Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 7.-8. veebruar 2024

Põhja päästekeskus

Tallinn

7.02 kell 15.56 teavitati häirekeskust, et Põhja-Tallinnas Mullamaa tänaval põleb mahajäetud hoone uks. Lilleküla päästjad kustutasid ukse kella 16.05ks.

7.02 kell 20.18 teatati häirekeskusele, et Lasnamäel on Meeliku tänava kaheksakordse kortermaja viimase korruse korter suitsu täis. Reageeriti suurte jõududega: kohale sõitsid Kesklinna, Lasnamäe ja Lilleküla kutselised ning Saku vabatahtlikud päästjad. Esimesena olid kohal Lasnamäe päästjad, kes leidsid põlengu mitte korterist, vaid kortermaja prügišahtist. Suits levis mööda šahti neljandalt korruselt kaheksandani, sealhulgas teataja korterisse. Päästjad evakueerisid neilt korrustelt elanikud, kes paigutati kohale toodud Päästeameti soojakusse. Ühe elaniku vaatas kiirabi kohapeal üle. Päästjad kustutasid šahtipõlengu veega ning eemaldasid sealt prügi. Termokaameraga kontrolliti üle kõik šahtiäärsed korterid ning edasist ohtu ei tuvastatud. Kella 22.40st hakati inimesi tagasi korteritesse lubama. Kella 22.57ks oli sündmus päästjate jaoks lõppenud ning kell 00.50 naaseti tagasi kontrollmõõtmisi teostama, mille käigus ohtu ei leitud.

7.02 kell 20.58 sõitsid päästjad Kesklinna L. Koidula tänavale, kust oli tulnud teade korteris töötavast vingugaasiandurist. Lilleküla päästjad tõttasid kohale ning leidsid lekke korteri vannitoast. Selgus, et vannitoas asuvale gaasiboilerile ei olnud tagatud piisava värske õhu juurdevool, mille tagajärjel tekkis vingugaas. Päästjad tuulutasid ruumid ja selgitasid elanikule tekkinud olukorra tagamaid ja nõustasid teda, kuidas ehituslikke puuduseid likvideerida.

8.02 kell 00.49 teatati häirekeskusele, et Lasnamäel Valukoja tänaval on tööstushoones tunda gaasi lõhna ja kuulda ka gaasi sisisemist. Kesklinna päästjad olid kohal kell 00.54 ja leidsid, et päevaste lammutustööde käigus oldi lõhutud ka üks väiksem gaasitrass. Olukorrast teavitati gaasifirma tehnikuid, kes keerasid gaasi kella 01.39ks kinni. Leke sai sellega peatatud ja päästjad olid sündmuselt vabad.

Harjumaa

7.02 kell 21.16 teavitati häirekeskust, et Rae vallas Pildikülas Viadukti põigul põleb aiamaja. Sündmusele reageerisid Assaku kutselised ja Rae vabatahtlikud päästjad, kellest esimesed olid kohal kell 21.24. Selgus, et aiamajas oli plahvatanud kütusekanister, mille tagajärjel sai elanik ka mõningaid põletushaavu. Kannatanu viidi kiirabiga PERHi ning päästjate suitsusukelduslüli sisenes majja tulekoldeid likvideerima ja seinakonstruktsioone avama. Päästjate jaoks oli sündmus kella 22.44ks lõppenud. Sündmuse täpsed asjaolud selgitab välja menetlus.

8.02 kell 07.52 sai häirekeskus teate, et Tallinna ringtee 3. kilomeetril suunaga Tallina poole on toimunud ahelavarii. Õnnetuses osales kokku 11 sõidukit ja keegi kannatada ei saanud. Politsei palub liiklejatel teelõiku vältida ja liiklus sündmuskohal on endiselt häiritud. Assaku päästjad olid kohal kell 08.20 ja koostöös politseiga tegelevad avarii tagajärgede likvideerimisega.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

8. veebruaril kell 2.38 tuli teade Narva-Jõesuu linna Vodova külas Tallinn-Narva maanteel keset sõiduteed olnud surnud hirvest. Päästjad tõstsid looma tee pealt ära ja kohale kutsuti jahimehed.


7. veebruaril kell 10.09 nähti Kohtla-Järve linna Järve linnaosas Vanalinna tänava kandis musta suitsu tõusmas. Vanametalli kokkuostukohas lõigati metallvaati, mille sees olnud õli läks põlema. Päästjate saabumise ajaks oli põleng töötajate poolt kustutatud ja ohtu enam ei olnud.

Lääne-Virumaa

7. veebruaril kell 13.34 tunti Viru-Nigula vallas Vasta külas tootmishoones ventilatsioonist tulevat kärsa haisu. Päästjad kontrollisid ruume ja tuvastasid, et süttinud oli ventilatsiooni mootori võllil olev tihend ja suits levis ventilatsiooni kaudu edasi. Väljaspool hoonet asuvas mootoris põleng kustutati. Päästesündmust kajastas Kunda päästekomando oma sotsiaalmeedia kontol.

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa

7. veebruaril kell 18.24 anti häirekeskusele teada Räpina vallas Linte külas süttinud konteinerkatlamaja saepurupunkrist. Punkril oli avatav katus-luuk, mille vahelt päästjate saabumisel leeke paistis. Katus tõsteti laaduri abil üles ja päästjad said sealt kaudu põlengut kustutama asuda. Ühtlasi tühjendati punkrit alumise luugi kaudu. Saepuru saadi punkrist välja ja tulekahju kustutatud kell 19.53.

Viljandimaa

7. veebruaril kell 16.07 käisid päästjad Viljandi vallas Porsa külas sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus kõrvaldasid aku juhtmete eemaldamisega süttimisohu. Õnnetuse asjaolude selgitamisega tegeles edasi politsei.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

7. veebruaril kell 23.08 said päästjad teate tahmapõlengust Järva vallas Vahukülas. Sündmuskohal tuvastasid Koeru päästjad korstnas suitseva pigi ning kustutasid selle pulberkustutit kasutades. Päästeamet paneb majaomanikele südamele, et kutseline korstnapühkija peab eramu kütteseadmeid hooldama vähemalt üks kord viie aasta jooksul. Vajalik on hoone küttesüsteem sisepindadele kogunenud tahmast puhastada. Väljastki tuleb kütteseade kriitilise pilguga üle vaadata.