Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 8.-9. veebruar 2024

Põhja päästekeskus

Tallinn

8.02 kell 10.36 teavitati häirekeskust, et Lasnamäel Peterburi teel on kokku põrganud sõiduautod BMW ja Toyota. Muuga päästjad olid sündmuskohal kell 10.46 ning eemaldasid suitsevatelt masinatelt akuklemmid süttimisohu välistamiseks. Kiirabi vaatas kohapeal BMW juhi üle, teine autojuht vigastusi ei kurtnud. Sündmusega tegeles edasi politsei.

8.02 kell 14.34 sõitsid päästjad Kesklinna Järvevana teele, kus oli põlema süttinud sõiduauto BMW. Inimesed olid sõidukist väljas. Kesklinna päästjad olid kohal kell 14.41 ning nägid, et heatahtlik möödasõitja oli peatunud ja suuremad leegid pulberkustutiga summutanud. Päästjad likvideerisid tulekahju veejoaga. Tõenäoline tulekahju tekkepõhjus on sõiduki elektrisüsteemi rike. Tulekahjus keegi kannatada ei saanud.

8.02 kell 21.44 sai häirekeskus info, et Põhja-Tallinnas Volta tänaval on mahajäetud tööstushoones näha leeke ja seest on kuulda praksumist. Sündmusele reageerisid Lilleküla päästjad, kes sisenesid hoonesse ja nägid, et seal põleb umbes viie ruutmeetrine autorehvide ja muu prahi kuhi. Päästjad kustutasid tulekahju kella 22.08ks. Keegi tulekahjus kannatada ei saanud.

9.02 kell 00.27 teatati häirekeskusele, et Põhja-Tallinnas Erika tänaval näeb helistaja oma aknast tänaval suitsu ja leeki. Põles tänavavalgustuspost. Lilleküla päästjad olid kohal kell 00.32 ja kustutasid lambi süsihappegaaskustutiga. Teavitati ka elektrikuid, kes jäid defektse lambiga edasi tegelema.

Harjumaa

8.02 kell 08.25 reageerisid Kesklinna päästjad liiklusõnnetusele Rae vallas Peetri alevikus Järveküla-Jüri teel. Kaks autot olid kokku põrganud. Autojuhtidega oli kõik korras, kuid tekkinud oli suur ummik. Päästjad eemaldasid ühelt sõidukilt akuklemmid süttimisohu välistamiseks ja tõmbasid sõidukid tee äärde, et liiklus taas liikuma saada. Kella 09.29ks oli tee vabastatud ning üks autojuhtidest jäi tellitud puksiiri ootama. Teine masin sai omal jõul teekonda jätkata.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

9. veebruaril kell 2.22 anti teada, et Narva linnas Rakvere tänava kortermajas kuuldi töötavat suitsuandurit ja tunti suitsu lõhna. Päästjad kontrollisid kortereid. Töötava suitsuanduriga korteris ohtu ei olnud, suits tuli hoopis teisest korterist. Päästjad sisenesid korterisse akna kaudu. Korteris oli elanik toidu gaasipliidile pannud, kuid ise magama jäänud. Oht eemaldati. Antud korteris puudus töökorras suitsuandur.


8. veebruaril kell 18.46 tuli teade, et Narva linnas Linda tänaval oli ema väikese lapsega lifti kinni jäänud. Liftiabi kohalejõudmine võttis aega. Kohale tulnud päästjad avasid liftiuksed ja aitasid kaks inimest välja.

Kell 9.01 tunti Narva linnas Kangelaste prospekti kortermajas suitsu lõhna. Päästjad kontrollisid trepikojad üle, kuid suitsu allikat ei leidnud.

Lääne-Virumaa

8. veebruaril kell 15.52 teatati, et Rakvere linnas Tuleviku tänava kortermajast tuleb halli suitsu. Suits osutus siiski köögiaknast tulevaks auruks ja põlenguohtu ei olnud.

Kell 9.34 tuli teade, et Rakvere vallas Roodevälja külas teravilja kuivatustsehhis on tunda tugevat gaasi lõhna. Töötajad väljusid hoonest. Kohale jõudnud päästjad tuvastasid gaasilekke, elekter lülitati hoonest välja, gaasikraanid keerati kinni ja alustati ruumide tuulutamist. Päästjad tagasid kohapeal ohutuse kuni gaasiavarii grupi saabumiseni.

Kell 9.03 sõitsid päästjad Viru-Nigula valda Kõrkkülla Tallinn-Narva maanteele, kus auto oli libeduse tõttu teelt välja sõitnud ja auto oli külili. Juht sai autost ise välja ja tema tervist kontrollisid kohapeal kiirabi töötajad. Mees hospitaliseerimist ei vajanud. Päästjad kontrollisid auto üle, lükkasid ratastele ja aitasid maanteele. Autol suuri vigastusi ei olnud.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

8. veebruaril kella 18.56 ajal käisid päästjad Põltsamaa vallas Kalme külas sõiduautoga juhtunud liiklusavariil. Inimesed said ise kraavipervele puude najale sattunud autost välja. Päästjad veendusid lekkeohutuses, aitasid auto teele ning inimesed said edasi sõita.

Viljandimaa

8. veebruaril kell 11.40 põles Viljandi vallas Taari külas elumaja elektrikilp, mille elanikud enne päästjate saabumist pulberkustutiga kustutasid. Rikke selgitamiseks tulid kohale elektrikud.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

8. veebruaril kell 9.25 kiirustasid päästjad Pärnus Papiniidu tänaval juhtunud liiklusõnnetusele. Sõiduauto oli libeda tõttu postile otsa sõitnud ning hakanud seetõttu suitsema. Päästjad eemaldasid sõidukil süttimisohu ning lükkasid auto teelt ära.