Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 11.-14. oktoober

Põhja päästekeskus

Tallinn
12. oktoobril kell 08:43 sai Häirekeskus teate tulekahjust Lasnamäe linnaosas Punane tänaval. Päästjate saabudes põles ühes kortermaja trepikojas elektrikilp. Päästjad likvideerisid tulekahju, tuulutasid trepikoja ülerõhuventilaatoriga ning kontrollisid tulekahju läheduses olevad korterid. Keegi õnnetuses viga ei saanud.

Harjumaa
11. oktoobril kell 17:46 sai Häirekeskus teate tulekahjust Saku vallas Kasemetsa külas. Päästjad leidsid saabudes eest suure lõkke, kus põletati nii kaableid kui ka muud plastikust prahti ning kustutasid selle.

14. oktoobril kell 07:17 sai Häirekeskus teate tulekahjust Rae vallas Patika külas. Päästjate saabudes põles 5x5 abihoone lahtise leegiga. Päästjad asusid kustutama tulekahju ning kaitsma kõrvalasuvaid hooneid tule leviku eest. Tulekahju lokaliseeriti kell 07:45, järelkustutus- ja lammutustööd jätkuvad. Keegi õnnetuses viga ei saanud.


Lõuna päästekeskus
Põlvamaa
12. oktoobril kella 1.39 ajal põles Kanepi vallas Soodoma külas kortermaja koridoris vaip, mis kustutati enne päästjate saabumist. Päästjad kontrollisid hoone tuleohutust.

12. oktoobril kella 3.25 ajal kustutasid päästjad Põlva vallas Lutsu külas järelevalveta põleva lõkke.

Tartumaa
11. oktoobril kell 23.47 teatati, et Kambja vallas Soinaste külas põleb elumaja. Päästjate saabumise ajaks oli neli majas olnud inimest tervelt välja saanud. Hoone sissepääsu juures põles fassaad lahtise leegiga ning tules oli ka osa maja sisemusest. Tulekahju kustutati kella 1.25ks. Kahjuks ei leidnud päästjad majast tulekahjust varakult teavitavat suitsuandurit. Esialgetel andmetel avastas tulekahju mööduja, kelle abil osa elanikest majast välja sai.

12. oktoobri hommikul käisid päästjad Nõo vallas Illi külas, Kambja vallas Sipe külas ja kahel korral Elvas eemaldamas teedelt murdunud liiklust ohustavaid puid.

12. oktoobril kell 22.32 teatati, et Tartus Rahinge külas hakkas elamus tööle vingugaasiandur ja elanik tunneb pearinglust. Ka päästjate gaasidetektor näitas õhus ohtlikku vingugaasi sisaldust. Selgus, et ahjusiiber oli liiga vara suletud ja sealt imbus nähtamatu, lõhnatu, kuid ülimürgine vingugaas ruumidesse. Päästjad selgitasid elanikele ohutu kütmise reegleid.

Valgamaa
13. oktoobril kella 11.53 ajal põlesid Valgas J. Kuperjanovi tn kortermaja elektrikilbis plastmasslülitid. Päästjad kustutasid põlengu pulberkustutiga. Elanike ülesandeks jäi rikke kõrvaldamiseks elektriku kutsumine. Seniks elektri kasutamine keelati.

Lõuna-Eesti pommigrupp
13. oktoobril tegid demineerijad kahjutuks Põlva maakonnas Räpina vallas Vinso külas kaevetöödel leitud miinipildujamiini.


Ida päästekeskus
Ida-Virumaa
13. oktoobril kodukülastuse käigus avastasid päästjad, et Jõhvi linnas Tammsaare tänaval ahjuga kortermaja korteris on vingugaas. Korteri omanikule oli antud korraldus tuulutada korter ja esimesel võimalusel alustada vingugaasi ohu kõrvaldamisega. Kodunõustamisel kontrollisid päästjad ka teised korterid antud aadressil ja seal CO ei olnud tuvastanud. Selgus, et korstnapühkija väljastas akti 2017 aastal.

Ida-Eesti pommigrupp
11. oktoobril tehti kahjutuks Narva-Jõesuu linnast Mustanina küla lähedalt leitud 82 mm miinipildujamiin ja 120 mm mürsk.Lääne päästekeskus
Järvamaa
13. oktoobril kell 6.44 käisid päästjad Türi vallas Kolu külas eemaldamas suure tuule tõttu teele kukkunud puud.

Pärnumaa
12. oktoobril kell 3.50 said päästjad teate, et Rannametsa külas Tallinn-Pärnu-Ikla maanteel oli teele kukkunud puu. Kell 22.40 käisid päästjad puud teelt eemaldamas ka Saarde vallas Kanakülas.

12. oktoobril kell 23.12 vajati päästjaid appi sõiduautoga juhtunud õnnetusele. Auto oli esiosaga sõitnud tiiki ning sõidukis olnud bensiini ja saeõli sisaldanud kanistrid kukkusid vette. Päästjad aitasid puksiirautol sõiduki tiigist välja tõmmata ning tõmbasid veest välja ka kanistrid. Õlileket päästjad ei tuvastanud. Sündmusega tegeleb edasi politsei.

Raplamaa
13. oktoobril kell 2.52 said päästjad väljakutse Rapla valda Purku külla kus puu oli suure tuule tõttu tee peale kukkunud ning ohustas sealset liiklemist. Päästjad likvideerisid takistuse teelt.

Saaremaa
11. oktoobril kell 17.33 teatati häirekeskusele tulekahjust Mustjala küla kus suitsema oli läinud alajaam. Päästjad kontrollisid olukorda ning tulekahjuohtu ei tuvastatud. Päästjad andsid tööjärje üle elektrikutele.