varasema info järgi teada oli. Rätik süttis ja mees sai kätele põletusi. Siiski õnnestus tal põleng kustutada panni vaiba sisse keeramisega. Päästjad veendusid korteri tuleohutuses.

Tartumaa

7. veebruaril kella 00.37 ajal põles Kastre vallas Päkste külas numbrimärkideta sõiduauto Lada ja selle kõrval murutraktor. Päästjad hoidsid ära tule leviku teistele lähedale pargitud sõidukitele. Juhtumis sai viga noormees, kellele andsid esmaabi kiirabitöötajad. Õnnetuse asjaoluside selgitamiseks kutsuti kohale politsei.

Võrumaa

6. veebruaril kell 20.38 teatati, et Võru vallas Võrumõisa külas on teel prügikotid, mis ohustavad liiklejaid. Päästjad korjasid ilmselt mõne auto koormast teele sattunud paarkümmend prügikotti kokku.

7. veebruaril kell 8.25 teatati, et Võru vallas Käätso külas on teel viga saanud metskits. Päästjad leidsid eest ilmselt autoga kokkupõrkes viga saanud ja hukkunud kitse. Loom eemaldati teelt ja korjuse äraviimiseks kutsuti kohale kohaliku jahiseltsi esindajad.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

6. veebruaril kell 11.28 teavitati häirekeskust liiklusõnnetusest Põhja-Pärnumaa vallas Viluvere külas. Auto, koos kahte hobust vedanud treileriga, oli sõitnud kraavi ning külili vajunud. Päästjad aitasid hobused treilerist välja ning organiseerisid lähedal asuvast farmist asendustreileri, millega loomad sihtpunkti toimetada. Loomad ega inimesed õnnetuses vigastada ei saanud.

6. veebruaril kell 21.22 teatati häirekeskusele, et Lääneranna vallas Koonga külas asuvas elumajas on suitsetamise tõttu põlema süttinud voodi ning riided ja maja seetõttu paksu suitsu täis. Esimesena kohale saabunud Koonga vabatahtlikud päästjad kustutasid toas põlenud voodi ning majas olnud kolm inimest juhatati õue. Päästjad ventileerisid ruumid ja kiirabi vaatas elanike tervisliku seisundi üle. Lisaks paigaldasid päästjad eluruumidesse seal seni puudunud suitsuanduri. Päästesündmus lõpetati kell 22.29.

Raplamaa

7. veebruaril kell 7.23 kiirustasid päästjad Märjamaa vallas Haimre külas juhtunud liiklusõnnetusele. Kraavi sõitnud sõiduauto oli maandunud katusele ning juht ei pääsenud iseseisvalt sõidukist välja. Päästjad vabastasid juhi ning kiirabi vaatas tema seisundi üle.